1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

RUROUNI KENSHIN


0

Konusu: Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan Dojo da geçici olarak yaşamaya başlar. Kenshin geçmişinin onu asla bırakmayacağını ve nerede olursa olsun nereye giderse gitsin hep onu takip edip bir gün intikam alacağını biliyordur.

Yazar ve Çizer: Watsuki Nobuhiro
Tür: Aksiyon, Komedi, Dram, Tarihi, Romantizm, Shounen
Bölüm Sayısı: 257

Anime

Tür: Tarihi, Aksiyon, Samuray, Macera, Komedi, Romantizm
Bölüm Sayısı: 94
Yönetmen: Kazuhiro FURUHASHI
Animasyon: Kazuyuki KOBAYASHI
Müzik: Noriyuki ASAKURA
Dizayn: Fumie MUROI
Orjinal Eser: Nobuhiro WATSUKI

https://www.youtube.com/watch?v=bubPqc3I8xM

Bağlantılı Animeler

1. Samurai X: The Motion Picture

Tokugawa Shogunluğu’na karşı devam eden savaş yıllar önce sona ermiştir. Ancak sonuçtan memnun kalmayan bazı kişiler vardır. Shigure Takimi, tüm arkadaşlarının ve ailesinin özgürlük ve refah adına kılıçtan geçirilmesini izlemiştir. Artık o ve bir avuç çaresiz asiler grubu, son bir atak yapmaya yemin ederler. Yollarına çıkan tek bir adam vardır: Kenshin Himura. Ancak Shigura, onun gerçek kimliğinin Hitokiri Battousai olduğunu keşfettiğinde, bu savaş kişisel kan davasına dönüşecektir.

2. Samurai X: Reflection

Kaoru, her gün limana gidip Kenshin’in dönüp dönmediğini kontrol eder. Bir süre sonra, Kenshin’le yaşadığı geçmişini ve olan biten her şeyi gözden geçirmeye başlar.

3. Samurai X: Trust and Betrayal

İnsanoğlunun vahşiliği ölüm korkusuna üstün geldiğinde, dürüst bir hayat sürmek isteyen kişiler için ufak da olsa bir umut var demektir. Dolunayın altında genç bir çocuk, kendisini esir tutan haydutların katline şahit olur ve kendisini kurtaran adam tarafından ona yeni bir isim bahşedilir. Bu çocuk, şu an Kenshin Himura olarak bilinen Shinta’dır ve kılıç ustası olmak onun kaderidir. Kalbinin yumuşaklığı mesleğiyle örtüşmemektedir ama masumları koruma isteği sarsılmaz bir gerçektir.

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan – Tsuioku-hen; kimseyi öldürmemeye yemin etmeden ve suikastçı olarak nam salmadan önce Hitokiri Battousai ismine uzun süre katlanmak zorunda kalan adamı detaylandırarak anlatmaktadır. Ulusun kaderi ellerindeyken genç adamın kalbi, adalet ve yozlaşmışlık arasında ikiye bölünmüştür.

4. Rurouni Kenshin: New Kyoto Arc

* Orijinal manga ve geçmiş anime uyarlamasındaki Kyoto bölümlerinin yeniden yapılmış versiyonu.
* 2 bölümlük OVA’nın ilk bölümü.

Makimachi Misao’nun perspektifinden bakılmış bu Kyoto döneminin alternatif tekrar anlatımı; gezgin kılıç ustası Himura Kenshin’in şeytani Shishio Makoto’ya karşı olan savaşını, Japonya’yı kurtarma macerasını konu alıyor.

Sinema Filmi Fragmanı – IMDB

https://www.youtube.com/watch?v=bXkyJxyJT3E

Hoşunuza gidebilecek bir başka manga: Afro Samurai

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz