1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Kül Prensesi Serisi

Kül Prensesi Serisi
0

Kül Prensesi Serisi okurlarını sürükleyici ve büyüleyici bir yolculuğa çağırıyor.

İlginizi Çekebilir: Fantastik Yolculuğa Çıkaracak 10 Kitap

Kül Prensesi Serisi

Kül Prensesi

Yazar: Laura Sebastian
Çevirmen: Ilgın Yıldız
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 424

Prenses.
Tutsak.
Kimsesiz.
İsyankar.

“Annem ateş kraliçesi’ydi. Bense kaderin bir cilvesi olarak kül prensesiyim.”

Ülkesi işgal edilip Ateş Kraliçesi olan annesi gözlerinin önünde öldürüldüğünde Theodosia henüz altı yaşındadır. Kayzer o gün Theodosia’nın ailesini, ülkesini ve ismini elinden almıştır. Theo artık esir olarak yaşayacağı yeni hayatında bir utanç gibi taşıyacağı Kül Prensesi unvanıyla anılmaktadır. On yıl boyunca kendi sarayında tutsak hayatı yaşar. Kayzer ve sarayındakilerin acımasız tacizlerine ve aşağılamalarına maruz kalır. Eskiden olduğu kızı içine gömüp yeni dünyasında güçsüz bir prenses olarak hayatını sürdürür. Ta ki bir gece, Kayzer akla hayale gelmeyecek bir şey yapana kadar.

Ellerini kana bulayınca, kaybettiği tahtını bir gün geri alma umudunu da yitiren Theo için artık kurtuluş yoktur. Ancak bir silahı vardır: Zekâsı kılıçtan keskindir. Ve güç, her zaman savaş meydanında kazanılmaz. Kül Prensesi on yıl boyunca ülkesinin nasıl yağmalandığını, halkının nasıl köleleştirildiğini görmüştür. Ama bu böyle bitmeyecektir.

“Politik entrikalar, insanı elden ayaktan düşüren gizli güçler ve sömürgecilik zulmünü anlatan bir hikâye. Kül Prensesi, okurlarını sürükleyici ve büyüleyici bir yolculuğa çağırıyor.”
Kirkus Reviews

“Yazın en çok okunan kitaplarından biri olacak. Elinizden bırakamayacağınız kadar sürükleyici ve büyüleyici bir roman.”
Bustle

“Büyük bir hayal gücüyle ustaca örülen bu hikâye, gözden düşmüş ancak intikam almak isteyen bir prensesi ve eski gücünü yeniden ele geçirmek için nasıl adım adım isyana gittiğini anlatıyor. Kül Prensesi, düşmüş bir kahramanı anlatan klasik anlatıların aksine zeki ve feminist kahramanıyla saray entrikaları, aşk ve yalanlarla örülü bir dünyayı baş döndürücü bir hızla anlatıyor. Gözünüz kesiyorsa onu alt edin bakalım.”
Virginia Boecker

kül prensesi
kül prensesi serisi 4

Duman Leydisi

Yazar: Laura Sebastian
Çevirmen: Sefa Emre İlikli
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 464

Yaralar Kapanir,
Küller Savrulur
Ama Kraliçeler
Asla Unutmaz.

“HİÇBİR ATEŞ SONSUZA KADAR YANMAZ AMA PHIREN ASLA ÖLMEZ.”

Kayzer, Theo altı yaşındayken annesi Ateş Kraliçesi’ni öldürür. Ülkesini elinden alır ve Theo’yu Kül Prensesi yaparak on yıl boyunca esir tuttuğu kıza türlü işkenceler yapar. Tutsağının zayıf ve savunmasız bir kız olduğunu düşünen Kayzer, keskin zekânın silaha dönüşebileceğini hesaba katmamıştır.

Artık kül tacını takmayan Theo hem hakkı olan unvanı geri almıştır hem de artık bir rehinesi vardır: Prens Søren. Ancak halkı hâlâ Kayzer’in kölesidir ve Theo hem onlardan hem tahtından binlerce kilometre uzaktadır.

Onları kurtarmak için bir orduya ihtiyacı vardır. Ancak bu orduya sahip olmak için, herkese korku salan bir korsan olan teyzesi Ejder Katili’ne güvenmesi gerekecektir. Ejder Katili’ne göreyse böyle bir ordu kurmak için Theo’nun evlenmesi şarttır. Ne var ki Astrea kraliçelerinin evlendiği görülmemiştir.

Theo, özgürlüğün bedeli olduğunu bilir ancak kendini kaybetmeden ülkesini kurtarmanın bir yolunu bulmaya kararlıdır.

“Elinizden bırakamayacağınız büyülü bir roman.”
Bustle

“Düşmüş bir kahramanın geleneksel hikâyesini feminist bir bakışla anlatan, saray entrikaları, aşk ve işbirliği yapmak için söylenen yalanlarla dolu, zekice kurgulanmış bir roman. Bu kitabı elinden bırakabilene aşk olsun.”
Virginia Boecker

“Devrim ateşinin kıvılcımını çakan asi bir kraliçenin öyküsü.”
Kirkus Reviews

duman leydisi
kül prensesi serisi 5

Zümrüt Kraliçe

Yazar: Laura Sebastian
Çevirmen: İlker Sönmez
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 472

Prenses Theodosia on yıl boyunca kendi ülkesinde hapis hayatı yaşamıştır. Kül Prensesi adını almış, türlü eziyetler çekmiştir. Kül tacı takmasına rağmen tahtın asıl vârisi olarak Theodosia’nın kanında ateş vardır. Annesinden öğrendiği bir şey varsa o da bir kraliçenin asla sinmeyeceğidir.

Özgürlüğünü kazanan ve asilerden oluşan bir ordu kuran Theo, halkını kurtarmalı ve korkunç, yeni bir düşmanla yüzleşmelidir: İmparatoriçe. İmparatoriçe kimsenin tam olarak anlamadığı büyülü güçlerle donanmıştır ve yoluna çıkan herkesi ve her şeyi yakıp kül etmekte kararlıdır.

İmparatoriçe’nin tuhaf güçleri giderek artmakta ve Prinz Søren elinde esirken şartlar giderek güçleşmektedir. Theo bir zamanlar kardeşten farksız olduğu kızın karşısında ayakta kalmak istiyorsa kendi gücünü kabullenmeyi öğrenmelidir.

“Büyüleyici, elinizden bırakamayacağınız bir eser.”
Bustle

“Karanlık ve büyüleyici bir destan. Yaralı, azimli ve ölümcül Theodosia Houzzara’nın kalbinizde kendisine yer açmasına hazırlanın.”
Sara Holland

“Geleneksel düşmüş kahraman anlatısına zekice, feminist bir bakış açısıyla yaklaşılmış.”
Virginia Boecker

zümrüt kraliçe
kül prensesi serisi 6

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz