1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Program Serisi

Program Serisi
0

Program Serisi. Sloane kimsenin gözü önünde ağlamaması gerektiğini bilir; özellikle de intihar salgını tüm ülkeye yayılmışken ve böylesi bir tepki onun tek tedavi olan Program’a yollanmasına sebep olabilecekken. 

Program Serisi

Program

Yazar: Suzanne Young 
Çevirmen: İrem Özdemir
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 400

HASTALIK: İNTİHARLA SONUÇLANAN PSİKOLOJİK SALGIN
TEDAVİ: SİLİNEN ANILAR

Sloane kimsenin gözü önünde ağlamaması gerektiğini bilir; özellikle de intihar salgını tüm ülkeye yayılmışken ve böylesi bir tepki onun tek tedavi olan Program’a yollanmasına sebep olabilecekken. Sloane Program’dan dönen herkesin boş bir sayfaya dönüştüğünün farkındadır. Çünkü depresyonlarıyla birlikte anıları da gitmiştir.

Sürekli gözlenen duygularını gizlemek için elinden geleni yapan Sloane sadece James’le beraberken kendisi olabilmektedir. James ikisini de güvende ve Program’dan uzak tutmaya söz vermiştir, Sloane ise aşklarının her şeye dayanabileceğini düşünmektedir. Ama birbirlerine verdikleri sözlere rağmen gerçeği saklamak gittikçe zorlaşır; ikisi de günden güne zayıflamakta, depresyon sinsice ilerlemektedir.

VE PROGRAM PEŞLERİNDEDİR.

program
program serisi 7

Tedavi

Yazar: Suzanne Young 
Çevirmen: Burak Eren
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 352

HEDEF: ÖZGÜRLÜK
TEK ÇÖZÜM: PROGRAM’I ALT ETMEK

Sloane ile James intihar salgınını atlatmış ve Program’dan çıkmayı başarmıştır ama tehlike peşlerini bırakmamıştır. Birbirlerine kavuşmalarına rağmen anılarının çoğu hâlâ kayıptır.

Bir grup asiyle kaçak hayatı süren Sloane ve James kime güveneceklerini ve Program’ı nasıl alt edeceklerini öğrenmek zorundadır ama hafızalarında büyük boşluklar vardır. Tüm hatıraları geri getirerek geçmişin gizemlerini çözmelerine yardımcı olabilecek bir hap ellerine geçmiştir: Tedavi. Ama onu içmenin bedeli çok ağır olabilir.

Genç âşıklar etraflarını saran yalanlar ile sırların arasında ayakta kalıp yaşananları geride bırakmaya kararlı olsa da…

PROGRAM PEŞLERİNİ BIRAKMAYACAKTIR.

“Sarsıcı anlatımıyla kahramanlık, aşk ve toplumsal baskının sonuçlarına ışık tutuyor.”
Kirkus Reviews

“Psikolojik gerilim hayranları heyecanın keyfine varacak.”
Booklist

“Aşk, gizem, coşku ve gerilim yüklü bu romanı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.”
VOYA

tedavi
program serisi 8

Deva

Yazar: Suzanne Young 
Çevirmen: Burak Eren
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 392

PROGRAM ÖNCESİ BİR DÜNYA…

Quinlan McKee bir yasbitirendir. Yedi yaşından beri, yas tutan kederli ailelere özel yeteneğiyle yardım etmektedir: Genç kız herkesin yerine geçebilir.

Quinn ailelerin yakın zamanda hayatlarını kaybeden, on beş ila yirmi yaş aralığındaki kızlarının yerini alır. Elbette kusursuz bir kopya değildir ama onların kıyafetlerini giyip saçını değiştirir, fotoğraflarını ve görüntülerini inceler ve çok geçmeden onlar gibi davranmayı, kokmayı ve her yönden onlar olmayı başarır.

Artık on yedi yaşına gelen Quinn kendini tekrar tekrar yaratmaktaki ustalığına rağmen bazen yerine geçtiği insanların hayatına kendini kaptırır. Şimdiye kadarki en uzun görevinde yerini aldığı Catalina Barnes’ın erkek arkadaşıyla yakınlaşmaya başlar. Ama bu, sorunlarının sadece başlangıcıdır. Çok geçmeden Quinn, Catalina’nın ölümüne ve bu ölümün başlatabileceği salgına dair gerçeği öğrenecektir.

“Bu kitabın farklı bir şeyler okumak isteyen gençlere sunacağı çok şey var.”
VOYA

“Hayatın içinden karakterleri ve heyecan dolu öyküsüyle Program’ın hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak.”
School Library Journal

“Benliğini bulma çabası ve sahte mutluluğun hüküm sürdüğü bir Cesur Yeni Dünya resmedilmiş.”
Kirkus Reviews

deva
program serisi 9

Salgın

Yazar: Suzanne Young 
Çevirmen: Yelda Rasenfos
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 376

Hayatım koca bir yalandan ibaret. Ölü bir kız hakkında ustaca dokunmuş bir hikâyeden başka bir şey değilim. Onun yasını bitirerek hayatını sonlandırmak üzere getirildim ancak bu süreçte kendi hayatimı unuttum. Artık hiç kimseyim.

Quinlan kendini bildi bileli sürdürdüğü yasbitirenlik görevinde çok başarılıdır. Çıkardığı iş hem babasının hem de departmanın takdirini kazanmıştır. Fakat kendi evinde de aynı rolü oynadığından habersizdir. Yalanlar ve sahte arkadaşlardan oluşan bir labirentte kendini nasıl bulacağını ve böyle bir durumda kime güvenebileceğini bilemez.

Quinn kimliğini açığa çıkarabilmek için acı gerçekle yüzleşmelidir: Bir intihar salgınını durdurmak için yapılan deneyde kobay olarak kullanılmıştır. Geçmişindeki sırlar salgının tedavisinin anahtarını içinde barındırmaktadır. Fakat Quinn tedaviden ibaret biri olmak istemez. Departman peşindeyken, salgın yayılırken ve kimseye güvenemezken genç kız aradığı cevapları bulabilecek mi?

program serisi 1 – salgin scaled
program serisi 10

Ayar

Yazar: Suzanne Young 
Çevirmen: Yelda Rasenfos
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 392

Tatum Masterson Program’a katılmamıştır. Anıları silinmemiş, benliğini korumak için savaşmak zorunda kalmamıştır. Ama uzun zamandır beraber olduğu, hayatının aşkı Weston götürüldüğünde Tatum bir şekilde onun aklında kalacağını, aşklarının bunu sağlayacak güçte olduğunu ummuştur.

Yanılmıştır.

Program’dan dönen herkes gibi Weston da her şeyi unutmuştur. Tatum’la geçirdiği yıllar ve Program onu almadan önce gizemli bir şekilde kaybolduğu bir hafta silinip gitmiştir.

Hafıza kaybına rağmen Tatum hatırlanmak için savaş verir. Tam da yeni bir aşka başlayacaklarken bir bağışçıdan anı aktarımı sağlayan yeni tedavi Ayar’dan haberdar olurlar. Risklere rağmen Tatum ve Weston tedaviye girmeye karar verir. Tatum birlikteliklerinin anılarını bağışlar.

Fakat anılar kişiden kişiye farklılık gösterir. Weston artık Tatum’la birlikteliğini hatırlamaktadır ama duyguları ile deneyimleri örtüşmemektedir. Bu tutarsızlık ona Program’dan bile fazla zarar vermeye başlar.

Birlikteliklerine dair gerçek açığa çıkmaya başlarken Tatum seçim yapmak zorundadır: Weston’ı onun gitmesine izin verecek kadar seviyor mudur yoksa birlikte kurdukları yaşama devam mı edecektir?

Ayar’a hazır olun.

ayar
program serisi 11

Komplikasyon

Yazar: Suzanne Young 
Çevirmen: Yelda Rasenfos
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 440

Her Tedavinin Bir Bedeli Olur

Hatırlayamadığın Bir Hayata Nasıl Geri Dönersin?

Tatum Masterson Yıllarca Program Tarafından Takip Edilmiştir. Erkek Arkadaşı Wes Sıfırlanmış Halde Geri Döndüğünde, En Yeni “Tedavi” Yönteminin Bile Ağır Bir Bedeli Olduğunu Görmüştür. Wes’le Bu Bedeli Çoktan Ödemişlerdir.

Ayar, Tatum’un Hayatına, Tam Da Ihtiyacı Olduğunu Düşündüğü Anda Girer. Wes’in Unuttuğu Hatıralarını Geri Alacağına Dair Bir Vaattir. Ama Prosedürdeki Bir Hata Sonucunda Öğrendiği Bilgilerle Tatum’un Hayatı Altüst Olacaktır.

Artık Güvenecek Kimsesi Olmayan Tatum Geçen Yaz Neler Olduğunu Keşfetmelidir. Kaybettiği Erkek Arkadaşının Da Yardımıyla Geçmişini, Program’ın Geleceğini Ve Program’ın Sorumlularını Sorgulayacak, Tedavinin Gerçek Bedelini Keşfedecektir.

“Kimliğe Dair Katmanlı, Heyecanlı Bir Olay Örgüsü Ve Unutulmuş Hatıralara Yapılan Karanlık Yolculuklar. Distopik Romans Sevenler Bayılacak.”
Kirkus

komplikasyon
program serisi 12
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz