1. Ana Sayfa
  2. Okuma Listeleri

Güçlü Kadın Kahramanların Olduğu 12 Çizgi Roman

Güçlü Kadın Kahramanların Olduğu 12 Çizgi Roman
0

Güçlü Kadın Kahramanların Olduğu 12 Çizgi Roman

Saga

Saga, kainattaki yerlerini bulmaya çalışan genç bir ailenin sürükleyici öyküsünü anlatıyor. Hiç bitmeyen bir galaktik savaşın karşıt taraflarında duran iki asker âşık olup tehlikeli ve eski bir dünyaya kırılgan, yeni bir hayat getirmek için her şeylerini riske atıyorlar. Fantezi ve bilimkurgu, bu seksi, devrimci destanın ilk cildinde daha önce hiç olmadığı şekilde bir araya geliyor.

saga
Yazar: Brian K. Vaughan
Çizer: Fiona Staples
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 168

Ms. Marvel

Kamala Khan, Jerseyli sıradan bir kızdır – ta ki birdenbire sıra dışı yeteneklerle güçlenene kadar. Ama yeni Ms. Marvel gerçekte kimdir? Bir genç mi? Müslüman mı? Inhuman mı? Kamala Khan, Marvel Evreni’nde kasıp kavururken bu soruların cevaplarını öğrenin! Kamala yeni sahip olduğu güçlerin tehlikelerini keşfederken, bunların arkasındaki gizemi de ortaya çıkarır. Kamala bu muazzam yeteneklerini kullanmaya hazır mı? Yoksa bu mirasın ağırlığı ona fazla mı gelecek? Kamala da bunu bilmiyor. Ama sizin için geliyor, Jersey!

ms marvel
Yazar: G. Willow Wilson
Çizer: Adrian Alphona
Yayınevi: Arka Bahçe Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 126

Wonder Woman: En Büyük Savaşları

Bir Tanrının güçlerine ve bir Amazon’un savaşçı ruhuna sahip olan Wonder Woman, Dünya’nın en korkusuz koruyucusudur. Diana doğumundan itibaren bir savaşçı olmak için eğitildi. Onun savaştaki yetenekleri emsalsizdir, tıpkı kurşunları durduran bileklikleri ve Doğruluk Kementi gibi.

Şimdi, yenilmez Savaşçı Prenses’in en büyük zaferlerine tanık olun!

wonder woman - en büyük savaşları
Yazar: Len Wein, John Byrne, Greg Rucka, Brian Azzarello, Geoff Johns
Çizer: George Perez, John Byrne, Rags Morales
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Sayfa Sayısı: 168

Captain Marvel

Hali tavrı da unvanıyla uyumlu Dünya’nın En Güçlü Kahramanı Captain Marvel yepyeni bir maceraya balıklama atlıyor! Carol Danvers yeni hayatı ve yeni romantik ilişkisinde yol ayrımına geldiğinde, hayatının tüm seyrini değiştirecek bir karar verir… Tüm Marvel Evreni’nin seyrini de. Fakat Carol uzaylı bir kızı evine götürme görevindeyken kendini Galaksi Birliği ve Spartax karşıtı bir ayaklanmanın ortasında buluverir! Roket Kız’ın halkının zorla başka bir yere taşınmasının ardındakileri araştırırken, Carol, tüm bu entrikanın ardındaki adamla bir geçmişi olduğunu keşfeder. Kötü adam, Carol’a şantaj yapmaya ve Avengers üyelerini ona karşı kışkırtmaya kalktığında ise ödeşme vakti gelir! Galaksinin Koruyucuları da bu maceraya konuk oluyor!

captain marvel
Yazar: Kelly Sue DeConnick
Çizer: David Lopez
Yayınevi: Çizgi Düşler
Sayfa Sayısı: 128

Şeytani İlahi

Her doksan yılda bir tanrılar genç insanlar olarak dünyaya dönüyor.

Seviliyorlar. Nefret ediliyorlar. İki yıl içinde hepsi ölüyor.

Bu şu anda oluyor. Tekrar oluyor.

Kieron Gillen, Jamie McKelvie ve Matthew Wilson (Phonogram, Young Avengers), tanrıların pop yıldızları olduğu, pop yıldızlarının tanrı olduğu modern bir fanteziyle geri dönüyor.

şeytani i̇lahi
Yazar: Kieron Gillen
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 176

Batman: Harley Quinn

Aşk İnsana Çılgınca Şeyler Yaptırıyor

Joker’e olan bağlılığıyla tepetaklak olan Arkham psikiyatristi Harleen Quinzel, suçun palyaço prensinin nihai yoldaşı çılgın Harley Quinn’e dönüşmek için kariyerinden (ve akıl sağlığından) vazgeçti.

Elbette Harley’nin Joker ile yaşadığı aşk kolay olmadı. İkili birbirlerinin kollarında olduğu kadar birbirlerinin boğazına da yapıştı ve ne zaman her şey eğlenceli olmaya başlasa, şu oyunbozan Batman hep işe burnunu soktu. Ama birileri ara sıra hapse tıkılmazsa ve hayati tehlike içeren bir belaya bulaşmazsa nasıl büyük bir aşk hikâyesi yazılabilir ki?

batman - harley quinn
Yazar: Paul Dini
Çizer: Yvel Guichet, Aaron Sowd, Wayne Faucher
Yayınevi: JBC Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 200

Persepolis

İran’daki devrimin ülkeye ve insanlarına yaşattıkları, küçük bir kızın yetişkinliğe giden yolda deneyimledikleriyle iç içe geçiyor. Persepolis, Marjane Satrapi’nin kaleminden hem bir dönemi anlatan hem de zamanın çok ötesine giden bir çizgi roman.

Şah rejiminin düşürülmesi, İslam Devrimi’nin zaferi ve İran-Irak savaşının yıkıcı etkileri altında yaşama tutunmaya çalışan bir halk resmediliyor Persepolis’te. Siyasi baskının, radikal dinciliğin ve savaşın nelere mal olabileceği, sevincin ve gözyaşının birbirine karıştığı hikâyelerle anlatılıyor.

persepolis
Yazar: Marjane Satrapi
Yayınevi: Panama Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 352

Spider-Gwen

Gwen Stacy Yeniden Ağlarını Kuşandı ve Çözmesi Gereken Yepyeni, Bambaşka Bir Gizem Var! Dünya-65’in Spider-Woman’ı, Lizard tehdidinin Peter Parker’la birlikte kollarında öldüğünü sanıyordu. Ancak ortaya çıkan yeni sürüngen olayı yüzünden Peter’ın sadece hayatından değil ölümünden de kuşku duyuyor.

Gwen’in babası Yüzbaşı George Stacy, Gwen’in ikili hayatıyla boğuşurken Osbornların ortaya çıkışıyla birlikte sorunlar da artıyor – ve Gwen, kendini S.H.I.E.L.D.’ın en çok arananlar listesinde buluyor! Belki Dünya-616’nın Spider-Woman’ı Jessica Drew, Gwen’e güç ve sorumlulukla ilgili dersler verebilir ve Gwen bu nasihatleri Goblinlerle savaşırken kullanabilir! Ayrıca: Dünya-65’in Captain America’sı olaylara dahil olurken, kalkanı kimin taşıdığını öğreneceksiniz – ama acaba Captain America, Gwen’in tarafını mı tutacak?

spider-gwen
Yazar: Jason Latour
Çizer: Robbi Rodriguez, Chris Visions
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 144

Yeniden Doğuş

Öldüğümüzde nereye gideriz? Bizi kim ve ne bekliyor? Bonnie Black yaşlı, hasta bir kadındır. Her gece uyurken kalkamayacağından ve diğer tarafta onu neyin beklediğinden korkmaktadıYenr. Ama öldüğünde, kendini hiç beklemediği fantastik, büyülü bir dünyada, uzun süredir devam eden bir savaşın ortasında bulur. Babası ve çocukluğundaki köpeği onu bekliyordur. Yıllar önce ölmüş kocasını bulmak için beraber inanılmız bir maceraya çıkarlar.

yeniden doğuş
Yazar: Mark Millar
Çizer: Greg Capullo
Yayınevi: Arka Bahçe Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 176

Jüpiter’in Mirası

‘Sheldon’ın rüyasına girip onu çağıran adada onları nasıl bir sürpriz bekliyordu? Amerika’yı 1929 krizinden kurtaran süperkahramanların çocukları aynı işi günümüz Amerika’sında başarabilecekler mi ?’

jüpiter'in mirası
Yazar: Mark Millar
Yayınevi: Lal
Sayfa Sayısı: 128

Cennetteki Yabancılar

Katchoo, kendine göre sakin bir hayat yaşayan genç ve güzel bir kadındır. Zekidir, bağımsızdır ve ev arkadaşı Francine’e deli gibi aşıktır. Fakat bu hayat, nazik ve ısrarcı David’le tanışmaları sonucu değişecektir. Ortaya çıkan aşk üçgeni yer yer aksiyonla süslü muhteşem bir romantik komedi doğurur.

cennetteki yabancılar
Yazar: Terry Moore
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 344

Danger Girl

Güzel maceraperest Abbey Chase, dünyanın en gizli casusluk örgütlerinden biri olan Danger Girl tarafından işe alınınca kendini, hayatının en çılgın serüveninin içinde buluyor! Dünyayı ele geçirmeye çalışan düşmanlar ile kötü adamlardan oluşan tuhaf bir seçkiye karşı mücadele veren Abbey ve Danger Girl Ekibi, bu çılgınları ve şeytani planlarını alt etmekle kalmayıp bunu, vücuda tam oturan, ultra süper seksi ajanlık modasına uygun bir şekilde yapmak zorundalar.

Bu kitap egzotik mekanlarda geçen patlayıcı aksiyonla gizem ve entrikalarla süslenmiş nefes kesen maceralarla dünyayı kurtarmaya çalışan seksi kızlarla dolu!

danger girl
Yazar: J. Scott Campbell
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 240

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz