İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi
  3. The Matrix Serisi Hangi Sırayla İzlenmeli

The Matrix Serisi Hangi Sırayla İzlenmeli

featured

The Matrix 1999 yapımı olan bilim kurgu türündeki film ülkemizde de aynı yıl gösterime girmiştir. Bu 3 serilik filmde NeoTrinity ve Morpheus‘un Ajanlarla olan  maceralarına tanıklık ediyoruz.

The Matrix distopik bir dünya olarak düşünülebilir.

The Matrix – 1999

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon
Süre: 2 Saat 16 Dakika
IMDB: 8,7

Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik… Biri rüya, diğeri ise Matrix! Neo,son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğrenecektir. Neo, Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor.. Nedir bu Matrix?

The Matrix Reloaded (2003)

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon
Süre: 2 Saat 18 Dakika
IMDB: 7,2

Neo kendisini ajanların ve makinelerin ellerinden kurtarmayı başarmıştır. Ancak makineler insanların elde kalan son şehri olan Zion’u bulma konusunda önemli aşamalar kat etmişlerdir. Neo’nun görevi artık sadece kendisini değil, kurtulmuş insanlığı da bir daha kurtarmak olacaktır. Zion direnmek zorundadır. Seçilmiş kişi olan Neo ise Anahtarcı’yı bulup hem kendi kimliğiyle hem de insanlığın geçmişiyle ilgili yeni sırları aralayıp, ne kadar önemli bir misyona sahip olduğunu yeniden anlayacaktır.

The Matrix Revolutions (2003)

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon
Süre: 2 Saat 9 Dakika
IMDB: 6,7

Makineler Zion’a ulaşmak için kazmaktadırlar. Ajan Smith ise kendi bağımsızlığını ilan ederek hem insanları hem de makineleri karşısına almıştır. Neo’nun tek düşmanı insanlığın sonunu hazırlayan makineler değildir. Ajan Smith, her iki tarafı da tehdit etmektedir. Ancak bir sorun vardır. Neo, araf adındaki bir yerde hapsolmuş durumdadır. Öncelikle buradan kurtulmalı, sonra da herkesin kendisinden beklediği üzere önemli biri olduğunu tüm dünyaya göstermelidir.

The Matrix Resurrections – 2021

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon
Süre:
IMDB:

1999 yılında yayınlanan “Matrix” filminin dördüncü devam halkası olan filmin yönetmen koltuğunda Lana Wachowski oturuyor.

the matrix serisi hangi sırayla i̇zlenmeli 1 – the animatrix
Önerilen Yazı
The Animatrix

İrtibatta Kalalım!

En son içeriklerimiz ile sizi güncel tutmak isteriz 😎

Maillerimiz tanıtım sekmesi altına düşebiliyor. Takip edebilmeniz için tanıtım sekmesini de kontrol ediniz.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz