1. Ana Sayfa
  2. Okuma Listeleri
  3. KURGUSUNUN YANI SIRA AŞK ÜÇGENİ ARASINDA KALACAĞINIZ KİTAPLAR

KURGUSUNUN YANI SIRA AŞK ÜÇGENİ ARASINDA KALACAĞINIZ KİTAPLAR


Beni Seç

Bir prens nasıl tavlanır?

Illéa ülkesinde tüm genç kızlar doğdukları günden beri sınıf atlamanın peşinde. Paha biçilmez mücevherlere, göz alıcı elbiselere ancak bu şekilde sahip olabilecekler. Bunun için tek bir şansları var: SEÇİM. Kıyasıya bir mücadeleyle geçen Seçim’i kazanmanın tek yolu Prens Maxon’ı kendine âşık etmek.

America içinse Seçim, bir kâbustan farksız. Bu yarışa girmeyi kabul ederse, kendisinden aşağı sınıftan olduğu için herkesten gizlediği aşkı Aspen’i arkasında bırakmak zorunda kalacak. Öte yandan bu, ailesinin tek kurtuluş şansı.

America saraya adım atar atmaz, kendini esrarengiz bir dünyanın içinde bulacak. Saray hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmayacak.

35 kızın katıldığı vahşi bir yarış nasıl kazanılır?

2. Kitap: Elit
3. Kitap: Sonsuza Dek
4. Kitap: Mirasçı
5. Kitap: Taç

“Açlık Oyunları ile The Bachelor arasında bir yerde duran bu roman öyle eğlenceli ki. Yazar, America’nın gizli, ilk aşkının külleri sönerken America ve Prens Maxon arasında gelişen kimyayı öyle ustaca kurmuş ki, okumaya doyamıyorsunuz.”

Publishers Weekly

“Kiera Cass’in ilk romanı Beni Seç, reality şov ve distopik bir peri masalının mükemmel sentezi.”

Kiersten White
kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 1 – beni seç
Yazar: Kiera Cass
Çevirmen: İmer Aydınlık
Yayınevi: DEX
Sayfa Sayısı: 304

99 Gün

1. Gün: Star Lake’e döndüğüm akşam, Julia Donnelly evime yumurta atınca kimsenin olanları unutmadığını anladım: Patrick’le ilişkimi, ağabeyiyle aramızda geçenlerden sonra nasıl berbat ettiğimi. Tüm aileye nasıl zarar verdiğimi. Şimdi yaz boyunca evde hapis hayatı sürdürmeliyim. 99 gün sonra cezam bitecek ve üniversite için buradan ayrılacağım.

4. Gün: Arabamın camına iliştirilen ve hiç de hoş olmayan not, Julia’nın olanları hâlâ atlatamadığını gösteriyordu. Bir el omzuma dokunduğunda kavga etmeye hazır bir şekilde arkamı döndüm. Gabe’di. Okuldan eve dönüyordu ve beni gördüğüne sevinmiş gibiydi. “Molly Barlow, ne yaşanmış olursa olsun, dönmene gerçekten çok sevindim.”

12. Gün: Gabe beni partiye davet etti. Oldukça keyifli vakit geçiriyordum, beni öpmek üzereydi. İşte o an Patrick’i gördüm. Burada karşılaşmayı hiç beklemediğim ve beni asla affetmeyecek Patrick’i.

“Kendilerini karakterlerle özdeşleştiren genç okurlar yeni başlangıçlar yapmanın aslında zor olmadığını görecekler. 2011 yılında Pushcart Ödülü’ne aday gösterilen 99 Gün, ustalıkla kurgulanmış bir gençlik romanı.”

Children’s Literature

“Çocukluk arkadaşlıklarının ilerleyip romantizme dönüştüğünü keşfedenler için kışkırtıcı bir hikâye.”

Publishers Weekly

“Karmaşık ve ilginç hikâyesiyle öpücük dolu bu yaz romanını plaj çantanızdan eksik etmeyeceksiniz.”

Bulletin of the Center for Children’s Books
kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 2 – 99 gün
Yazar: Katie Cotugno
Çevirmen: Burcu Bingül
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 368

Mekanik Melek

On altı yaşındaki Tessa Gray, ağabeyini bulmak için okyanusu aşıp Kraliçe Viktorya’nın hükmü altındaki İngiltere’ye geldiğinde, onu korkunç bir sır bekliyordu. Londra’nın Aşağıdünya’sının ıssız sokaklarını vampirler, büyücüler ve diğer doğaüstü yaratıklar ele geçirmişti. Kaosun yerine düzen getirmekse yalnızca Gölgeavcıları’na, kendilerini dünyayı iblislerden kurtarmaya adamış savaşçılara düşüyordu.

Pandemonium Kulübü’nde çalışan Kara Kardeşler tarafından kaçırılan Tessa, sonunda kendisinin de bir Aşağıdünyalı olduğunu öğrenecekti. Üstelik ender bulunan bir yeteneğe sahipti. İstediği zaman bir başkasına dönüşebiliyordu. Kulübün kendini sır gibi saklayan yöneticisi Magister’ın niyeti ise, Tessa’yı ve gücünü ele geçirmekti.

İlginizi Çekebilir:  "AŞK HİKAYESİ" OKUMA LİSTESİ

2. Kitap: Mekanik Prens
3. Kitap: Mekanik Prenses

kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 3 – mekanik melek
Yazar: Cassandra Clare
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 536

Deliryum

Aşk tedavisinden sonar sonsuza dek mutlu ve güvende olacağımı söylediler. Ve ben, onlara hep inandım. Şimdiye dek. Şimdi artık her şey değişti. Artık, bir yalanın baskısı altında yüzyıl yaşamaktansa, aşk hastalığıyla geçireceğim kısacık bir ömrü tercih ederim.

2. Kitap: Pandemonyum
3. Kitap: Requiem

kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 4 – deliryum
Yazar: Lauren Oliver
Çevirmen: Bilge Gündüz
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 504

Kızıl Kraliçe

İnsanların Kana Göre Sınıflara Ayrıldığı, Bir Düzen… Büyülü, Tanrısal Yetenekleriyle Diğerlerine Hükmeden Gümüşler, Onların Gölgesinde Hayatta Kalmaya Çalışan, Sıradan Kızıllar… İktidar Tehlikeli Bir Oyundur. Peki, Kazanmak İçin Ne Kadar Kan Kaybetmek Gerekir? Kanla Bölünmüş Bir Dünyada, Kazananı Belirsiz Bir Varoluş Mücadelesi…

Mare Barrow’un dünyasında kanın rengi, varoluşun biçimini belirlemektedir. Doğaüstü yeteneklerle donatılmış Gümüşler, köle gibi çalıştırdıkları ve savaşta ölüme gönderdikleri Kızıllara hükmetmektedir.

Yoksul bir Kızıl kasabasında yaşayan on yedi yaşındaki Mare, talihsiz olaylar sonucu bir Gümüş sarayında çalışmaya başlar. Ancak Kızılların başkaldırı hareketini örgütleyen Kırmızı Muhafızlar’ın davasını ateşleyecek kıvılcımın kendi parmaklarının ucunda ol-duğunu fark edince bambaşka bir oyunun ortasında kalır. Yalanlar üzerine kurulu bir düzende Kızılların Gümüşlere, bir prensin diğer prense ve Mare’nin kendi kalbine karşı mücadele ettiği bu tehlikeli oyunda tek mutlak gerçek, ihanettir.

2. Kitap: Cam Kılıç
3. Kitap: Kralın Kafesi
4. Kitap: Savaş Fırtınası
4,5. Kitap: Zalim Krallık

“Romantizm ve devrimin çarpıştığı, iktidar ve adaletin düelloya çıktığı, içinizi yakacak, hayal gücünüzü ateşleyecek bir macera.”

USA Today

“Aveyard, muhteşem bir evren yaratmış. Irk eşitsizliği, refahın adaletsiz dağılımı, çevre kirliliği, savaşlar, siyasi yozlaşma ve medyanın ürkütücü gücü gibi sorunları yansıtan bu evrenin içine çekileceksiniz.”

Voya

“İstikrarsız bir dünyada, güçlü bir başkahraman.”

Booklist
kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 5 – kızıl kraliçe
Yazar: Victoria Aveyard
Çevirmen: Onur Kınacı Birler
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 392

Vampir Akademisi

Lissa Dragomir, bir Moroi prensesi:

Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoi’lerden her daim korunması gerek.

Lissa’nın en yakın arkadaşı Rose Hathaway’in damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissa’yı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoi’lerden- koruduğu tehlikeli bir hayata adamış.

Rose ve Lissa, iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademi’sine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçe’si… Ve iki kız, Akademi’de yine birçok kalp kıracak.

Lissa ve Rose’un Aziz Vladimir’den kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademi’nin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroi’ler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor.

Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoi’lerin Lissa’yı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!

İlginizi Çekebilir:  "SİYAH TARİHİ AYI (BLACK HISTORY MONTH)" İÇİN GÜÇLÜ OKUMA ÖNERİLERİ

2. Kitap: Buz Öpücük
3. Kitap: Gölge Öpücük
4. Kitap: Kan Sözü
5. Kitap: Ruh Bağı
6. Kitap: Son Fedakarlık

kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 6 – vampir akademisi
Yazar: Richelle Mead
Çevirmen: Yelis Üslü
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 376

Bana Sadece Anılarımızı Bıraktın

Ayrıldığı ilk aşkı Theo boğularak ölünce Griffin’in dünyası başına yıkılır. Theo üniversite okumak için Kaliforniya’ya taşındığında Jackson’la görüşmeye başlamasına rağmen Griffin doğru zaman geldiğinde onun kendisine döneceğinden şüphe etmemiştir. Ancak tek aşkının beklenmedik ölümünden sonra o da Jackson’ın arkadaşlığına sığınır. Griffin her ne kadar dertlerini onunla paylaşsa da içindeki fırtına bir türlü dinmez. Takıntıları ve yıkıcı seçimlerinde kendini kaybeder ve sakladığı sırlar onu paramparça eder.

Geleceğini şekillendirebilmesinin tek yolu, geçmişiyle ve hayat yapbozunun kalp kırıcı her bir parçasıyla yüzleşmektir.

Aşk, yas, psikolojik rahatsızlıklar ve geçmişe takılıp kalmanın doğurduğu sonuçlar üzerine etkileyici bir eser.

“Tatlılıkla yıkan, sevgi dolu bir şekilde dürüst ve kalp kıracak kadar insana dair. Yalnızca Adam Silvera bu hikâyeyi yazabilirdi.”

Becky Albertalli

“Aşkın ve acının detaylarını çok gerçekçi bir şekilde işleyen, dikkat çekici bir öykü.”

The Washington Post

“Silvera başkahramanın çektiği ACI VE KAFA KARIŞIKLIĞINI ustalıkla aktarıyor. Griffin’in hayatına devam edebilmesi için üstesinden gelmesi gereken birçok problem var ama gerçek aşkın varlığından güç alarak her engeli aşmayı başarıyor.”

Publishers Weekly
kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 7 – bana sadece anılarımızı bıraktın
Yazar: Adam Silvera
Çevirmen: Gizem Yeşildal
Yayınevi Pegasus
Sayfa Sayısı: 304

Bininci Kat

Ne kadar yukarı çıkarsan, o kadar hızlı düşersin! Manhattan’a hoşgeldiniz. Yıl: 2118 Günümüzden yüz yıl sonrası… Yenilikler ve hayaller şehri New York’tasınız. Burada herkes bir şeyler ister ve herkesin kaybedecek bir şeyleri vardır. Avery, Leda, Eris, Rylin, Watt… Bin katın farklı seviyelerinde, bambaşka hayatlar süren beş genç. Günümüzden çok farklı bir dünyada, teknolojik lüksün imkânlarıyla en üst kata çıkmanın yollarını arıyorlar. Ama akıllarına asla getirmedikleri bir şey var: Bu kadar yükseğe çıkarsan, aşağı düşmekten başka seçeneğin kalmaz. Bininci Kat’a, serinin ilk kitabıyla çıkmaya hazır mısın?

2. Kitap: Yükseklik Sarhoşluğu

kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 8 – bininci kat
Yazar: Katharine Mcgee
Çevirmen: Elif Öztarhan Karadoğan
Yayınevi: DEX
Sayfa Sayısı: 520

Bana Dokunma

Dokunuşum ölümcül, dokunuşum güç.

Juliette tam 264 gündür kimseye dokunmadı.

En son birine dokunması bir kazaydı. Ama Yeniden Kuruluş onu cinayetten içeri tıktı. Juliette’in dokunuşunun neden bu kadar ölümcül olduğunu kimse bilmiyor. Kimseye bir zarar vermediği sürece bu durum kimsenin de umurunda değil çünkü dünya zaten perişan durumda. Her gün yeni bir hastalık ortaya çıkıyor, gıda sıkıntısı had safhada, gökyüzünde tek bir kuş kalmadı ve bulutlar garip bir renkte.

Yeniden Kuruluş, yeni düzenin tek çare olduğunu iddia ettiği için Juliette’i bir hücreye kapattı. Hayatta kalan bir avuç insan ise savaş naraları atıyor. İşte bu yüzden Yeniden Kuruluş fikir değiştirmek üzere. Juliette onlar için mükemmel bir silah olabilir. Juliette, yeni düzenin tek silahı olabilir.

Juliette karar aşamasında. Ya bir silah olacak. Ya da bir asi.

Tahereh Mafi, Bana Dokunma’da yürek burkan bir romantizmle distopya türünü bir araya getiriyor. Juliette’in iç dünyasını yenilikçi bir üslupla metnine yansıtan yazar, okurları Juliette’in zihninin içine davet ediyor.

İlginizi Çekebilir:  ÇİZGİ ROMAN: GÜÇLÜ KADINLAR GÜÇLÜ OKUMA LİSTESİ

2. Kitap: Beni Bırakma
3. Kitap: Beni Yakma
4. Kitap: İnan Bana

kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 9 – bana dokunma
Yazar: Tahereh Mafi
Çevirmen: Bilge Nihal Zileli Alkım
Yayınevi: DEX
Sayfa Sayısı: 332

Sevdiğim Tüm Erkeklere

YA ŞİMDİYE DEK ÂŞIK OLDUĞUNUZ HER ERKEK ONLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ ÖĞRENSEYDİ?

HEM DE HEPSİ AYNI ANDA!

“Yazarken kendimi hiç tutmuyorum. O kişi asla okumayacakmış gibi yazıyorum çünkü asla okumayacak. Tüm gizli düşüncelerimi, tüm gözlemlerimi, içimde biriktirdiğim her şeyi mektuba döküyorum. Bitirdiğimde zarfı kapayıp adresi yazıyorum ve şapka kutuma koyuyorum.

Düşünürsek tam manasıyla aşk mektubu sayılmazlar. Artık daha fazla âşık olmak istemediğim zaman yazıyorum. Veda etmek için. Çünkü yazdıktan sonra beni tüketen bu aşk tarafından tüketilmem sona eriyor. O da benim gibi muzla mı sever diye düşünmeden mısır gevreğimi yiyebiliyorum; aşk şarkılarına onu anmadan eşlik edebiliyorum. Eğer aşk ele geçirilmeyse, mektuplarım da benim şeytan çıkarma ritüelim sayılabilir. Mektuplarım beni özgür kılıyor. Ya da en azından öyle olmasını umuyorum.”

LARA JEAN AŞK MEKTUPLARINI ANNESİNİN VERDİĞİ BİR ŞAPKA KUTUSUNDA SAKLIYORDU.

Bunlar başkasından aldığı mektuplar değil, kendi yazdıklarıydı. Sevdiği her çocuk için bir; toplam beş tane. Yazarak kalbi ile ruhundakileri dışarı dökebiliyor ve gerçek hayatta asla söyleyemeyeceği duyguları mektuba aktarabiliyordu çünkü onları sadece kendisi görecekti. Tabii bu gizli mektuplar postalanınca durum değişti ve böylece Lara Jean’in hayali aşk hayatı birdenbire kontrolden çıktı…

2. Kitap: Not: Seni Hala Seviyorum
3. Kitap: Şimdi ve Sonsuza Dek, Lara Jean

“Lara Jean’in şaşkın, sakar, erkekler konusunda deneyimsiz kişiliği bu dokunaklı hikâyeye özgünlük ve cazibe katıyor.”

Publishers Weekly

“Bu sevimli, neşeli aşk hikâyesi sayesinde okurlar kitabı bitirdikten çok sonra bile Song kardeşleri ve hayatlarındaki erkekleri hatırlayacak.”

School Library Journal

“Ergenlik döneminin ve gençlik aşkının zorlu keşiflerini anlatıyor.”

Kirkus Reviews
kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 10 – sevdiğim tüm erkeklere
Yazar: Jenny Han
Çevirmen: Gizem Yeşildal
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 360

Alacakaranlık

Üç şeyden kesinlikle emindim: Birincisi, Edward kesinlikle bir vampirdi.

İkincisi, onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı.

Üçüncüsü, ona koşulsuz ve geri dönülemez biçimde aşıktım!


Tutkulu ve tüyler ürpertici…

Alacakaranlık acıtan bir aşk hikayesi

Isabella Swan’ın Washington eyaletindeki küçük ve daima yağışlı Forks kasabasına taşınması yaptığı en sıkıcı şey olabilirdi. Fakat gizemli ve cezbedici Edward Cullen’la tanıştığında hayatı ürkütücü ve tehlikeli bir hal aldı. Edward kimliğini bu küçük kasabada daha fazla gizli tutamazdı ve artık herkesin hayatı tehlikedeydi, özellikle de Isabella’nınki. Aşıklar kendilerini tehlike ve arzunun amansız çekişmesinin ortasında bulmuşlardı. Edward ve Isabella tutkularına yenik mi düşeceklerdi yoksa içgüdülerine karşı mı koyacaklardı?

2. Kitap: Yeniay
3. Kitap: Tutulma
4. Kitap: Şafak Vakti

kurgusunun yani sira aşk üçgeni̇ arasinda kalacağiniz ki̇taplar 11 – alacakaranlık
Yazar: Stephenie Meyer
Çevirmen: Hüseyin Baran
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
Sayfa Sayısı: 352

İrtibatta Kalalım!

En son içeriklerimiz ile sizi güncel tutmak isteriz 😎

Maillerimiz tanıtım sekmesi altına düşebiliyor. Takip edebilmeniz için tanıtım sekmesini de kontrol ediniz.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz