1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

En İyi 10 Macera Türündeki Manga

En İyi 10 Macera Türündeki Manga
0

Macera genel olarak kurgu dünyasının en çok tercih edilen türleri arasındadır. Mangada ise Macera hemen hemen her seride bulunur. Hep birlikte en iyi 10 macera türündeki manga önerileri listemize bakalım ve en iyilerini okuyalım. Biz Berserk’i okuduk ve çok beğendik. One Piece’i ise okumaya devam ediyoruz. Daha popüler olan mangalara bakmak için MyAnimeList sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Berserk – 9,39

Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan “Band of Hawks”a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 1 – berserk 1

One Piece – 9,15

Korsanlar Kralı Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır. Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsanlar Kralı olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir.

Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvesi vardır ve bu meyveler yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyve onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 2 – one piece
en i̇yi 10 macera türündeki manga 11

Vagabond – 9,13

Manga, Japonya’nın namaglup kılıç ustası Miyamoto Musashi’nin hayat hikayesini anlatmaktadır. Shinmen Takezou ve en yakın arkadaşı Hon’iden Matahachi, köylerinden her şeylerini arkada bırakarak kendilerine isim yapmak ümidiyle Sekigahara Savaşı’na katılırlar. Savaşın sonunda hayatta kalmayı başaran iki arkadaşın yolları kısa bir süre sonra ayrılır. Savaşın ardından Shinmen Takezou, idealini gerçekleştirmek amacıyla ismini Miyamoto Musashi olarak değiştirir ve teker teker Japonya’nın nam salmış ustalarına meydan okumaya başlar. İlk meydan okuyacağı okul Kyoto’nun ve hatta Japonya’nın en ünlü dojolarından biri olan Yoshioka Okulu olacaktır.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 3 – vagabond
en i̇yi 10 macera türündeki manga 12

Fullmetal Alchemist – 9,08

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için alchemy’e başvururlar. Ama insan ruhunu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerinin dirilmesin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve alchemy’i daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp yolcuğa çıkarlar.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 4 – fullmetal alchemist
en i̇yi 10 macera türündeki manga 13

Vinland Saga – 8,95

Vinland destanı 11.yy da Danimarka kontrolündeki İngiltere’de geçmekte ve özellikle İngiltere’de Viking olarak bilinen Danimarkalı istilacıları konu almaktadır. Hikaye büyük kral Canute’un gücünün yükselişini Efsanevi Jomsviking klanından genç bir soylu olan Thorfin’in kişisel intikamı ile birleştirir.

Hikayeye Asklead adında kurnaz bir Viking kumandanı ve onun gurubundaki Thorfin isimli yetenekli genç bir savaşçıyla tanışarak başlarız. Asklead Frank kalesine yapılan saldırıda ordu ile ganimetin yarısına sahip olmak için anlaşma yapmıştır. Asklead orduyu kandırarak ordu hala kalenin aşağı kapılarına saldırırken tüm ganimeti kendine almak için botlarla kaleye yaklaşır ve Thorfin e kalenin komutanının kafasını getirmesini ister ve karşılığında Thorfin in düello teklifini kabul eder. Gurubun değerli bi üyesi olmasına rağmen Thorfin Asklead dan nefret etmektedir. Çünkü çocukken Asklead Onun babasını öldürmüştür. İntikam hırsıyla büyüyen Thorfin sürekli Asklead’ a düello teklif etmesine rağmen hep kaybeder.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 5 – vinland saga
en i̇yi 10 macera türündeki manga 14

Solo Leveling – 8,85

10 yıl önce, “kapı” gerçek dünyayı canavar dünyasına bağlayıp açtıktan sonra, alışılmış biçimde, her gün insanlar canavarları avlamak için kapıya güçlerini yönlendirdiler. Bu kişiler “avcılar” olarak biliniyor.  Ne var ki, tüm avcılar güçlü değiller. benim adım sung jin-woo, ben e-seviyeli bir avcıyım.

Ben hayatımı en düşük zindanlarda tehlikeye atan birisiyim, “dünyanın en zayıfı”. Herhangi bir yeteneği olmayan, zar zor ihtiyaçlarımı karşılayacak parayı düşük-seviyeli zindanlarda savaşarak  kazanıyorum… En azından d-seviyede gizli en zor zindanı bulana kadar!  en sonunda, ölümü kabullendiğimde, aniden garip bir güç elde ettim,  sadece benim görebileceğim bir görev ekranı, sadece benim bildiğim gizli bir seviye atlama yöntemi! eğer görevlerime uygun olarak antrenman yapıp canavarları avlarsam, seviyem yükselecek, en zayıf avcı en güçlü s-seviyeli avcıya dönüşecek!

en i̇yi 10 macera türündeki manga 6 – solo leveling
en i̇yi 10 macera türündeki manga 15

Made in Abyss – 8,83

Teliflendiği için burada yayınlanamayacak. Cehennem olarak bilinen devasa mağara sistemi, Dünya’nın keşfedilmemiş son yeridir. İçinde tuhaf ve büyülü yaratıkları bulunduran ve antik kalıntılarla dolu olan bu devasa çukurun nereye kadar indiğini kimse bilmiyor. Cesur maceracılar nesli Cehennem’in bu gizli derinlikleri tarafından çekiliyor. Zaman içinde bu tehlikeli çukuru inceleyecek kadar cesur olanlara ise “Mağara Akıncıları” denmeye başlandı. Cehennem’in sınırında bir köy olan Orth’ta yaşayan Riko isimli genç, annesi kadar büyük bir Mağara Akıncısı olup Cehennem’in sırrını çözmenin hayalini kuruyor. Bir gün Cehennem’in kasvetli derinliklerini keşfederken ufak bir çocuğa rastlar fakat bu ufak çocuk aslında bir robottur…

en i̇yi 10 macera türündeki manga 7 – made in abyss 1
en i̇yi 10 macera türündeki manga 16

Shoujo Shuumatsu Ryokou – 8,69

“Eğer silah depolayacaklarına yiyecek depolasalardı her şey daha iyi olacaktı.” Medeniyet yok olmuş olabilir, fakat Chito ve Yuuri hala hayattalar. Kettengrad marka motorsikletleriyle artık harabe haline gelmiş dünyayi dolaşan ikili bir yandan yiyecek ve makine parçaları gibi hayatta kalmaları için gerekli şeyleri ararken diğer yandan da duygularını, düşüncelerini ve deneyimlerini hem birbirleriyle, hem de biz okuyucuyla paylaşıyorlar…

en i̇yi 10 macera türündeki manga 8 – shoujo shuumatsu ryokou
en i̇yi 10 macera türündeki manga 17

Chainsaw Man – 8,68

Denji’nin basit bir hayali var; mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak ve hoşlandığı bir kızla vakit geçirmek. Ancak bu hayal, Denji’nin gerçekliğinden çok uzakta. Denji, yüklü borcunu ödemek için yakuza tarafından şeytanları öldürmeye zorlanıyor. Evcil şeytanı Pochita ile birazcık para için her şeyi yapmaya hazır. Ne yazık ki, işe yararlığını kaybetti ve yakuzayla bir kontrat imzalamış bir şeytan tarafından öldürüldü. Ancak beklenmedik bir şekilde Pochita, Denji’nin ölü bedeniyle birleşerek ona bir testere şeytanının güçlerini verdi. Artık bedenini yaşayan bir testereye dönüştürme gücüne sahip olarak hayata dönen Denji, bu yeni güçlerini şeytanları hızlı ve cani bir şekilde katletmekte kullanıyor. Resmî bir şeytan avcısıyla karşılaştığındaysa Kamu Güvenliği Bürosunda onlardan biri olarak çalışma teklifi aldı.

Şimdi düşmanlarının en büyüğüne bile kafa tutma imkânı bulan Denji’yi basit ergenlik hayallerini gerçekleştirme yolunda kimse durduramayacak.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 9 – chainsaw man
en i̇yi 10 macera türündeki manga 18

Hunter x Hunter – 8,68

Bir adada sade bir hayat yaşayan Gon uzun zaman önce öldüğünü sandığı babasının aslında ölmemiş olduğu hatta babasının Dünya’nın en ünlü Hunter(Avcı)’sı olduğunu öğrenir. Gon, babası ile karşılaşabileceği ümidiyle “Hunter Sınavı”na girmeye karar verir. Hunter sınavı, öyle herkesin elini koluna sallayıp geçebileceği bir sınav değildir. Verilen zor ve yıldırıcı görevleri yerine getirmenin yanı sıra yarışmaya katılan katillerle de savaşmak gerekmektedir.

en i̇yi 10 macera türündeki manga 10 – hunter x hunter
en i̇yi 10 macera türündeki manga 19
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz