1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

En İyi 10 Netflix Anime Listesi

En İyi 10 Netflix Anime Listesi
0

Netflix Animeleri de artık izleyiciyle buluşturuyor. Sanıldığından daha fazla hayran kitlesi var. Biz de bu hayranlardan bir tanesiyiz 🙂 Seviyoruz anime izlemeyi. Sizlere de izlemenizi tavsiye edeceğimiz 10 animeyi listeliyoruz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Dünyada Büyük İlgi Gören 20 En İyi Manga

 

Netflix Anime Listesi

Yasuke

Tehlikede bir köy, gizemli bir çocuk. Bir zamanların Siyahi Samuray’ı olarak tanınan barışçıl bir kayıkçı, gizemli güçleri olan bu gizemli kızı kanatlarının altına alır. Kanatları altına aldığı gizemli kızın yüzünden kendini tekrar çatışmanın ortasında bulur.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Eski zamanlardan beri ormanda insan yiyen iblisler olduğu düşünülmekteydi. Bundan dolayı yerli halk gece olduğunda dışarıya çıkmayı hiç göze alamıyordu. Var olduğu düşünülen iblisler gibi iblisleri avlayan bir iblis avcısı da vardı.

Death Note

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya’nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Cowboy Bebop

Gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Fakat, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama platformunda büyük bir düzensizlik vardır. İhmal edilen bu düzensizlik sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama platformu infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur.

Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonraki zamanlarda olan olayları konu alır. Eski bir suçlu, tecrübeli bir kanun adamı, başarılı bir dolandırıcı, bilgisayar korsanı bir çocuk ve yapay zeka köpek. Karşınızda uzayın en aykırı grubunu oluşturan ödül avcıları!

Kuroko’s Basketball

Hanamichi Sakuragi, sürekli kavga eden, sürekli aşık olan ve de sürekli reddedilen, liseli bir delikanlıdır. En son aşık olduğu Haruko Akagi, tarafından da reddedilir. Ama Haruko, Hanamichi’yi neden reddettiğinin açıklamasını da yapar. Basketbol kluübünden biriyle çıkmak istemektedir. Sevdiği kızın kalbini kazanmak ve onunla çıkmak için, o zamana kadar amatör olarak yaptığı dövüş sporlarından başka sporla ilgilenmemiş Hanamichi, basketbol kulübüne katılmaya karar verir.

One Punch Man

Bu anime Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. Ne zaman umut vadedebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla yere yapıştırıyor. Acaba Saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir?

Hellsing Ultimate

Alucard deneysel olarak güçlendirilmiş olağanüstü bir vampirdir. Seras Victoria Alucard tarafından vampire dönüştürülmüş bir polis memurudur. İkisi beraber merkezi Britanya’da olan ve vampirlere savaş açmış tarihi Hellsing organizasyonunun birer parçasıdırlar. Bu organizasyonun Lideri ve sahibi Sir Integra Wingates Fairbrooks van Hellsing’dir. Sadık yardımcısı Walter C. ”Shinigami” Dornez’in de yardımıyla insanlığı tehdit eden karanlık güçlerle savaş halindedirler.

Fullmetal Alchemist

“İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez, Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın, Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder.

Ergo Proxy

İnsanların ve androidlerin birlikte yaşadığı bir dünyada, Romuno isimli şehirdeki katı kurallarla korunan barış ortamı, bir dizi gizemli cinayetle sarsılır. Yurttaş Danışma Kurulu’nda görevli Lil Mayer ve ortağı android Iggy ile birlikte bu cinayetleri araştırmak üzere görevlendirilir.

 

Kakegurui

Hyakkaou Akademisi, farklı bir müfredata sahip ayrıcalıklı bir okuldur. Zenginler içerisinde bile zengin olduğunuzda sizi öne çıkaracak şey kitaplar ya da sportif yetenekler değildir. Rakibin aklından geçenleri anlamak ve uzlaşma sanatıdır. Bu yeteneklerde ustalaşmanın yolu ise kumardan oynamaktan geçmektedir.

Anime Nedir?

Anime, Japonya’ya özgü çizim sanatıyla şekillendirilmiş kısa ve ya uzun çizimlerdir. Anime kelimesi İngilizce dilindeki animation kelimesinin kısaltılmış halidir. Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıyla oluşur. 

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
senin adın

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz