1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

En İyi 10 Bilimkurgu Türündeki Manga

En İyi 10 Bilimkurgu Türündeki Manga
0

Bilimkurgu en popüler tür olarak gösterilebilir kurgu dünyasında. Manga dünyasında ise vazgeçilmez bir türdür bilimkurgu. Hep birlikte manga önerileri listemize bakalım ve en iyilerini okuyalım. Biz Pluto’yu ve 20th Century Boys’u okuduk ve çok beğendik. Daha popüler olan mangalara bakmak için MyAnimeList sitesini ziyaret edebilirsiniz.

20th Century Boys – 8,94

Kenji çocukluğunda Rock’n roll yıldızı olma ve Dünya’yı kurtarma hayalleri kurmuş, market işletmeciliği yapan sıradan biridir. Ard arda garip olaylar olmaya başlar. Çocukluk arkadaşlarından birinin esrarengiz intiharının ardından olayların kendi çocukluk anılarıyla bağlantılı olduğunu farkeder. Kenji’nin daha çocukken oluşturduğu bir sembolü kullanan ve kendisine Tomodachi (arkadaş) diyen bir tarikat lideri ortaya çıkmıştır ve dünyayı yok etmeye çalışmaktadır. Tomodachi’yi durdurup dünyayı kurtarabilecek tek kişi ise Kenji’dir.

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 1 – 20th century boys
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 11

Made in Abyss – 8,83

Teliflendiği için burada yayınlanamayacak.Cehennem olarak bilinen devasa mağara sistemi, Dünya’nın keşfedilmemiş son yeridir. İçinde tuhaf ve büyülü yaratıkları bulunduran ve antik kalıntılarla dolu olan bu devasa çukurun nereye kadar indiğini kimse bilmiyor. Cesur maceracılar nesli Cehennem’in bu gizli derinlikleri tarafından çekiliyor. Zaman içinde bu tehlikeli çukuru inceleyecek kadar cesur olanlara ise “Mağara Akıncıları” denmeye başlandı. Cehennem’in sınırında bir köy olan Orth’ta yaşayan Riko isimli genç, annesi kadar büyük bir Mağara Akıncısı olup Cehennem’in sırrını çözmenin hayalini kuruyor. Bir gün Cehennem’in kasvetli derinliklerini keşfederken ufak bir çocuğa rastlar fakat bu ufak çocuk aslında bir robottur…

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 2 – made in abyss
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 12

Uchuu Kyoudai – 8,80

Mutta ve Hibito gökyüzüne ve uzaya meraklı iki gençtir. Bir gün birbirlerine uzaya çıkmak için söz verirler. İki kardeşten Hibito bu sözü yerine getirebilmiştir, astronot olarak yoluna devam ederken abisi Mutta başaramamıştır lakin Mutta’nın hayatı bir an da değişecektir.

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 3 – uchuu kyoudai 1
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 13

One Punch-Man – 8,73

Bu seri cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. Ne zaman umut vadedebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla amele sümüğü gibi yere yapıştırıyor. Acaba Saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir?

 

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 4 – one punch man
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 14

86 – 8,72

San Magnolia Cumhuriyeti, komşu Gidian İmparatorluğu’nun Lejyon olarak bilinen insansız hava araçları (Dron) tarafından kuşatılmıştır. Yıllarca süren özenli çalışmalardan sonra, Cumhuriyet sonunda tek taraflı mücadeleyi zayiatsız bir savaşa çevirmek için, ya da en azından hükümetin iddia ettiği buydu, kendi otonom hava araçlarını geliştirdi. Gerçekte ise kansız savaş diye bir şey yoktur. Güçlendirilmiş duvarların ötesinde Seksen Altı cumhuriyet bölgesini koruyan ve ‘varolmayan’ Seksen Altı bölgesi uzanır. Terk edilmiş bu bölgenin genç erkek ve kadınları Seksen Altı olarak damgalanır ve insanlıklarından sıyrılıp savaşta ‘insansız!’ hava araçlarına pilotluk yaparlar. Shinn, savaş alanında genç Seksen Altılıların bir müfrezesinin eylemlerini yönetiyor. Lena ise özel haberleşme denetimcisi. Bu ikisinin şiddetli ve hüzünlü veda hikayesi başlıyor!

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 5 – 86
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 15

Yokohama Kaidashi Kikou – 8,72

Bu Alpha 7 M2 serisinden bir robot olan Alpha Hatsuseno’nun hikayesi. Tam bir insan gibi görünen Alpha ona sahibinin bıraktığı Cafe Alpha adına küçük bir kahve dükkanı işletmektedir. Fütürist bir Japonya kırsalında geçen mangada Alpha ve onun küçük çevresi anlatılıyor.

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 6 – yokohama kaidashi kikou
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 16

Akira – 8,71

Japonya üzerine patlayan yeni bir tür bombayla 3. Dünya Savaşı’nın başlamasının üzerinden 38 yıl geçmiştir. Kaneda’nın liderliğini yaptığı motosiklet çetesinin bir üyesi olan Tetsuo, motosikletiyle son sürat gitmekteyken bir anda yolda beliren gizemli bir çocuğa çarpar ve büyük bir patlama olur. Çarpışmanın ardından Tetsuo yavaş yavaş insanüstü güçler kazanmaya başlar. Bunun farkına varan ordu, Tetsuo’nun peşine düşer ve büyük bir kovalamaca başlar. Bu kovalamacanın nedeni ise Akira adı verilen, hayal bile edilemeyecek kadar büyük ve kudretli bir güce ulaşmak için ordu tarafından yürütülen gizli bir projedir.

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 7 – akira 1
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 17

Pluto – 8,62

Düsseldorf. Uzak gelecekte…Robotlar topluma entegre edilmiştir. Gesicht bir Europol araştırmacısı ve bir robottur. Hikaye Popüler robot Montblanc’in korkunç bir şekilde katledildiği olay yerinde başlar. Gesicht Montblanc’in gövdesinden ayrılmış olan kafasına saplı garip boynuzları keşfeder ve soruşturmaya başlar. Artık tek hedefi Montblanc’in katilini bulmaktır!

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 8 – pluto 1
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 18

Gintama – 8,58

Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylıların Dünya’yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amando’lar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar. Aradan uzun zaman geçer. İşte Sakata Gintoki, artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan böyle bir dönemde yaşayan bir samuraydır. Güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile yaşayan Gintoki, Dünya’yı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve kiralarını ödeyebilmek için kendilerine gelen birbirinden garip görevleri üstlenirler.

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 9 – gintama
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 19

Kino no Tabi – 8,58

İstikamet bir ruh halidir. Bir kızın ve motoru ile önlerindeki yolun hikayesi. Kino, sıradışı, insan benzeri motoru Hermes’in üzerinde dünyayı dolaşmaktadır ve gittiği her ülkede yalnızca üç gün kalır. Maceraları esnasında mutluluğu, üzüntüyü, acıyı, çöküşü, şiddeti, güzelliği ve bilgeliği bulurlar. Fakat ne olursa olsun özgürlük hislerini asla yitirmezler. Dünyanın kusurlu olduğu için güzel olduğunu keşfederler. “Dünya güzel değil, bu yüzden güzel.”

en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 10 – kino no tabi
en i̇yi 10 bilimkurgu türündeki manga 20
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz