1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

One Piece İzleme Sırası

One Piece İzleme Sırası
0

One Piece İzleme Sırası. One Piece, korsanlar Kralı Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Maceralar burada başlar. Luffy amansız bir yolculuğa çıkar.

İlginizi Çekebilir: One Piece Animesine Benzer 5 Anime Önerisi

One Piece İzleme Sırası

One Piece

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Komedi
Bölüm Sayısı: 1040+ (Devam ediyor)
Yönetmen: Kônosuke UDA, Hiroyuki KAKUDOU
Senaryo: Mitsuru SHIMADA, Junki TAKEGAMI, Ryota YAMAGUCHI, Yoshiyuki SUGA
Animasyon: Noboru KOIZUMI, Hideaki MANIWA
Müzik: Kouhei TANAKA, Shiroh HAMAGUCHI
Dizayn: Noboru KOIZUMI
Orjinal Eser: Eiichiro ODA

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi 20 Anime (IMDB Puanına Göre)

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır. Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir.

Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

One Piece Movie 1

East Blue’da “Büyük Altın Korsan” diye bilinen bir adam vardı. Adı Woonan’dı. Sayısız savaşlarda Woonan, birçok düşmanın altınını çaldı. Efsane çaldığı altınların bir dağ kadar yüksek bir yığın oluşturduğunu ve geceleri okyanusu gündüz gibi aydınlattığını söyler. Bununla birlikte, birkaç yıl sonra Woonan’ın varlığı kaybolup gitti. Büyük Altın Korsan tüm hazinesini bir adaya gizledi ve öldü. Bu söylenti ise şimdi bile yaşıyor. Birçok korsan hala bu adayı bulmaya çalışıyor.
Woonan’ın tayfalarından biri tarafından çizilmiş bir harita var. Her kim o haritayı ele geçirirse adanın yerini belirleyebilir. Efsanevi ada!
El Drago, bu efsanevi adanın haritasını ele geçirmiş ve Woonan’ın altınlarına gözünü dikmiştir. Luffy ve arkadaşları El Drago’yu durdurmak için elinden gelini yapacaklar…

one piece movie 1

One Piece Movie 2: Clockwork Island Adventure 

Clockwork adası…

Tayfamız yolculukları sırasında, ufak bir tatil için bir adaya çıkarlar ve onlar adadayken Merry kaçırılır. Merry’nin peşine düştüklerinde bu sefer kaçırılan Nami olur ve kendilerini Clockwork adasında, arkadaşlarını ve güzel gemilerini kurtarmaya çalışırken bulurlar.

one piece movie 2: clockwork island adventure 

One Piece Movie 3: Chopper Kingdom of Strange Animal Island

Luffy ve tayfası bu sefer hayvanların konuşabildiği bir ada olan Crown Island’a (Taç Adası) gelirler. Adada yaşayan hayvanlar Chopper’ı gördükleri anda yeni kralları yaparlar. Adadaki insan avcılarda efsanevi boynuzları aramaktadır. Bu işin arkasındaki gerçek ise tayfayı yepyeni bir maceranın içerisine çekecektir.

one piece movie 3: chopper kingdom of strange animal island

One Piece Movie 4: Dead End no Bouken

Luffy ve tayfası Anabaru limanında varırlar. Yerel kumarhane, bitiş çizgisine ilk ulaşanın yüklü miktarda parayla ödüllendirileceği bir yarışma düzenlemektedir. Bu habere en çok sevinen kişi olan Nami, yarışa katılmaya karar verir. Ancak yarışın arka planında bir komplo vardır ve bu komplonun başı, eski askeri bir kumandan olan Gasparde’dir. Planı, bütün korsanları askeri üsse çekmek ve ölümlerine yollamaktır. Luffy ve arkadaşları çıkmaz sonu olan bu macerayı tamamlayabilmek için yol boyunca onlarca testin ve sıkıntının üstesinden gelmek zorundadır.

one piece movie 4: dead end no bouken

One Piece Movie 5: The Curse of the Sacred Sword

Luffy ve tayfası, Dünya’daki en pahalı kılıç olduğu söylenen efsanevi kılıcı bulmak için bir adaya giderler. Ancak kısa süre içinde kendilerine saldıran denizciler ve güzel kızlar tayfayı ayırır. Zoro eski bir dostuna yardım etmek için gruptan koparken, Luffy ile Usopp bir mağaraya girer ve tayfanın geri kalanı köye denizcilerle olan savaşlarında yardım ederler. Sanji’yi yenen Zoro, Dünya’yı karanlığa boğacak şeytani kılıca karşı tek savunmaları olan kutsal incileri ele geçirir.

one piece movie 5: the curse of the sacred sword

One Piece Movie 6: Baron Omatsuri and the Secret Island

Luffy, suda yüzen cam bir şişe bulur ve şişenin içinden ise 100,000,000 korsan arasından seçilerek Omatsuri adasına davet edildiğini söyleyen bir yazı ile harita çıkar. Bütün Strawhat tayfası buradaki şüpheli durumu fark etse de, Luffy her zamanki gibi macera fırsatını kaçırmak istemez.rnrnAdaya vardıklarında özel hiçbir şey göremedikleri için hayal kırıklığına uğramaya başladıkları sırada önlerine bir eğlence parkı çıkar ve onları karşılayan bir geçit töreni başlar. Bu adada ne tür sırlar ve tehlikeler onları beklemektedir?

one piece movie 6: baron omatsuri and the secret island

One Piece Movie 7: The Giant Mechanical Soldier of Karakuri Castle

“Grand Line”daki firtına sırasında, Luffy ve tayfası, batmakta olan bir gemide, büyük bir hazine sandığı bulurlar. İştahla sandığı açarlar ama içinde hazine yerine altın dişi olan yaşlı bir kadın çıkar. Yaşlı kadın, gemi batarken sandığın içine saklanmıştır. Yaşlı kadın, eğer onu yaşadığı adaya götürürlerse, onlara efsanevi hazine; Golden Crown’u vereceğini söyler. Teklifi düşünürler ve bu yeni hazineyi elde etmek için adaya doğru yola çıkarlar.

Oraya vardıklarında, birinin söylediği şarkıyı duyarlar “Denizlerin Kralı, The Golden Crown…” bu sırada adanın isminin “Mecha Adası” ve ilerde duran yapının da Mecha Şatosu olduğunu öğrenirler. Aniden yaşlı kadının oğlu, Ratchet, ortaya çıkar ve Luffy’nin annesini kaçıran korsan oldğunu düşünür ve kendisini dinlemeden onu evine götürür. Ama Luffy ve tayfası hazinenin peşini bırakmayacaklardır. Onlara göre adaya geldiklerinde dinledikleri lirik şarkı, hazineyle ilgili bir ipucuydu ve hazineyi aramaya başlarlar. Ama onları bekleyen tuzaklar hayal edebileceklerinin de ötesindedir.

one piece movie 7: the giant mechanical soldier of karakuri castle

One Piece Movie 8: The Desert Princess and the Pirates

Luffy ve arkadaşları, Prenses Vivi ile birlikte Arabasta Krallığı’nı iç savaştan kurtarmaya çalışırlar.

one piece movie 8: the desert princess and the pirates

One Piece Movie 9: Episode of Chopper Plus – Bloom in the Winter

One Piece serisinin 9. filmidir. Serideki Drum Island hikâyesinin olduğu bölümlerin özetidir.

one piece movie 9: episode of chopper plus - bloom in the winter

One Piece Movie 10: Strong World

Impel Down’dan 20 yıllık kaçışından sonra efsanevi korsan “Altın Aslan” Shiki, Deniz Kuvvetleri’ne büyük bir kargaşa çıkararak yeniden ortaya çıkar. Uzun süreli inziva süresince, Dünya Hükümetine diz çöktürecek büyük bir plan kurmayı başarmıştır. Planını kendi yöntemleriyle hayata geçirirken, Shiki’nin yolu Hasır Şapka Korsanları’yla kesişir ve Nami’nin meteoroloji bilgisinden çok etkilenir. Bu yüzden onu kaçırarak kendi mürettebatının bir üyesi olmaya zorlar. Luffy ve çetesi çaresizce Shiki ve Nami’yi ararken, kendilerini canavarımsı yaratıkların yaşadığı garip bir yerde bulurlar.

one piece movie 10: strong world

One Piece Movie 11: Straw Hat Chase

Luffy uyandığında önemli hasır şapkasının kaybolduğunu fark eder ve tüm Hasır Şapka ekibi onu aramaya başlar. Bu sırada, boş görünen bir gemiyi keşfe çıkan Usopp ve Chopper, hasta bir korsan bulurlar ve Thousand Sunny’lerine götürerek onu tedavi etmeye karar verirler. Kısa bir süre sonra, Luffy’nin şapkasını tutan bir kuş görürler ve ekip, bir yandan beklemedikleri anda ortaya çıkan Deniz Kuvvetleri ve Denizin Kralları ile başa çıkmaya çalışırken bir yandan da kuşu takip etmeye başlarlar.

one piece movie 11: straw hat chase

One Piece Movie 12: Z

Hasır Şapka Korsanları, Korsanlar Kralı Gol D. Roger’ın gizli hazinelerinin arayışında sert denizlere girer. Yolculukları esnasında, korkutucu ve güçlü bir adam olan eski Denizci Amirali Z ile karşılaşırlar.

Z, Yeni Dünya’yı yerinden oynatabilecek güce sahip olduğuna inanılan “Dyna Taşları’nı” çalmış olmaktan suçludur. Denizci Karargahı, Z’nin, Korsan Çağı’nı sonlandırması için taşları kullanacağının yanı sıra birçok masum insanın hayatına da son vereceğine inanmaktadır. Böylesine büyük bir olayın korkusuyla denizciler, eski amirallerine karşı harekete geçer.

Bu, denizciler ve donanmayla karşılaşmak anlamına gelse de, Hasır Şapka Korsanları, Z’yi takip etmeye ve onun katliam çıkarmasını engellemeye karar verir. Korsanlar maceralarına devam ettikçe, yeni veya aşina oldukları kişilere rastlarlar.

one piece movie 12: z

One Piece Movie 13: Gold

Hasır Şapka Tayfasının, dünyanın en zengin adamlarından biri olan Gild Tesoro ile karşılaşmasını konu alır.

one piece movie 13: gold

One Piece: Defeat the Pirate Ganzack!

Luffy, Nami ve Zoro denizin ortasında açlıkla mücadele ederken, bu da yetmezmiş gibi aniden sandallarına nereden geldiği belli olmayan bir top mermisi düşmüş ardından dev bir deniz canavarının saldırısına uğramışlardır. Nami deniz canavarı tarafından kaçırılırken, Luffy ve Zoro da denizin dibini boylamıştır.

İki arkadaş düştükleri adada Medaka adlı bir kız ve onun büyükbabası sayesinde karınlarını doyurmuştur. Fakat bir zamanlar barış dolu olan bu adanın düzeni, bir süre önce zalim korsan Ganzack ve adamlarının gelişiyle son bulmuştur. Ganzack, aralarında Medaka’nın babasının da bulunduğu tüm erkekleri kaçırmıştır ve onları adada zorla çalıştırmaktadır. Ada halkıyla birlikte Medaka’nın babasını kurtarma görevi artık Luffy ve dostlarına düşmüştür.

one piece: defeat the pirate ganzack!

One Piece Special: Adventure in the Ocean’s Navel

Hasır Şapkalar, bir girdabın ortasında dev canavarlar tarafından talan edilmiş Okyanusun Merkezi isimli bir şehre denk gelirler. Bu canavarların amacı aslında dilekleri yerine getirebilen bir hazineyi korumaktır ancak ekip, bu koruyucuları yenmeye çalışırken yanlışlıkla başka bir şeytanı serbest bırakırlar.

one piece special: adventure in the ocean's navel

One Piece: Django’s Dance Carnival

Luffy ve tayfası bir dans karnavalı sırasında Ayna Topu Adası’ndadır. Hipnotist Jango, Denizcilerden kaçarken, Denizciler Luffy ve tayfasını da görür. Luffy’ler tıpkı Jango gibi dans karnavalına karışırlar. Jango umutsuzca kaçarken tüm adayı sabaha kadar dans etmesi için hipnotize eder.

one piece: django's dance carnival

One Piece: Soccer King of Dreams

Luffy ve Tayfası, Hayal Futbolu Kralı olmak için futbol oyununda Yıldız Oyunculara karşı kapışır. Kaleci Coby ve hakem Helmeppo yönetimindeki oyunda eşitliği bozan vuruşa sıra gelir.

one piece: soccer king of dreams

One Piece Special: Protect! The Last Great Performance

Uzun yıllar boyunca, eski Deniz Kuvvetleri Teğmeni Randolph ve ekibi gemide oyun sergilediler. Ailesi korsanlar tarafından öldürüldükten sonra Randolph, sevdiklerini korsanlar yüzünden kaybeden kişileri cesaretlendirmek için oyunlar sergilemek istedi. Ne yazık ki Randolph, yakında emekli olmak zorunda ve artık son performansını sergiliyor.

Luffy ve mürettebatı, oyunu izlemeye gelirler ve her nasılsa kendileri de oyunun içinde yer alırlar. Ancak Randolph’u yakalamak için sonunda komutan olan ve intikam ateşiyle yanıp tutuşan bir astı, şeytani bir planla çıkagelir. Şimdi Luffy ve arkadaşları, tüm korsanların alçak olmadıklarını insanlara kanıtlamak ve Randolph’un veda gösterisini sert komutana karşı korumak zorundadırlar.

one piece special: protect! the last great performance

One Piece Special: Open Upon the Great Sea! A Father’s Huge

Hikaye, Korsan Zap’ın gemisinde başlar. Korsan Zap’ın mürettebatından Bonnie ve Max isimli iki kişi bıkmıştır ve kaçmak isterler ama maalesef hiç paraları yoktur. Gemide tutsak olarak tutulan üç çocuk onların konuşmalarına kulak misafiri olur. Babası profesyonel hazine avcısı olan, aralarında en büyük olan Amanda, büyük bir hazinenin yerini biliyordur ve onlara bir anlaşma teklif eder. Eğer kaçmalarına yardım edelerse, istedikleri tüm hazineleri alabileceklerdir.

Anlaşmayı kabul ederler ve zar zor kaçarak Luffy ve ekibiyle tanışacakları küçük adaya varırlar. Ancak maalesef takip edilmişlerdir ve Amanda ile Luffy yakalanarak aynı hazinenin peşinde olan Bayan Korsanları’nın patronuna teslim edilirler. Şimdi Luffy ve diğerleri, Bayan Korsanları ile savaşmak ve Amanda’nın babasının çocukları için bıraktığı hazineyi bulmak zorundadırlar. Babasından sürekli ayrı kalmasına neden olan maceralara ve hazinelere her daim karşı olan Amanda, sonunda babasının duygularını anlayacaktır.

one piece special: open upon the great sea! a father's huge

One Piece: Take Aim! The Pirate Baseball King

Luffy ve Tayfası beyzbolda Arlong’un tayfasıyla kapışır. Beyzbol oyunu Bon Clay ve Buggy tarafından sunulur.

one piece: take aim! the pirate baseball king

One Piece Special: The Detective Memoirs of Chief Straw Hat Luffy

Japonya’nın Edo Dönemini andıran alternatif bir dünyada Luffy, polis departmanının bir üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu seri, iki maceradan oluşur: ilkinde, Buggy şehirde sorun çıkarır; ikincisinde, Vivi isimli gizemli bir kız ortaya çıkar. Bu özel bölüm, tüm seri boyunca yer alan karakterleri içermektedir.

one piece special: the detective memoirs of chief straw hat luffy

One Piece: Straw Hat Theater

Straw Hat Theatre, Ekim 2006’da One Piece 279 ile 283 bölümleri arasında yayınlanan beş kısa hikayeden oluşuyor.

one piece: straw hat theater

One Piece: Episode of Luffy – Hand Island Adventure

Seri ile One Piece Film Z’ nin arasındaki hikaye kopukluğunun azaltılabilmesi için Yeni Dünya’ daki El Adasında geçen olaylar anlatılıyor. Fakat kendisine has bir hikaye ile. Korsanlara karşı yapılan büyük bir topu ve bu top yapılırken adada yaşayan insanlara denizcilerin yaptığı zulmü konu alıyor. Special içerisinde iki adet flashback bulunuyor. Fakat yeni çizimler ile. Biraz daha detaylı olarak.

one piece: episode of luffy - hand island adventure

Episode of Nami: Tears of a Navigator and the Bonds of Friends

Hikaye, Nami’nin köyünün bir parçası kullanılarak One Piece’in tv’de devam eden animede Balıkadam adası bölümü ağırlıklı olmak üzere yeni bir animasyonla yeniden oluşturuldu.

episode of nami: tears of a navigator and the bonds of friends

One Piece: Romance Dawn

Straw Hat tayfasının yemek stokları biter! Yiyecek bir şeyler arayan Luffy, Gary adlı bir başka korsanın gemisiyle kazayla yakınlardaki bir kasabaya gider ve burada Luffy’i diğer korsan tayfasından zanneden Silk adlı genç bir kızın saldırısına uğrar. Bu sırada Luffy’e sinirlenen Gary ve tayfası, hınçlarını masum kasaba halkından çıkartmak ister.

one piece: romance dawn

One Piece: Episode of Merry – The Tale of One More Friend

Mini Merry’inin test sürüşünde, Usopp, Brook’a tayfaya çok iyi hizmet etmiş olan Going Merry’nin hikayesini anlatır. Ancak, Hasır Şapkalar için Going Merry sadece bir gemiden ibaret değildir. Paha biçilemez ve yeri dolduralamaz bir dosttur.

one piece: episode of merry - the tale of one more friend

One Piece Special 15th Anniversary

Film, Luffy’nin, Marineford savaşından sonra Rusukaina Adası’nda, Silvers Rayleigh’in yanında 2 yıl eğitim gördüğü zamanları konu alıyor.

one piece special 15th anniversary

One Piece: Adventure of Nebulandia

Hasır Şapka korsanları Yeni Dünya’da ilerlerken eski düşman Foxy ve tayfasıyla karşılaşıyor. Foxy, Hasır Şapkalardan Long Ring Long diyarında olanların intikamını alma arzusuyla, başka bir Davy Back Fight ile Hasır Şapkalar’a meydan okur. Yalnız bu sefer Foxy’nin tayfasına Komei, Dojaku ve Kansho isminde 3 yeni kişi katılmıştır.
Zoro ve Sanji yemek yeme yarışmasında tıkınırken aniden tembellik hissi veren bir mantarın etkisinde kalır ve yakalanıp kafeslenirler.

Böylece taktik dehası Komei’nin planıyla Hasır Şapkaların iki büyük dövüş gücü saf dışı kalır. Yakalanan arkadaşlarını takip eden Luffy ve diğerleri sonunda; kötü şöhretli, deniz suyu sisi ile kaplı ve Şeytan Meyvesi kullanıcılarını yararsız hale getiren Nebulandia adasına gelirler. Ne yazık ki Hasır Şapkaların Zoro ve Sanji’yi bu adaya kadar takip etmesi taktik dehası Komei’nin ustaca hazırladığı planının bir parçasıdır ve bizimkiler aniden saldırıya uğrarlar. Bakalım Hasır Şapkalar bu adadan güvenli bir şekilde kaçabilecekler mi?

one piece: adventure of nebulandia

One Piece: Episode of Sabo

Bölüm; Luffy, Ace ve Sabo’nun korsan olmayı düşledikleri geçmişe götürüyor. Ayrıca Sabo’nun Dressrosa Krallığı’na gelip Luffy ile tekrardan bir araya gelmesini de kendi gözünden gösteriyor.

one piece: episode of sabo

One Piece: Heart of Gold

One Piece Film Gold’a zemin hazırlayan hazine için verilen bir mücadele. Tesoro’da “Pure Gold” denen bu gizemli hazineyi istiyor. Hasır Şapka tayfası bu hazinenin nerede olduğunu bilen bir kızla tanışır. Böylece gemilerinin yönünü efsanevi ada Arukemi’ye çevirirler.

one piece: heart of gold

One Piece Film: Gold Episode 0 

One Piece special bölümüdür.

one piece film: gold episode 0 

One Piece: Episode of East Blue

Luffy ve dört yoldaşının geçmişlerini ve Luffy ile olan bağlarını anlatan özel bölümdür.

one piece: episode of east blue

One Piece Film: Strong World Episode 0

Manganın “0. Bölüm”ünün anime versiyonu olan bu filmde, One Piece’in ana hikayesinin 20 yıl öncesinde Korsan Kral’ın infaz döneminde dünya çapında gerçekleşen olayları ve Altın Aslan Shiki ve Gold Roger arasında gerçekleşen karşılaşmalar sırasıyla işlenmektedir.

one piece film: strong world episode 0

Not 1: İlk 13 sıralı filmlerdir. 14-34 arasındaki animeler çıkış tarihlerine göre sıralanmıştır.
Not 2: One Piece animesi ile birlikte toplamda 34 adet anime bulunmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi 20 Anime (IMDB Puanına Göre)
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz