1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

Bleach İzleme Sırası

Bleach İzleme Sırası

Bleach. En çok okunan ve izlenen biz yapım. Mangası da animesi kadar popüler aslında. Biz mangasını da çok seviyoruz. Ama bu içerikte mangasından değil animesinden ve filminden bahsedeceğiz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bleach Anime Hayranlarına 5 Öneri

Bleach İzleme Sırası

Konusu: Kurosaki Ichigo 15 yaşında normal bir öğrencidir, ancak ölülerle iletişim kurma becerisine sahiptir. Ichigo’nun babası ve kardeşleri aileye ait bir klinik işletmektedirler.

Bir gün, shinigami(ölüm tanrısı) olan Kuchiki Rukia, Ichigo’nun odasına camdan girer ve Ichigo’nun onu görebildiğine çok şaşırır. O anın kargaşasında çevreye gelen hollow(kötü ruh) ile dövüşürlerken, Rukia güçlerini Ichigo’ya geçirir. Shinigami güçlerini alan Ichigo, Rukia ile beraber hollow’ları yok etmeye başlar.

Yönetmen: Noriyuki ABE
Senaryo: Masahiro OKUBO, Michiko YOKOTE, Natsuko TAKAHASHI, Rika NAKASE
Animasyon: Etsuko KIMURA, Masayuki KATOU, Miho INOUE, Shinya MIKI, Akio KAWAMURA, Masaya ONISHI
Müzik: Ryo OYAMA
Dizayn: Masashi KUDO
Orjinal Eser: Kubotite
Tür: Aksiyon, Dövüş, Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 366

Kronolojik İzleme Sırası

1. Köken ve  & Ruh Toplumu Arc’ı

Bleach Anime (Bölüm 1-7)
Bleach: Memories in the Rain
Bleach: 13 Court Guard Squads Omake
Bleach Anime (Bölüm 8-63)
Bleach: The Sealed Sword Frenzy
Bleach Anime (Bölüm 64-109)
Bleach the Movie: Memories of Nobody

2. Hueco Dünya Arc’ı

Bleach Anime (Bölüm 110-137)
Bleach the Movie: The DiamondDust Rebellion
Bleach the Movie: Fade to Black
Bleach Anime (Bölüm 138-214)

3. Sahte Karakura Kasabası Arc’ı

Bleach Anime (Bölüm 215-299)
Bleach the Movie: Hell Verse
Bleach Anime (Bölüm 300-342)

4. Soul Reaper Arc’ını Değiştir

Bleach Anime (Bölüm 343-366)

5. Bleach: Bin Yıllık Kan Savaşı Arc’ı

bleach i̇zleme sırası
bleach i̇zleme sırası 3

Sıralı Yan İzmele Listesi

Bleach the Movie: Memories of Nobody

Karakura Şehrinde tanımlanamayan ruhlar ortaya çıkar. Ichigo ve Rukia, bu tuhaf ruhlarla uğraşırken Senna adında gizemli bir “shinigami” ile karşılaşırlar. Senna, “blanks” adı verilen bu ruhları çok çabuk yok eder. Bu arada, Soul Society’de, dünyanın yansımaları gökyüzünde belirmiştir. Tōshirō ve Rangiku, bu tuhaf olayı araştırmak üzere dünyaya gönderilirler. Burada, Ichigo ile karşılaşırlar. Urahara’nın dükkânında olayları tartışırken Urahara onlara bu olaylara iki dünya arasında kalmış bir ruhun neden olduğunu söyler.

Bleach the Movie: The DiamondDust Rebellion

“Kralın Mührü” olarak bilinen bir cisim Soul Society’e nakli sırasında bilinmeyen gizemli bir grup tarafından çalınır. Mührün nakliyle görevlendirilen Gotei 13’ten 10. Takım kaptanı Hitsugaya Toushiro grubun lideri ile savaştıktan hemen sonra kayıplara karışır. Olaydan sonra Seireitei Hitsugaya’yı hain ilan eder ve yakalanıp infaz edilmesi yönünde emirler verir. Buna inanmayı reddeden Kurosaki İchigo, Matsumoto Rangiku, Kuchiki Rukia ve Abarai Renji çalınan mührün gerçeğini ortaya çıkarmaya, Hitsugaya’yı bulmaya ve ismini temize çıkarmaya yemin eder. Bu sırada Hitsugaya suçluları aramakta ve uzun süre önce ölmüş bir shinigaminin sırrını ortaya çıkarmaya çalışmaktadır.

Bleach the Movie: Fade to Black

Seireteinin tam ortasında onu yok edebilecek gizemli bir reiatsu patlaması yaşanır. Aynı zamanda Kuchiki Rukia’ya hatıralarını kaybettiren bir değişim gerçekleşir. Urahara Kisuke, sorunu araştırmak üzere Kurosaki Ichigoyu Soul Societye gönderir. Seireteiye ulaştığında, İchigo daha önceden dostları olup Rukia hakkında hiçbir şey hatırlamayan shinigamiler tarafından saldırıya uğrar. Şimdi, yalnız ve kaçak olan Ichigo, çok geçmeden Rukiayı bulmalı ve önceden gerçekleşen olayın sebebini açığa çıkarmalıdır.

Bleach the Movie: Hell Verse (Jigoku-hen)

Cehennem yaşamları boyunca günah işlemiş insanların gönderildikleri ve Shinigami’lerin gitmeleri yasak olan yer idi. Bir gün mahkumlar isyan çıkarır, Ichigo ve arkadaşlarının yaşadığı Karakura şehrine kaçarlar. Ichigo ve arkadaşları birer birer mahkumlar tarafından mağlup edilir. Bunun ardından gizemli bir şekilde ortaya çıkan Kokutoo adlı adam yardımlarına koşar. Bunun üzerine Kokutoo liderliğinde Ichigo, Rukia, Uryuu ve Renji dünyayı kurtartmak için cehenneme doğru yola koyulurlar.

Özel Bölümler

Bleach – Memories in the Rain

Ichigo, babası ve kardeşleri ile beraber annesinin mezarını ziyarete gittiğinde. Annesinin ölümünden sorumlu olan hollowla karşılaşır. Hollow ile yaptığı dövüşte Rukia’nın ona karışmasını istemez.

Bleach – The Sealed Sword Frenzy

Uzun zaman önce Soul Society’ye hapsedilmiş olan Baishin adındaki Shinigami (Ölüm Tanrısı), kendisini dünyada serbest bırakmayı başarır ve Ichigo ile karşılaşarak, gücünün bir kısmını emer. Baishin’in serbest kalmasıyla Soul Society’deki en güçlü shinigamiler de dünyaya gelirler. Ne var ki Baishin ile dövüşmek Ichigo’nun kaderidir.

Spin-Offs

Burn the Witch

Tarih boyunca Londra’da gerçekleşen şüpheli ölümlerin r’si, ejderhalar ve insanların bazıları tarafından görülemeyen fantastik yaratıklarla ilişkilidir. Çoğu farkında olmasa da, bazıları ejderhalara karşı durabilmektedir. Londra’nın gizli ters yüzünde yaşayan, Reverse London sakinleri ejderhaları görebilmektedir ve aralarından yalnızca seçilmiş birkaç kişi, onlara karşı koyabilecek cadı veya büyücü olma yeteneğine sahiptir. Hikayenin kahramanları cadı ikilisi Noel Niihashi ve Ninny Spangcole, ejderhaların korunması ve yönetiminden sorumlu bir organizasyon olan Wing Bind’ın (WB) koruma ajanlarıdır.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
senin adın

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.