1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

“BREAKING BAD” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ

“BREAKING BAD” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ
0

Better Call Saul

Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz. Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould.

IMDB: 8,7/10

Sezon Sayısı: 4 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 40+

Platform: Netflix

Oyuncular: Bob Odenkirk, Jonathan Banks
Tür: Dram , Komedi , Suç
Süre: 60 Dakika

Fargo

Esrarengiz bir kiralık katil olan Lorne Malvo, iş üzerindeyken geçirdiği kaza sonucu hastaneye kaldırılır. Hastanede Lester Nygaard ile tanışan Malvo, genç adamın hayatının değişmesine neden olur. Sıradan bir hayatı olan Lester’in geçmişi başarısızlıklar doludur ve ailesi tarafından sürekli küçümsenir. Malvo ile yaptığı konuşmalardan etkilenen Lester, karısını öldürerek farklı bir dünyanın kapısını aralar. O, artık herkesin tanıdığı insan değildir. İşlediği suçtan sonra Malvo’dan yardım isteyen Lester artık bir arada çalışmaya başlar. Bemidji Polis Departmanı‘nın hırslı polisi Molly Solverson ve Duluth Polis Departmanı’nda görevli Gus Grimly bir takım olup işlenen cinayetleri çözmeye çalışacaktır.

IMDB: 9/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 30+

Platform: Blutv

Oyuncular: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman
Tür: Dram, Polisiye, Suç
Süre: 50 Dakika

True Detective

2012′de, Louisiana Eyalet Polisi Dedektifleri Rust Cohle ve Martin Hart, 1995 yılında çalıştıkları bir cinayet vakası ile yeniden karşılaşır. Farklı sorgulamalar ile günümüzde dosya yeniden açılırken, iki eski dedektif, sorgulamalarının, iyileşmeyen yaraların yeniden açılmasının ve 1995 yılında tuhaf bir ritüele dayanan cinayetin çözümüne dair soruların hikayesini anlatır. Zaman akışı, her ikisi de arkada bıraktıklarına inandığı bir dünyaya geri çekilirken örülür ve birbirine yaklaşır. Birbirleri ve katilleri hakkında bir şeyler öğrendikçe, karanlığın adaletin her iki yanında yaşadığı açığa çıkar.

IMDB: 9/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 24+

Platform: HBO

Oyuncular: Mahershala Ali, Stephen Dorff, Carmen Ejogo
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim
Süre: 55 Dakika

House Of Cards

90’lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBC’ye mini dizi olarak uyarlanan “House of Cards”, şimdi Amerikalı yapımcılar tarafından bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarıldı. Son yıllarda “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Social Network” filmleriyle ses getiren David Fincher tarafından yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen dizinin başrollerinde, Fincher’ın filmlerinde de rol alan iki ünlü yıldız yer alıyor. “Seven” filminde birlikte çalıştığı Kevin Spacey ve “The Girl with the Dragon Tattoo” filminde rol alan Robin Wright.

“House of Cards” Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright tarafından canlandırılan eşi Claire’in de ondan aşağı kalır yanı yok. Francis Underwood’un başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.

IMDB: 8,8/10

Sezon Sayısı: 6 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 73

Platform: Netflix

Oyuncular: Melissa James Gibson, Beau Willimon, Frank Pugliese
Tür: Dram, Gerilim
Süre: 52 Dakika

Narcos

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır.

Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu ediniyor.

IMDB: 8,8/10

Sezon Sayısı: 3 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 30

Platform: Netflix

Oyuncular: Pedro Pascal, Damián Alcázar, Francisco Denis
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim, Biyografi
Süre: 52 Dakika

The Wire

Dizi Amerika’nın Maryland eyaletinde, Baltimore şehrinde geçer. The Wire dizisi ile Baltimore’un arka sokaklarında geçen amansız uyuşturucu ve polis savaşına şahit oluyoruz.

Dizide her sezon Baltimore’un ayrı bir yüzünü görüyoruz. Polis, siyaset, mafya üçgeninde geçen The Wire, senaryo ekibinde ki emekli polislerden ötürü uyuşturucu ticareti ile ilgili gerçek ve epey enteresan bilgiler içeriyor.

The Wire dizisi, gerçekçiliği ve derin anlatımı nedeniyle TIME, The Guardian, Entertainment Weekly gibi dergiler tarafından değişik zamanlarda “En İyi Dizi” olarak seçilmiştir.

IMDB: 8,8/10

Sezon Sayısı: 5 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 60

Platform: HBO

Oyuncular: Dominic West, John Doman, Reg E. Cathey
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim
Süre: 58 Dakika

Homeland

Nicholas Brody 2003’ten beri kayıp bir deniz çavuşudur ve öldü diye biliniyordur. Fakat Brody, 8 yıl sonra bir tatbikatta terorist sığınma evinde bulunur ve devlet tarafından “kahraman” olarak nitelendirilir. Carrie Anderson bir CIA memurudur ve Brody’nin El Kaide’ye çalıştığını, onlarla iş birliği yaptığını ve ABD’ye saldırı gerçekleştirme planları olduğuu düşünmektedir.

IMDB: 8,3/10

Sezon Sayısı: 7 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 84+

Platform: Netflix

Oyuncular: Claire Danes, Mandy Patinkin, Elizabeth Marvel
Tür: Dram, Gerilim
Süre: 42 Dakika

The Sopranos

Sopranos ailesinin başı olan Tony ve ‘Uncle’ Junior bir yandan içsel çatışmaları bir yandan da elinde bulundurdukları bölgelerle uğraşmak zorundadır. bu arada Tony ailesiyle de sorunlar yaşamakta ve gizlice bir psikoloğa görünmeye başlamaktadır…

IMDB: 9,2/10

Sezon Sayısı: 6 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 86

Platform: HBO

Oyuncular: James Gandolfini, Edie Falco, Lorraine Bracco
Tür: Dram , Polisiye , Suç
Süre: 50 Dakika

Boardwalk Empire

İnsanlar ikiye ayrılır. Ekonomik krizi ‘fırsata’ dönüştürmeyi başaranlar ve bu fırsatı es geçenler. 1920’li yılların Büyük Buhranı’ndan bir gangsterler imparatorluğu yaratmayı başaran Al Capone, şüphesiz ki 20. Yüzyılın’ın gördüğü en kurnaz ve en illegal ‘iş adamlarından’ biriydi.

Belalı yaşam öyküsü ve Chicago sokaklarında yükselişi sinema filmlerine defalarca konu olan, organize ‘suçun babası’ Al Capone’nun altın çağı, bu sefer bir televizyon dizisinde seyircilerin karşısına çıkıyor.

Usta yönetmen Martin Scorses’nin yapımcıları arasında olduğu ve bir başka mafya efsanesi olan Sopranas ile Emmy’ye uzanan Terence Winter’ın yazar kadrosunda yer aldığı Boardwalk Empire, içkinin tüketiminin yasallarla yasaklandığı bir ortamda kaçakçılık, karaborsa, genelev ve kumarhane işletmeciliği ile zirveye tırmanan Al Capone’u ekranlara taşıyor…

IMDB: 8,6/10

Sezon Sayısı: 5 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 56

Platform: HBO

Oyuncular: Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon
Tür: Dram, Tarihi, Polisiye
Süre: 45 Dakika

Silicon Valley

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alacak. Kara mizah türünde olacak yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir göreceğiz!

IMDB: 8,5/10

Sezon Sayısı: 5 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 46+

Platform: HBO

Oyuncular: Thomas Middleditch, T.J. Miller, Josh Brener
Tür: Komedi
Süre: 26 Dakika
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz