1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

En İyi 10 Korku Türündeki Manga

En İyi 10 Korku Türündeki Manga
0

Korku tür olarak en popülerler arasındadır kurgu dünyasında. Manga dünyasında ise vazgeçilmez türler arasındadır korku. Hep birlikte manga önerileri listemize bakalım ve en iyilerini okuyalım. Biz Berserk’i ve Hellsing’i okuduk ve çok beğendik. Daha popüler olan mangalara bakmak için MyAnimeList sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Berserk – 9,39

Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan “Band of Hawks”a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar.

en i̇yi 10 korku türündeki manga 1 – berserk

Utsuro no Hako to Zero no Maria – 8,79

Günlük hayatına neredeyse delicisine bağlı olan Kazuki Hoshino’nun hikayesini anlatır. Sene sonuna doğru transfer olan Aya Otonashi, sınıfa 13,118. defa geçiş yapmıştır. Aya tereddüt etmeden, Kazuki’yi “alt etme” niyetini ilan eder. Kazuki’nin günlük hayatını savunma çabası ve kendi hayatının üstüne kurulu olan sırlar gün ışığına çıkmaya başlar.

en i̇yi 10 korku türündeki manga 2 – utsuro no hako to zero no maria
en i̇yi 10 korku türündeki manga 11

Dorohedoro – 8,66

Olay Büyü Kullanıcıları ve normal insanların olduğu bir evrende geçmektedir. Bir büyü kullanıcı tarafından kertenkeleye dönüştürülen Kaiman eski haline dönmek için kendisini bu hale getiren kişiyi aramaktadır. Kaiman’a ise yakın arkadaşı Nikaido eşlik etmektedir. Kaiman’ın en önemli özelliği kendisine büyü işlememesidir. Onun bu özelliği En isimli güçlü bir büyü kullanıcısının kulağına gidince, Kaiman ve En’in adamları arasında mücadele başlar.

en i̇yi 10 korku türündeki manga 3 – dorohedoro
en i̇yi 10 korku türündeki manga 12

Tokyo Ghoul – 8,52

hayatta kalan Kaneki, yarı insan/ yarı gul bir varlık olur. Yeni kimliğini kabullenemeyen Kaneki, kendini, gulların peşindeki polisler, polislerin peşindeki terörist gullar ve bu karmaşa arasında insanlarla huzur içinde yaşamak isteyen gulların dünyasında bulur. Yeni tanıştığı insanlara çabucak güvenmek gibi kötü bir özelliği olan Kaneki’nin başı beladan kurtulmayacaktır. Tokyo’da bir umutsuzluk saklanıyor. İnsanların arasına karışıp onları avlayan ve bu cesetlerle beslenen esrarengiz insanlar. İnsanlar onlara ‘gul’ diyor. Genç bir adam, bu esrarengiz insanlardan biriyle tesadüfen karşılaşınca kaderi aksi yönde değişmeye başlar!

en i̇yi 10 korku türündeki manga 4 – tokyo ghoul 1
en i̇yi 10 korku türündeki manga 13

Imawa no Kuni no Alice – 8,38

Alice Ryouhei yakında okulu bırakacaktır, fakat geleceğini düşünmekten kaçınır. Bir gece geç saatte, yakın arkadaşı Karube ve aptal, çılgın bir kız arkadaşı Chota ile takılıyordur. Havai fişek görürler. Bir kör edici parlak bir patlamadan sonra, kendilerini başka bir dünyada uyanmış bulurlar. Bu Sınır Bölgesinde, ya zorla muhtemelen ölecekleri bir oyuna zorlanıyorlar ya da basitçe ölüyorlardır. Chota, Karube ve Ryouhei bu tehlikeli yeni dünyada hayatta kalabilecek mi ve onların eski orijinal hayatlarına dönmenin bir yolu var mı?

en i̇yi 10 korku türündeki manga 5 – imawa no kuni no alice
en i̇yi 10 korku türündeki manga 14

Blame! – 8,32

Gökyüzünün, denizin ve yerin bulunmadığı, megastructure adı verilen sonsuz yapılardan oluşan bir dünyada Killy adı verilen bir adam, kirlenmemiş ağ genini aramaktadır. Bu esnada megastructure durdurulamayan genişlemesine devam etmektedir. Killy, bir yandan sonsuz yapıda yönünü ve hedefini bulmaya çalışırken, bir yandan da ağ genini arayan silikon canlılarla ve netsphereı koruyan safeguard protokolleri ile mücadele etmek zorunda kalacaktır.

en i̇yi 10 korku türündeki manga 6 – blame
en i̇yi 10 korku türündeki manga 15

Claymore – 8,32

İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymore’lar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymore’lar; gümüş rengi gözleri olan, kendi istekleriyle bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavar olmuş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşır…

en i̇yi 10 korku türündeki manga 7 – claymore
en i̇yi 10 korku türündeki manga 16

Hellsing – 8,32

Köklü Hellsing ailesinde taht kavgası yaşanmaktadır, Integra ve Amcası kalan iki adaydır, ancak Integra daha küçük çocuk olduğundan karşı koyacak gücü yoktur, elinde kalan tek şey babası tarafından söylenmiş gizli bir silahın yeridir.
Integra orayı bulduğunda tam bir şokla karşlılaşır, gizli silah bir cesettir. Bu cesedin gücünü bilmeyen Integra tamamen şok olmuştur, Amcası onu öldürmeye çalışırken bir kaç damla kan bu cesede ulaşır ve ceset beklenmeyen bir biçimde canlanır. Ceset ise Alucard yani gizli silahın ta kendisidir. Walter ve Alucard gibi eşsiz güçlere sahip Integra, ülkesi için tehdit oluşturan her şeye bu güçlerle karşı koyacaktır. Ancak bu güçlere ‘polis kız’ yani Seras Victoria’da sonradan dahil olur ve hikaye burada başlar. 

en i̇yi 10 korku türündeki manga 8 – hellsing
en i̇yi 10 korku türündeki manga 17

Homunculus – 8,30

Gerçek, gerçek, gerçek… Aradığımız gerçek nedir. Aslında gerçeğimi arıyoruz yoksa, tutunabileceğimiz bir yalan duymayı mı tercih ediyoruz? Pişmanlık; vicdanınızda sizin tamamlanmamanıza, bir bütün halinde olamamanıza sebep olan olaylar olarak da ifade edilebilir. Vicdan ise; pişmanlıklarınızı ruhunuzda yaktığı ateş… “extra sensory perception” duyular dışı algılama; Parapsikologların telapati, duru görgü, prekongnisyon gibi beş duyunun ötesindeki her türlü paranormal algılamaları belirtmek üzere kullandıkları terimdir.

Bu hikayede bunları da görebileceksiniz.. Susumu Nakoshi; zamanını, evsiz insanların bir arada kaldığı parkta geçire, sahip olduğu tek şey arabası olan yalnız biridir. Ito Manabu ise; Bir tıp öğrencisidir ve en büyük merakı insan psikolojisi ve ESP’dir. Nakhoshi’nin beş parasız kalması ve Manabu’ nun üzerinde takıntılı olduğu deneyi gerçekleştirmek istediği yeni birini ararken yolları bu parkta kesinleşir. Nakoshi ilk başta kabul etmese de bu deneyi, arabasının kaybolması ile çaresiz kalır. Deney sonrası her şeyin aynı kaldığını düşünseler de artık Nakoshi için gerçek tanımı görünenden çok daha başka bir anlam taşımaya başlayacaktır. İnsan vardır fark edilmez süsünden, kimi farksızdır koyun sürüsünden, her gördüğün şekle kapılma, insan bu belli olmaz görüntüsünden..

en i̇yi 10 korku türündeki manga 9 – homunculus
en i̇yi 10 korku türündeki manga 18

Tasogare Otome x Amnesia – 8,24

Genç bir kız Seikyou eski okul binasında tek başına ölüme terk edilmiştir. Nedendir, bilinmez bu kızın hayalet formunu 50 yıl sonra aynı okuldaki Niiya Teiichi adlı bir birinci sınıf öğrencisi görebilmektedir. Şimdi Niiya bu kızın neden ve kim tarafından öldürüldüğünü birlikte araştırmaya başlayacaktır.

en i̇yi 10 korku türündeki manga 10 – tasogare otome x amnesia
en i̇yi 10 korku türündeki manga 19

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz