İlginizi Çekebilir
ALPER CANIGÜZ
  1. Ana Sayfa
  2. Yazarlar
  3. AKİLAH AZRA KOHEN

AKİLAH AZRA KOHENFacebook


Instagram

Twitter

Youtube

Blog

Size doğduğum yeri, büyüdüğüm şehri, okuduğum okulları sıralamak isterdim, kendimden bahsetmek pek de hoşuma giderdi aslında, ama yapmayacağım.

Geçtiğim yolları ya da olduğum kişiyi anlatmayacağım çünkü hiçbir önemi yok! Bu saatten sonra, kim olduğumun hiçbir önemi yok! Sadece, fark edebildiklerimizin önemi var.

Dünyanın kasaba kurnazlığıyla yönetildiğini fark ettiğimde 7 yaşındaydım; hayatı değil, köleliğimizle çalışan sistemi yaşadığımızı fark ettiğimde 14 yaşındaydım; gönüllü bir köle olarak varlığımı sisteme adadığımda 17 yaşındaydım; ancak ciddi şekilde çalışanların ve fark edebilenlerin sistemden sıyrılabildiğini fark ettiğimde 28 yaşındaydım… Hayat beni acıttı, ama asla geride bırakmadı. Beni hırpalayan her olaya, duruma, kişiye minnettarım. Yaşadıklarım sayesinde bedenime indirdiğim bilgi beni hücre hücre değiştirdi.

Nihayet deneyimlerime sahip çıkmayı öğrendim. Bugün, bireyselligini keşfetmemiş insan sürülerinin asla toplum olmayacağını biliyorum. Birincil ihtiyaçları karşılanmamış insanların asla kendi kimliklerine odaklanamayacaklarını, kendi kimliğine odaklanmayanların asla insan olamayacağını biliyorum. Geride bıraktıklarımızı, hor gördüklerimizi, dalgasını geçtiklerimizi bir gün karşımızda göreceğimizi biliyorum, üstelik ellerinde silahlarla. En önemlisi de, insan doğulmadığını olunduğunu biliyorum. Bilmediğim milyonlarca şeyi öğrenmek için bu gezegende olduğumu biliyorum.

Dinlemeyi bırakıp dikkatle etrafınıza bakmanın, nasıl da kolaylıkla yönetildiğinizin, feda edildiğinizin farkına varmanın, aldığınız ürünlerden harcadığınız paraya kadar yaptığınız her seçimin geleceği nasıl şekillendirdiğini anlamanın zamanıdır. Ya parazitsiniz ya da insan. Seçiminizi yapın.

İlginizi Çekebilir:  KAZUO ISHIGURO: HAYATI VE KİTAPLIĞI

Bireyselliğin yüceliğine adanmış ve adaletle kutsanmış bir hayat dileğiyle…

Yazarın web sitesinden alınmıştır.

Fi – 1. Kitap

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan  deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca  bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma  hikâyeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama  gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde  sadece farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı,  iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak  için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti  gösterebilmiş gerçek kişilere ve çatlama cesareti  gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

aki̇lah azra kohen 1 – fi
Yazar: Akilah Azra Kohen
Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa Sayısı: 584

Çi – 2. Kitap

Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir.  Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan,  doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar.  Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır. Asla rahat bırakılmazsın. Öylesine, anlamsız varolamazsın. Mutluluğa saklanamazsın. Öyleyse acına sahip çıkmalısın!

Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir.  Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.

İlginizi Çekebilir:  Francis Scott Key Fitzgerald Kitapları

Bu kitap ‘kendine gelmek’ için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren  bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam,  ihtiras sizi aldatmasın, zordur.

Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harakete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekâmülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır.

Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.

aki̇lah azra kohen 2 –
Yazar: Akilah Azra Kohen
Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa Sayısı: 312

Pi – 3. Kitap

Şimdi itiraf zamanı!

İtiraf ediyorum: Sana tuzaklar kurdum.  Adlarını Fi ve Çi koydum. Can Manay’ın Duru’ya duyduğu açlıkla çıkardım seni yola, Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını  Deniz’le anlatmaya çalıştım sana… Beni takip etmen için yolumuzu onların hikâyeleriyle süsledim. Anlamları da hemen hemen her satıra gizledim.  Çünkü Pi’deydi asıl anlatmak istediklerim. Çaresizdim. Vazgeçemezdim. Sana bu manzarayı mutlaka göstermeliydim. Seninle nihayet burada buluşmak için çok emek verdim.

Şimdi yine gel benimle, birlikte yürümeye devam edelim.

Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını,  asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını  Özge anlatsın sana, Yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp  bize nasıl geri geldiğini Can’dan dinle, Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel,  gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu  Bilge’de gör, Kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını  Duru’yla anla, Ve Deniz’in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla…  Gel benimle. Yolumuz uzun değil,  Nihayet sana gidiyoruz, bana… BİZ’e.

İlginizi Çekebilir:  Zadie Smith

Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamıştır.

aki̇lah azra kohen 3 – pi
Yazar: Akilah Azra Kohen
Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa Sayısı: 672

Aeden

GERÇEĞİN MASALIDIR AEDEN

Geri dönmüyorlardı! 
Artık niye Dünya’da olduklarını biliyorlardı.
Yaşam enerjisinin bu şekilde yağmalanmasına izin vermeyeceklerdi, ne pahasına olursa olsun ona sahip çıkacaklardı.
Evrende hata yoktu, tesadüf yoktu!
Nihayet anlamışlardı.
İnsan doğulmaz, insan olunurdu.

Masalla gerçeği ayırt edebilecek okurlara…

aki̇lah azra kohen 4 – aeden
Yazar: Akilah Azra Kohen
Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa Sayısı: 584

Gör Beni –İki Devrin Hikayesi

Bedenimin içindeki canı gör, sadece etimi değil.
Gözlerimin içindeki hayatı gör, sadece bakışımı değil.
Hissettiklerimi gör, sadece tepkilerimi değil.
Beni gör.

Derinliğimde boğulmadan,
Sorularımda kaybolmadan, 
Korkularında yok olmadan,
Gör Beni.

Bir fısıltıya koydum kendimi.
Kalbine soruyorum yerimi:
Başarabilir misin beni görmeyi? 
Cesaretin yeter mi?
Topla cesaretini ve Gör Beni.

Birileri bizden fırtına bekliyor, 
onlara gökkuşağı vermeye hazır mısınız?

aki̇lah azra kohen 5 – gör beni
Yazar: Akilah Azra Kohen
Yayınevi: Everest Yayınları
Sayfa Sayısı: 592

İrtibatta Kalalım!

En son içeriklerimiz ile sizi güncel tutmak isteriz 😎

Maillerimiz tanıtım sekmesi altına düşebiliyor. Takip edebilmeniz için tanıtım sekmesini de kontrol ediniz.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz