1. Ana Sayfa
  2. İzmir Yokyer Kitap Kulübü

İzmir Yokyer Kitap Kulübü


İzmir Yokyer Kitap Kulübü

Biz Kimiz?

İzmir Yokyer Kitap Kulübü 2017 yılının Aralık ayında kurulmuştur. Kitap kulübümüz her ayın ilk pazar günü İzmir’in en iyi kitap kafesinde toplanıyor. Kitaplarımıza bir önceki ayın toplantı sonunda anket ile karar veriyoruz. Kimse tek başına hareket etmiyor, kimse yönetilmiyor. Adil ve anlayışlı bir yönetimle yürütüyoruz kitap kulübümüzün etkinliklerini.

Biz gibi kitapsız asla yaşayamam diyenlerdenseniz İzmir Yokyer Kitap Kulübü‘ne bekliyoruz 🙂 

Okumak güzeldir. Size yeni pencereler açar. Kitapla Kalın.

İzmir Yokyer Kitap Kulübü için bize ulaşabileceğiniz kanallar:

Instagram

Haziran Ayının Kitabı

okuyucu
i̇zmir yokyer kitap kulübü 2

Kitabın Konusu

Kırkı aşkın dile çevrilen ve sinemaya uyarlanan Okuyucu, 20. yüzyıl Alman edebiyatının en parlak romanlarından biri.

Okuyucu, İkinci Dünya Savaşı ertesinde, on beşindeki lise öğrencisi Michael Berg ile otuz altı yaşındaki Hanna Schmitz arasındaki tutkulu aşk üzerine kurulu bir hikâye anlatıyor. Hanna’nın aniden ortadan kaybolmasıyla kesintiye uğrayan bu birliktelik, ikilinin yıllar sonra bir mahkeme salonunda karşılaşmasıyla devam ediyor: Hanna savaş sırasında bir kilisede tutulan bir grup Yahudi’nin ölümüne sebep olmaktan yargılanmakta; hukuk eğitimi alan Michael ise, sevdiği kadının böylesi korkunç bir suça karışıp karışmadığını anlamak üzere mahkemeyi izlemektedir… Bernhard Schlink Okuyucu’da, sade ve dolaysız bir anlatımla suç, ahlâk, vicdan, utanç ve sır sarmalı etrafında örülen baş döndürücü ve gerilim dolu bir hikâye anlatıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası kuşağın Nazi dönemiyle hesaplaşması ve anne babalarıyla uzlaşma arayışı üzerine güçlü bir yorum.

“Okuyucu bizi… düşünmemeyi tercih ettiğimiz konular üzerine düşündürüyor.”
The New York Review of Books

Satın Al

Profesyonel Kitap Bloğu Kimdir? Ne Paylaşıyor?

Aynı zamanda Profesyonel Kitap Bloğu olarak içeriklerimizde kitap önerileri, Kitap serileri, manga, anime ve çizgi roman listeleri, dizi ve film gibi konular yer alıyor. Kitap gibi yorumlanabilir konularda ise spoiler vermemeye dikkat ediyoruz.

Profesyonel Kitap Bloğu olarak tüm sosyal medyalarda biz de varız. Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin, Wiser Media, Telegram ve Youtube hesaplarımızda yeni içeriklerimizin ve videolarımızın duyurusunu yapıyoruz. Dilerseniz bizi sosyal medyadan da takip edebilir yeni paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Profesyonel Kitap Bloğu 2017 yılında bir kitap kulübü kurabilir miyiz? Sorusuyla ortaya çıkmış bir blog. Eşimle birlikte neden kitap kulübü yok İzmir’de diye söylenip dururken biz kuralım insanları toplayalım ve konuşalım diye karar verdik. Kitap kulübümüz dördüncü yılını doldurdu. Çok mutluyuz.

Profesyonel Kitap Bloğu çok satan ve çok okunan kitapların benzerlerini listeliyor. Bu listelerde genel olarak o kitabın birebir benzerini değil konu olarak benzerlerini listeliyoruz. Ve gerçekten benzerlik yakalayabildiğimizi düşünüyoruz.

Profesyonel Kitap bloğu sayfasında kitap serilerini de listeliyoruz. Biz tamamlanmamış kitap serilerini satın almıyoruz ve o serinin tamamlanmasını bekliyoruz. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız Kitap Serileri kategorimize bakabilirsiniz.

İzlenebilen Kitaplar kategorimizde de filmi ya da dizisi çekilmiş kitapları listeliyoruz. Biz okuduğumuz kitabı izlemeyi de çok seviyoruz.

Manga ve anime hastası olduğumuz da doğrudur. O tür yazıları da yazmayı ihmal etmiyoruz. Beğendiğimiz manga ve animeleri yine bu blogda listeliyoruz.

Diğer kategorilerde ise ilgimizi çeken seyahat edeceğimiz ülkeler, şehirlerle ilgili kitapları, en sevilen film ve dizileriniz benzerlerini listeliyoruz. Evet biz bir listeleme hastasıyız. Sevdiğimiz her şeyin listesini yapıyoruz.

Reklam ve iş birlikleri için [email protected]  adresinden bize ulaşabilirsiniz.