1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Illuminae Dosyaları Serisi

Illuminae Dosyaları Serisi
0

Illuminae Dosyaları Serisi, dengesi bozulan hayatlar, gerçeğin bedeli ve sıradan insanların kahramanlıklarına dair dur durak bilmeyen, aksiyon dolu bir destan.

thumbnail
Önerilen Yazı
Illuminae Hayranlarına Kitap Önerileri

Illuminae Dosyaları Serisi

Illuminae

Yazar: Amie Kaufman, Jay Kristoff
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 608

ÖNCE HAYATTA KAL, SONRA GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKAR.

Sabah, Kady erkek arkadaşı Ezra’dan ayrılmaktan daha kötüsünün başına gelemeyeceğini düşünüyordu.

Öğlen, gezegeni istila edildi.

2575 yılında uzayın çoğunu hâkimiyeti altında tutan iki megaşirketten ― ve ― biri, Kady ve Ezra’nın gezegenini yok ederek galaksilerarası bir savaş başlatır. Binlerce mülteciyle beraber sığıştıkları gemilerden oluşan ufak filonun peşindeki düşman savaş gemileri ilk başta en büyük sorunları gibi görünse de ortaya daha büyük tehditler çıkacaktır.

Ölümcül bir ortaya çıkmıştır, filonun onları koruması gereken yapay zekâsı düşmanca adımlar atmaktadır, komuta kademesi ciddi sorunlar olduğunu inkâr etmektedir. Kady gerçeği açığa çıkarmak için bir veri hengâmesine dalmışken mültecileri kurtarmakta ona yardım edebilecek tek kişinin Ezra olduğunun farkına varacaktır: Bir daha asla konuşmayacağına yemin ettiği eski erkek arkadaşı.

BRİFİNG NOTU: E-postalar, şemalar, askeri evraklar, özel mesajlar, tıbbi raporlar, röportajlar ve bunun gibi pek çok hack’lenmiş belge üzerinden anlatılan Illuminae, dengesi bozulan hayatlar, gerçeğin bedeli ve sıradan insanların kahramanlıklarına dair dur durak bilmeyen, aksiyon dolu bir destanın ilk kitabı.

“Illuminae sadece ışık hızında seyreden heyecan dolu bir öykü değil, aynı zamanda roman türünü yeniden tanımlayan bir eser. Daha önce hiç böyle bir kitap okumamıştım. Kalbimdeki Battlestar Galactica boyutundaki boşluğu doldurdu.”
Victoria Aveyard, Kızıl Kraliçe’nin çoksatan yazarı

“Biraz aşkla, biraz da Stanley Kubrick’in 2001’ine yapılan göndermelerle örülmüş, ilginizin başka bir yere kaymasına izin vermeyen bir görsel deneyim. Biçim ve içeriğin mükemmel birleşimi.”
Booklist

“Uzay operası, romantizm, zombiler, hacker’lar ve politik gerilimin enerjik bir karışımı.”
Scott Westerfeld, New York Times çoksatan yazarı

illumınae
illuminae dosyaları serisi 6

Gemina

Yazar: Amie Kaufman, Jay Kristoff
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 672

GEZEGENLERİNE YAPILAN SALDIRI SADECE BAŞLANGIÇTI.

Galaksinin uzak ucundaki bir uzay istasyonuna taşınmanın sosyal hayatı öldüreceği kesindir ama kimse Hanna’ya sahiden öldürülebileceğini söylememiştir.

Satış rekorları kıran Illuminae’yle başlayan destan, iki yeni karakterin BeiTech saldırısının ikinci dalgasıyla karşılaştığı Heimdall Uzay İstasyonu’nda devam ediyor. Hanna, istasyon komutanının şımarık kızıdır, Nik ise ünlü bir suç ailesinin gönülsüz mensubudur. Galaksinin en sıkıcı uzay istasyonundaki yaşamın gerçekleriyle başa çıkmaya çalışırlarken Kerenza İstilası’nın haberini taşıyan Kady Grant ve Hypatia’nın Heimdall’a yaklaştığından habersizdirler.

Seçkin bir BeiTech özel timi, istasyonu işgal ettiğinde Hanna ve Nik yuvalarını korumak için bir araya gelir. Üstelik uzaylı yaratıklar mürettebatı teker teker avlamaktadır ve istasyonun solucan deliğinde, uzay-zaman sürekliliğini akşam yemeğinden önce parçalayabilecek bir arıza belirmiştir. Çok geçmeden Hanna ve Nik sadece kendi yaşamlarını değil, Hypatia’daki, hatta belki evrendeki herkesi kurtarmak için savaşmak zorunda kalacaktır.

Ama rahat olun. Her şeyi halledecekler. Yani, en azından öyle umuyorlar.

BRİFİNG NOTU: Çeşitli belgelerle anlatılan ve The New York Times çoksatan yazarı Marie Lu’nun çizimleriyle zenginleşen Gemina, okurları soluk kesecek yeni bir maceraya sürüklüyor.

“Türü: Tanımlanamaz. Roman: Unutulmaz.”
Kami Garcia

“Roman türünü yeniden tanımlayan bir eser. Kalbimdeki Battlestar Galactica boyutundaki boşluğu doldurdu.”
Victoria Aveyard

“Sıradan bir roman deneyimiyle karşı karşıya değilsiniz…”
Bustle.com

gemina
illuminae dosyaları serisi 7

Obsidio

Yazar: Amie Kaufman, Jay Kristoff
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 624

SONUN BAŞLANGICINA HOŞ GELDİNİZ

Asha Grant, Kerenza’ya geçmişinden kaçmak için gelmiştir. Ne yazık ki geçmişi peşini bırakmayacaktır.

Asha, BeiTech saldırısından sağ kurtulduğundan beri çok daha büyük bir kuvvete karşı savaşan direnişçiler için çalışmakta ve havalandırma tünellerine sakladığı sırla ne yapacağını düşünmektedir. Endişe kaynağı olmasını bekleyeceği son şey eski erkek arkadaşıyken Rhys Lindstrom gezegene gelir ve yeni BeiTech üniforması ona çok yakışmıştır. Rhys, Asha’nın çıkış yolu mu yoksa bu donmuş kaya parçasından kurtulamayacağının garantisi midir?

Sorunları olan sadece Asha değildir. Asha’nın kuzeni Kady ve hayatta kalmayı başarmış bir grup Kerenza’ya doğru yol almaktadır fakat yeterli oksijenleri yoktur. Ayrıca gemide isyan havası vardır. Ama böyle küçük şeyler Illuminae Grubu’nu ne zaman durdurabilmiştir?

Ne yazık ki zaman aleyhlerine işlemektedir. BeiTech hasarlı sıçrama istasyonunu tamir edip Kerenza’daki sivilleri öldürmeyi planlarken kurtulmaları mucizeye kalmıştır. Ve herkes bilir ki mucizeler sadece istatistiksel olasılıklardır, değil mi?

BRİFİNG NOTU: Çoksatan yazarlar Amie Kaufman ve Jay Kristoff ile günlük girdilerine katkılarıyla Marie Lu’dan, “stilistik açıdan büyüleyici” ve “dünya dışı muhteşem” olarak tanımlanmış üçlemenin kalp durduran ve kalp kıran finali.

“Türü yeniden tanımlayan, tam anlamıyla güzel bir eser.”
Victoria Aveyard

“Karakterlerin insanlığına odaklanması sayesinde zamanın ruhunu yakalayan ve kalıcı bir etki bırakan, adrenalin dolu bir aksiyon.”
Kirkus Reviews

“Sıkı tutunun. Bir daha ayrılmak istemeyeceğiniz bir zihin dünyasına girmek üzeresiniz.”
Marie Lu

obsidio
illuminae dosyaları serisi 8

Memento – Bir Illuminae Dosyaları Öyküsü

Yazar: Amie Kaufman, Jay Kristoff
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 88

AIDAN ANALİTİK DÜĞÜMÜ B-0091A’DA ARIZA YAŞADI.
ARIZA 04.41’DE GİDERİLDİ.
BÜTÜN SİSTEMLER OPTİMAL DÜZEYDE ÇALIŞIYOR.
BAZI CANAVARLAR DOĞAR.
BEN YARATILDIM.

The New York Times çoksatan yazarları AMIE KAUFMAN ve JAY KRISTOFF, gözyaşlarınızdan ziyafet çekiyor ve çığlıklarınızın tadını çıkarıyor. Uluslararası çoksatanlar Illuminae ve Gemina’nın yazarı olmanın yanı sıra, Amie (Megan Spooner’la beraber) çoksatan Starbound üçlemesi ile devamı Unearthed ve Ice Wolves’un yazarıdır. Jay Lotus War üçlemesi, Nevernight serisi ve REPLİKA13’ün yazarıdır. Eşleriyle birlikte Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşamaktadırlar.

memento
illuminae dosyaları serisi 9

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz