1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

Naruto Animesine Benzer 5 Anime Önerisi

Naruto Animesine Benzer 5 Anime Önerisi
0

Naruto animesi içine hapsedilmiş kyubii (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden Konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp kenara itilmiş bir çocuktur. Naruto’nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Naruto İzleme Sırası – 11 Film, 3 Anime!

Naruto Anime Benzerleri

Naruto

Bölüm Sayısı: 220
Tür: Aksiyon, Shounen, Dövüş Sanatları, Süper Güç, Komedi
Bölüm Süresi: 23 Dakika

Narutoanimesi, içine hapsedilmiş kyubii (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden Konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp kenara itilmiş bir çocuktur. Naruto’nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktır.

Akademi’nin ilk bölümünü bitirip genin olarak mezun olan Naruto, arkadaşları Sakura ve Sasuke ile chunin olabilmek için yeni eğitimlerine başlarlar.

Yaramaz ve bir o kadar heyecanlı bir kişiliğe sahip olan Naruto, içindeki kyuubinin gücünü yavaş yavaş öğrenecektir.

Dragonball Z Kai

Bölüm Sayısı: 97
Tür: Aksiyon, Dövüş Sanatı, Fantastik, Shounen, Macera, Süper Güç, Komedi
Bölüm Süresi: 23 Dakika

DBZ’in 20. yılı şerefine yapılan seri, animenin animasyonundan seslerine kadar her şeyiyle HD formatında bir remastered versiyonu olacaktır. Açılış ve kapanışların da tamamen yenileneceği ve ayrıca eski seslendirme (seiyuu) kadrosunun da bu yapım için yeniden bir araya geleceği açıklandı.

Saiyan istilasından başlayacak olan Kai’nin mangadaki hikâyeyi daha sadık takip edeceği ve böylece 291 olan bölüm sayısının yaklaşık olarak 100’e indirilerek hikâyenin hızla gelişmesinin ve uzamamasının sağlanacağı belirtiliyor.

Katanagatari

Bölüm Sayısı: 12
Tür: Tarihi, Dövüş Sanatları, Aksiyon, Romantizm, Macera
Bölüm Süresi: 50 Dakika

Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami beraber dış dünyayla bağlantısı kesilmiş bir adada o babaları tarafından büyütülmüşlerdir. Babaları Kyotoryuu adlı kılıç kullanılmayan bir kılıç tekniği olan Japonya’da en güçlü ve en korkulan teknik olarak bilinen 6. Nesil Kyotoryuu lideridir. Bildiği her şeyi oğluna öğretir. Babaları ölünce doğal olarak Kyotoryuu 7. Nesil lideri Shichika olur. Onlar adadaki yaşamlarına devam ederlerken bir gün anakaradan Togame adlı bir kızın adaya gelmesi tarihin akışını değiştirecek olayların başlangıcı olacaktır.

Not : Bakemonogatari ve devamı olan Nisenmonogatari,Medaka Box gibi serilerin yazarı olan Nishio Ishin in 2007 de çıkan light noveli Katanagatari nin anime versiyonudur.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi 20 Anime (IMDB Puanına Göre)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Bölüm Sayısı: 64
Tür: Fantastik, Büyü, Aksiyon, Shounen, Askeri, Macera, Komedi, Dram
Bölüm Süresi: 24 Dakika

“İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez, bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın, bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Naruto Akademisi. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

Orijinal mangaya daha sadık bir hikâye takip edecek olan bir yeniden yapımdır.

Black Clover

Bölüm Sayısı: 84+
Tür: Fantastik, Büyü, Aksiyon, Shounen, Komedi
Bölüm Süresi: 23 Dakika

Asta ve Yuno aynı gün yetimhaneye terk edilmiş iki yetimdir. Çocukken birbirlerine meydan okuyup kimin Büyü İmparatoru olacağını görmeye söz verirler. Ne var ki yıllar geçtikçe ikisinin arasındaki fark uçurumlara dönüşür. Yuno’nun büyü konusunda 10 parmağında 10 marifet varken Asta büyü bile kullanamaz ve bu sebeple fiziksel antrenmanlara yönelir. Pes etmek nedir bilmeyen Asta bir gün inanılmaz bir güç elde eder ve iki arkadaş aynı amacın peşinde yola koyulur.

Claymore

Bölüm Sayısı: 26
Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon, Shounen, Süper Güç
Bölüm Süresi: 23 Dakika

İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymorelar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymorelar; gümüş rengi gözleri olan ve gizemli bir organizasyon tarafından bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavara dönüştürülmüş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşır…

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi 10 Netflix Anime Listesi
naruto
naruto animesine benzer 5 anime önerisi 5
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
RUROUNI KENSHIN

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz