1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

KİTAP SERİSİ: HELEN FIELDING – BRIDGET JONES

KİTAP SERİSİ: HELEN FIELDING – BRIDGET JONES
0

Bridget Jones’un Günlüğü

Kilo 59 (belki bugün yemeyi bırakırsam yarına 2 kilo veririm), sigara 21 (ama yarın bırakıyorum, gerçekten), yüzümde kırışık var mı diye aynaya bakarak geçirilen dakika sayısı 230 (hayır, henüz çıldırmadım), bugün alınan kalori 2650 (yazıklar olsun), sevgili 0

İşte karşınızda Bridget’in bekâr hayatı. Karbonhidrata veda etme hayaliyle güne başlayıp geceyi pizzayla kapatıyor, haftada üç gün spora gitme kararı ancak rüyasında gerçekleşiyor ve her ne kadar yalancı, bencil erkeklere geçit yok dese de dönüp dolaşıp en belalılarına rastlıyor… Eh, tüm bunlar size de bir yerlerden tanıdık geliyorsa sayfaları çevirmeye başlayın. Çünkü bu çılgın kadının hayatına ortak oldukça aslında hiç de yalnız olmadığınızı anlayacak ve başınızı kitaptan şaşkınlıkla kaldırıp şu cümleyi kuracaksınız: “Bridget jones benim!”

“Bizi kolayca kendisine bağlayan başka bir kadın karakter var mıdır acaba? Ondan vazgeçmek mümkün değil!”

Sunday Express

“Bu kadına bayılıyorum! Günlük hayatta uğraşıp durduğumuz basit şeyleri öyle güzel yüzümüze vuruyor ki…”

Jilly Cooper

“Delicesine komik ve her sayfası zekâ fışkıran gözlemlerle dolu. Hayata bir de Bridget’in renkli gözlükleriyle bakın, pek çok şeyin değiştiğini fark edeceksiniz.”

The Times
ki̇tap seri̇si̇: helen fielding - bridget jones 1 – bridget jonesun günlüğü
Yazar: Helen Fielding
Çevirmen: Bige Turan
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 336

Bridget Jones: Mantığın Sınırı

Kilo 59 (kurtarın beni şu göbekten), bugün alınan kalori 2100 (o son çikolatayı yemeyecektim) erkek arkadaş 1 (yaşasın, bu bir devrim!)

Bridget’in yalnızlık dolu yılları sona erdi. Artık hayallerinin erkeğiyle birlikte… Ama bu mutluluk tablosunun ne kadar süreceğini kim bilebilir? Bir yanda kadın-erkek ilişkilerinde ona yol gösterecek kişisel gelişim kitapları, diğer yanda en yakın arkadaşları Jude ile Sharon’ın erkekleri elde tutma tavsiyeleri… Bridget sevgilisini kapmak için pusuda sırtlan gibi bekleyen kadınlarla nasıl başa çıkacak? Beynini kemirip duran kıskançlıktan, otuz yaş sendromundan, çalkantılı iş hayatından, orta yaş krizine girip başına türlü dertler açan annesinden ve etrafında dönüp duran entrikalardan hiç bahsetmiyoruz bile! Evet, Bridget’in kafası bu kez gerçekten karışık…

“Dürüst olmak gerekirse hangi nesilden olursa olsun tüm kadınların ve hatta erkeklerin içinde şaşkın, çocuksu bir Bridget Jones var. Bu deli kadına kalbimizde yer açmamızın başka bir nedeni olamaz.”

Robert Potts

“Bridget Jones bir roman karakterinden çok daha fazlası. O artık çağımızın ruhunu temsil eden bir sembole dönüştü…”

Evening Standard

“Helen Fielding keskin zekâsıyla çağımızın en sevimli, en büyüleyici, en orijinal kadın kahramanını yarattı. Etkisinden kurtulmak imkânsız.”

Express
ki̇tap seri̇si̇: helen fielding - bridget jones 2 – bridget jones mantığın sınırı
Yazar: Helen Fielding
Çevirmen: Dost Körpe
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 400

Bridget Jones: Deliriyorum Bu Çocuğa

Fazla kilolar almış başını gidiyor, çikolata hâlâ en zayıf nokta, evde her yer birbirine girmiş ve tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de aşk belası başında!

Evet, Bridget artık iki çocuklu bekâr bir anne ve olgun bir kadın. Kırışıklıklarını fazla dert etmemeye çalışarak yazarlık kariyerine ve çekirdek ailesine odaklanmaya çalışsa da işler her zaman planladığı gibi gitmiyor. Modern kadının günlük hayatta yaşadığı güçlükler onu da zorluyor. Şu sıfır beden pantolonlara girmek için ne yapmalı? Botoksu denemeli mi? Yeni tanıştığı yakışıklı ve gizemli çocukla kaçıncı buluşmadan sonra sevişmeli??Evlilik fikrine bir şans daha vermeli mi yoksa bu maceracı ruhu, yaşlanmaya karşı bir panzehir olarak mı kullanmalı? İşte yeni sorular, yeni maceralar… Fakat bu kez Bridget’in elinde bilgece bir silah var: deneyim.

“Bu kadını kim sevmez ki!”

The New York Times

“E-postalar, tweetler, flörtöz mesajlar havada uçuşuyor… Bridget için günlük hayatın en sıkıcı yanlarında bile espriyi patlatacak bir nokta var. Tam bir çılgın!”

Chicago Tribune

“Bridget hâlâ eskisi gibi şaşkın, ama bu kez çok daha cesur. Hayaller ile gerçeklerin buluşma noktasına davetlisiniz…”

Time
ki̇tap seri̇si̇: helen fielding - bridget jones 3 – bridget jones deliriyorum bu çocuğa
Yazar: Helen Fielding
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 440

Bridget Jones’un Bebeği: Günlükler

Ve aşk, Bridget’in kapısını iki kere çalıyor…

Biyolojik saati gümbür gümbür ilerleyen Bridget yine yapacağını yapıyor ve anneliğe hazırlanamadan kendini bir son dakika sürpriziyle karşı karşıya buluveriyor: Bir bebek! Fakat bu müthiş haberi kocaman bir de soru işareti izliyor: Baba kim? Birbirlerinin ezelî rakibi iki aday var:

1) Mark Darcy: Bridget’in eski nişanlısı. Saygın bir avukat olan Mark karizmatik, çalışkan ve aklı başında bir adam. Ama sinir bozucu derecede hassas. Bir de yürürken kasım kasım kasılıyor!

2) Daniel Cleaver: Bridget’in eski sevgilisi. Bu adamda şeytan tüyü var, herkes ona âşık. Çekici, yakışıklı, ünlü, çapkın… Fakat baba olmaktan korkuyor ve şu sıralar gözü arabasından başka bir şey görmüyor.

Bridget mutluluk sarhoşu olsa da kafası çok karışık: “Bu iki adam, kusursuz bir erkeğin birbirini ömür boyu bastırmaya çalışan iki ayrı kişiliği gibi. Ve o mücadele şu an karnımda başlamış durumda.”Bekâr arkadaş

ların akıllara durgunluk veren tavsiyeleri, kibirli annelerin bilmiş tavırları, iş hayatındaki kaos, küçük talihsizlikler, peynirli patatesler, ultrason muayeneleri ve kocaman bir sevgiye dönüşen minicik kalp atışları… Ama bu trajikomik hikâyede Bridget her zamankinden daha mutlu çünkü sonunda gerçek aşkı buldu. Hem de iki kere!

“Bridget Jones’un bu son günlüğü de Helen Fielding’in diğer tüm romanları kadar sürükleyici ve ustaca kaleme alınmış. Ortası kremalı bir bisküvi kadar simetrik ve sağlam bir kurgusu var.”

New York Times

“Bir çırpıda okunan sayfalar: Hepsi. Kitabı toplu taşıma araçlarında okurken atılan utanç verici kahkaha sayısı: Bir sürü. Son Bridget Jones kitabı hakkındaki genel düşünceler: Çok, çok, çok iyi. Helen Fielding, dördüncü Bridget Jones kitabıyla da kadınların hayatlarındaki tüm o karmaşayı, komik olayları ve duygusallığı gözler önüne seriyor. Kısacası sürükleyici ve kusursuz.”

Bridport and Lyme Regis News

“Çok komik! Kitabı okumaya başladıktan sonra Bridget’in içinde bulunduğu bir dünyanın kötü olamayacağını düşündüm. Bridget hâlâ çaresiz ama en azından iyimser. Bu fikir, insanı garip bir şekilde rahatlatıyor… Bridget Jones’un Bebeği: Günlükler, çikolata kadar tatlı ama elinize, yüzünüze bulaşmıyor.”

Daily Mail
ki̇tap seri̇si̇: helen fielding - bridget jones 4 – bridget jonesun bebeği günlükler
Yazar: Helen Fielding
Çevirmen: Solina Silahlı
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 232

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz