1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

MANGA ÖNERİLERİ #1

MANGA ÖNERİLERİ #1
0

Bilimkurgu ve fantastik en popüler tür olarak gösterilebilir kurgu dünyasında. Manga dünyasında ise vazgeçilmez bir türdür bu iki konu. Hep birlikte manga önerileri listemize bakalım ve en iyilerini okuyalım. Biz Pluto‘yu okuduk ve çok beğendik 🙂

Platinum End

Death Note’un yaratıcılarından!

Mirai bir melek tarafından kurtarılmış olabilir fakat savaşı daha yeni başlıyor…Sınıf arkadaşları mezuniyetlerini kutlarken, yaşam sevincini kaybetmiş Mirai karanlığın içine gömülüyordu. İntihar ettiği sırada cennetten gelen bir melek ona kurtuluşunu sundu. Artık Mirai onun gibi sıradaki tanrı adayı olarak seçilen diğer 11 insanla savaşmak zorunda. Mirai’n yanında bir melek olabilir fakat kendi mutluluğuna erişmesi için şeytanlaşması gerekebilir.

manga öneri̇leri̇ #1 1 – platinum end

Pluto

Düsseldorf. Uzak gelecekte…Robotlar topluma entegre edilmiştir. Gesicht bir Europol araştırmacısı ve bir robottur. Hikaye Popüler robot Montblanc’in korkunç bir şekilde katledildiği olay yerinde başlar. Gesicht Montblanc’in gövdesinden ayrılmış olan kafasına saplı garip boynuzları keşfeder ve soruşturmaya başlar. Artık tek hedefi Montblanc’in katilini bulmaktır!

manga öneri̇leri̇ #1 2 – pluto

Gantz

Tokyo’da bir apartman odası. Bir şey dışında bomboş bir oda. Siyah küre GANTZ dışında… Bu odaya gelebilen insanlar sadece ölmüş olanlardır. Ama Gantz onlara bir şans daha sunuyor. Gantz’ın oyunundan eğer 100 puan toplayabilirseniz, özgürsünüz ve eskisi gibi yaşayabileceksiniz. Ama bu o kadar kolay olmayacak. Her geçtiğiniz görevden sonra, daha zorları gelecektir… Kei Kuruno kendinden başkasını umursamayan ve pek sevilmeyen bir lise öğrencisidir. Kei metro istasyonunda, metro beklerken alkoliğin biri rayların üstüne düşer. Onu kurtarmak için kimse hamle yapmaz; buna Kei’de dahildir. O sırada yanında duran ama kendisini tanımamış çocukluk arkadaşı Kato Masaku dayanamaz ve alkoliğe yardım etmek için raylara iner. Bunu tek başına yapamayacağını anlayan Kato, yardım istemek için etrafına bakınır ve Kei’yi görür. Kei isteksiz bir şekilde yardım etmek için raylara iner ve alkoliği sırtına alıp taşımaya başlar. Bu sırada tren hızla gelmektedir ve hemen raylardan çıkmaları gerekmektedir. Alkoliği raylardan çıkartırlar ama Kei ve Kato tren altında kalırlar. Vücutlarının tamamen parçalanması ve ölmüş olmaları gerekirken birden kendilerini bir odada bulurlar. Bu odada ölmüş olması gereken insanlar vardır. Ve odanın tam ortasında siyah bir küre vardır. Artık Kei ve Kato istemeseler de Gantz’ın oyununu oynamak zorunda kalacaktır.

manga öneri̇leri̇ #1 3 – gantz
manga öneri̇leri̇ #1 6

Akira

Japonya üzerine patlayan yeni bir tür bombayla 3. Dünya Savaşı’nın başlamasının üzerinden 38 yıl geçmiştir. Kaneda’nın liderliğini yaptığı motosiklet çetesinin bir üyesi olan Tetsuo, motosikletiyle son sürat gitmekteyken bir anda yolda beliren gizemli bir çocuğa çarpar ve büyük bir patlama olur. Çarpışmanın ardından Tetsuo yavaş yavaş insanüstü güçler kazanmaya başlar. Bunun farkına varan ordu, Tetsuo’nun peşine düşer ve büyük bir kovalamaca başlar. Bu kovalamacanın nedeni ise Akira adı verilen, hayal bile edilemeyecek kadar büyük ve kudretli bir güce ulaşmak için ordu tarafından yürütülen gizli bir projedir.

manga öneri̇leri̇ #1 4 – akira
manga öneri̇leri̇ #1 7

Uchuu Kyoudai

Mutta ve Hibito gökyüzüne ve uzaya meraklı iki gençtir. Bir gün birbirlerine uzaya çıkmak için söz verirler. İki kardeşten Hibito bu sözü yerine getirebilmiştir, astronot olarak yoluna devam ederken abisi Mutta başaramamıştır lakin Mutta’nın hayatı bir an da değişecektir.

manga öneri̇leri̇ #1 5 – uchuu kyoudai
manga öneri̇leri̇ #1 8

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz