1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

“GAME OF THRONES” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ

“GAME OF THRONES” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ
0

Vikings

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken; savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne hep birlikte tanık oluyoruz.

Tarihi bir drama olarak nitelendirilebilecek dizinin hikayesi, gerçek Avrupa efsanelerine ve tarihsel figürlere dayanıyor.

IMDB: 8,6/10

Sezon Sayısı: 5 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 69

Platform: History, Netflix

Oyuncular: Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig
Tür: Dram, Macera, Tarih
Süre: 45 Dakika

Spartacus

Romalıların ihanetine uğradı, köleliğe zorlandı ve bir gladyatör olarak yeniden doğdu. Çizgi roman estetiğinin ve ileri görsel efekt teknolojilerinin tüm nimetlerinden yararlanılarak çekilen Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü anlatıyor. O artık ateşli tutkuların esiri olmuş ve gaddarca yönetilen bir dünyada mücadele vermek zorunda.

Spartaküs hayatta kalmak için sıradan bir adamdan ve bir gladyatörden çok daha fazlası olmalı. O, bir efsaneye dönüşmeli. Tarihin en asi kahramanı, televizyonu fethetmeye hazırlanıyor. Spartacus: Blood and Sand ile Romalıları dize getiren efsanenin doğuşuna tanıklık edeceksiniz.

IMDB: 8,5/10

Sezon Sayısı: 3 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 33

Platform: Starz!, Netflix

Oyuncular: Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett
Tür: Dram, Macera, Tarih
Süre: 55 Dakika

House Of Cards

BBC’nin aynı adlı mini dizisinden uyarlanacak olan dizinin arkasında hayli sağlam isimler var. Kevin Spacey ve David Fincher’ın yapımcıları olduğu dizinin BBC versiyonu da Michael Dobbs’un kitabından uyarlanmış.

House of Cards, başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Francis Underwood adında bir adamın, inişli-çıkışlı politika hayatını odağına alacak.

IMDB: 8,8/10

Sezon Sayısı: 6 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 73

Platform: Netflix

Oyuncular: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright
Tür: Dram, Gerilim
Süre: 51 Dakika

True Detective

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.

IMDB: 9/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 24

Platform: HBO

Oyuncular: Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim
Süre: 55 Dakika

Da Vinci’s Demons

Da Vinci’nin çalkantılı hayatının, gençlik dönemine odaklanacak olan dizi, şimdiye kadar anlatılmamış öyküleri ekrana getirmeye hazırlanıyor. Rönesans İtalya’sında geçen hikaye, Leonarda Da Vinci’nin yaratıcı bir sanatçı, hayalperest bir aşık ve idealist bir adam olarak tanımlanan kişiliğine bir başka bakış…

IMDB: 8/10

Sezon Sayısı: 3 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 28

Platform: Starz!

Oyuncular: Tom Riley, Gregg Chillin, Eros Vlahos
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Süre: 60 Dakika

Black Sails

Robert Louis Stevenson’ın klasikleşmiş romanı Treasure Island’ın 20 yıl öncesini konu alacak olan Black Sails Kaptan Flint ve onun tayfasına yeni katılan John Silver’ın çaldıkları hazine haritasının başlarına açacakları belaların maceralarını anlatacak. Diziye yapımcı olarak Michael Bay imza atıyor.

IMDB: 8,3/10

Sezon Sayısı: 4 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 38

Platform: Starz!, Netflix

Oyuncular: Jessica Parker Kennedy, Toby Stephens, Hannah New
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Süre: 60 Dakika

Marco Polo

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte… Bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların ortasında kalan kahramanımız, Kubilay Han’ın imparatorluğunu korumaya çalışıyor. İtalyan aktör Lorenzo Richelmy’nin başrolde olduğu yapım; Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde çekildi.

IMDB: 8,1/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 20

Platform: Netflix

Oyuncular: Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Süre: 60 Dakika

The Borgias

Hıristiyan dünyasının merkezinde, rönesanas kadınlarının tam ortasında 1492’nin İtalya’sında büyük gücün sahibi papalık ailesi Borgia’ların ihanetle, hırsla, aşkla, şehvetle, savaşla, ölümle dolu hayatları…

Borgia Hanedanı’nın reisi Rodrigo Borgia’nın papalık tahtına çıkışı ve taht sürecini izlediğimiz dizi Macaristan’da çekiliyor ve karakterlerini de hikayesini de gerçek hayattan alıyor.

Roma’yı yıllarca yöneten, tarihin en ilgi çeken ailelerinden biri olan Borgia’lar, bir tarihi drama ile televizyonlara konuk oluyor…

IMDB: 7,9/10

Sezon Sayısı: 3 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 29

Platform: Showtime, Netflix

Oyuncular: Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger
Tür: Suç, Dram, Tarihi
Süre: 50 Dakika

Rome

Golden Globe ve Emmy dahil birçok ödüle aday gösterilen, HBO’nun başarılı projelerinden biri olan Rome; Julius Caesar yönetimindeki Roma İmparatorluğu’nun Galya’da ve Mısır’daki mücadelesini, ülkede yaşanan iç çekişmeleri ekrana getiriyor.

IMDB: 8,8/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 22

Platform: HBO

Oyuncular: Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker
Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi
Süre: 55 Dakika

The Last Kingdom

Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred, babasının savaşta ölmesiyle Kont Ragnar’ın kölesi olarak Paganların yaşadığı bölgeye götürülür. O bölgede çocukluğunu geçiren Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesiyle yeniden İngilitere’ye döner. Babasının ölmesiyle tahta amcası geçmiştir ve varis olan Uhtred’i öldürmek ister. Uhtred hakkında bir iftira ortaya atıp, Kont Ragnar’ı Uhtred’in öldürdüğü ortaya atar. Uhtred, ne İngilizlerden ne de paganlardan yardım alamaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Kralığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak istemektedir. Uhtred, çocukluğunu İngilizler, gençliğini paganlar ile geçirdiği için ikilemde kalır. Kimin tarafında olacağını seçmekte zorlanır.

IMDB: 8,4/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 26

Platform: BBC, Netflix

Oyuncular: Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson
Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi
Süre: 60 Dakika

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz