1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

Bakuman.

Bakuman.
2
Konusu:

Bakuman Mangasında Mashiro’nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki’den hoşlanmaktadır.

Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikâyeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikâyelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır.

Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi’ye rastlar. Takagi, Mashiro’nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir.

Ancak Mashiro’nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir.

Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro’yu da alarak Azuki’nin kapısına giderler. Azuki’nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki’nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro’nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der.

Mashiro’nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya’da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.

Notlar: Kimi zaman manga piyasasının iç yüzünden bahseden bu mangada, yazar ve çizerin bir diğer ortak eseri olan Death Note dahil olmak üzere bir çok Shonen Jump eserine ve manga klasiklerine kadar ünlü serilerin bahislerine rastlamak mümkündür. Ancak bu bahsi geçen yapımların hepsi gerçek değildir.
Yazar ve Çizer: Ohba Tsugumi
Tür: Romantizm, Okul Hayatı, Shoujo, Komedi, Shounen
Bölüm Sayısı: 176

bakuman. 1 – 3 2

Bakuman – Anime:
Bölüm Sayısı: 25
Bakuman 2. Sezon – Anime:
Bölüm Sayısı: 25
Bakuman 3. Sezon – Anime:
Bölüm Sayısı: 25
Bakuman Live Aciton
Bölüm Sayısı: 1

Üstün çizim becerileri olan mashiro moritak ( saiko ) birgün edebi yönü kuvvetli olan sınıf arkadaşı Takagi Akito
( Shujin )’nun yürümesi zor bir yol olan mangaka olmayı teklif etmesiyle hayatı değişir. Kafası tamamen ses sanatçısı olma hayalleriyle dolu olan Azuki Miho’ya saf bir şekilde aşıktır. Saiko ve Shujin çizer ve yazar olarak bir ekip olurlar ve Jump’ta yayınlanacak ve sonrada animeye uyarlanacak bir seri oluşturmayı amaç edinirler. Taslaklarıyla birlikte yayın departmanına gelirler ve mangaka olma yolunda büyük bir adım atarak yola koyulurlar.

 

bakuman. 2 – 4 9 bakuman. 3 – 5 5

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz

Yorumlar (2)

  1. 4 yıl önce

    bakuman ı manga olarak nasıl okuyabilirim

  2. 4 yıl önce

    Merhaba, birçok manga okuma sitesi var fakat bu manga yok sanırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir