1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

“LA CASA DE PAPEL” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ

“LA CASA DE PAPEL” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ
La Casa De Papel
0

Dark

2019 yılında Winden adlı küçük bir Alman kasabasında ilginç olaylar yaşanmaya başlar. Jonas babasının intihar etmesinin iki ay ardından okula geri döner ve birkaç hafta önce kasabada bir çocuğun kaybolduğunu öğrenir. Günlerce süren aramalar sonuç vermemiştir ve bütün kasaba diken üstündedir. Ebeveynlerinin gerginliğinden uzaklaşmak isteyen ve birlikte eğlenmek için dışarı çıkan çocuklardan birinin daha kaybolmasıyla birlikte kasabadaki işler karışacak ve büyük bir gizem yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

IMDB: 8,6/10

Sezon Sayısı: 3 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 26

Platform: Netflix

Oyuncular: Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel
Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Süre: 60 Dakika

Élite

Elite, ülkenin en seçkin okuluna gitmeye hak kazanan işçi sınıfından üç gencin hikayesini konu ediyor.Las Encinas, İspanya’nın en seçkin okullarından biridir. Ülkede yaşanan bir deprem pek çok okulun yıkılmasına neden olur. Açıkta kalan çocuklar bölgedeki diğer okullara dağıtılmaya başlayınca, işçi sınıfı ailelerden gelen üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. Gençler başlarda bu durumu büyük bir şans olarak görür. Ancak çok geçmeden yanıldıklarını anlarlar. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan üç genç ile her şeye sahip olan okulun zengin öğrencileri arasında büyük bir çatışma başlar. Sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunması ise ortamı iyice karıştırır. Polis tüm öğrencileri sorgudan geçirir. Peki suçlu ya da suçlular kimdir? La Casa de Papel’in başrol oyuncularından María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente’yi tekrar bir araya getiren dizinin kadrosunda Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Ester Expósito, Mina El Hammani gibi isimler yer alıyor. Darío Madrona ve Carlos Montero’nun yaratıcısı olduğu dizinin müzikleri ise Lucas Vidal’a ait.

IMDB: 7,6/10

Sezon Sayısı: 5 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 40

Platform: Netflix

Oyuncular: María Pedraza, Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Süre: 60 Dakika

The End Of The F***ing World

17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. Kurbanına önce güven vermesi gerektiğini düşünen James ona aşıkmış gibi davranmaya başlar. Alyssa, maceraya aç bir asidir. Yaşadıkları yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılmak ister. İkisinin baş başa çıkacakları bu yolculukta planını daha rahat uygulayabileceğini düşünen James, Alyssa ile yola koyulur. Talihsizliklerle dolu bu yolculukta planlar değişir ve James Alyssa’ya aşık olur.

IMDB: 8,1/10

Sezon Sayısı: 2 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 16

Platform: Netflix

Oyuncular: Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram
Tür: Dram, Komedi, Macera
Süre: 25 Dakika

You

Zeki bir New York’lu olan Joe, bir kitapçı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Beck’i elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joe’nun takıntılı tavırları Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse de ona engel olamaz. Joe, sonunda Beck’in takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olmayı başarır. Ancak Joe’nun takıntılı hali artarak devam edince, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

IMDB: 7,8/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 30

Platform: Netflix

Oyuncular: Penn Badgley, Ambyr Childers, Elizabeth Lail
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Süre: 45 Dakika

The Sinner

Bir yaz günü öğleden sonra, Cora Bender (Jessica Biel) ile kocası, minik bebeklerini alıp göl kıyısına giderler. Uzaktan bakıldığında, güneşli günün keyfini çıkaran, son derece normal bir aile gibi görünmektedirler ama Cora Bender’ın göl kenarındaki diğer genç annelerden bir farkı vardır.

Cora, o akşam kocası ve çocuğuyla eve dönmeyeceğini bilmektedir, çünkü ölmeye karar vermiştir. Ancak bir anda her şey değişir. Cora Bender bir adam öldürür. Ama neden? Ne gibi bir nedeni olabilir bu sessiz sakin kadın, bir yabancının gırtlağını tekrar tekrar bıçaklasın? Yerel polis için dava oldukça kolaydır. Herhangi bir tanık ya da kanıt sıkıntısı yoktur. Cora, zaten suçunu itiraf etmiştir. Polis, dosyayı kapatıp mahkemeye, zanlının suçunu itiraf ettiğini, delillerin de çok net bir şekilde ortada olduğunu gösteren bir rapor sunmaya niyetlidir. Ancak Baş Komiser Rudolf Grovian (Bill Pullman), dosyayı kapatmayı reddeder.

Cora Bender’ın müthiş bir sır sakladığını düşünerek vakayı soruşturmayı sürdürür. Adım adım yol alarak ortaya çıkardığı şey ise, kabus gibi bir yaşamdır. Başlamadan darmadağın olmuş, keder ve yalnızlık dolu bir yaşam.

IMDB: 8,0/10

Sezon Sayısı: 4 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 25

Platform: Netflix

Oyuncular: Bill Pullman, Dohn Norwood, Jessica Biel
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim
Süre: 60 Dakika

Altered Carbon

İngiliz bilim ve fantastik kurgu yazarı Richard K. Morgan’ın 2002 basımı billimkurgu klasiği Altered Carbon, geleceğin fantastik dünyası (cyberpunk) bir hikayeyi işliyor.

Dizi günümüzden 300 yıl sonrasında, insan zihninin sayısallaştırıldığı ve bedenden bedene indirildiği, teknolojinin ürkütücü boyutlara ulaştığı karanlık bir zaman diliminde yaşanıyor. 25. yüzyılda geçen öyküde, insan zihni dijitalleştirilse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olacağı konu ediliyor. İnsan bedenleri birbirleriyle takas edilebildiği gibi, ölüm de artık kalıcı bir son olmaktan çıkmıştır. Elbette bu teknoloji dev bir şirketin kontrolündedir. Eskiden yıldızlar-arası bir savaşçı olan Takeshi Kovacs, 500 yıl boyunca hapsedilir ve istemediği bir geleceğe indirilir. Ölümün modasının geçtiği bu dünyada eğer bir cinayetin gizemini çözebilirse ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.

IMDB: 8,2/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 18

Platform: Netflix

Oyuncular: Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Joel Kinnaman
Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Gerilim
Süre: 60 Dakika

3%

İkiye bölünmüş dünyada bir taraf modern, zengin bir yaşam sürerken diğer taraf ise ekonomik açıdan oldukça kötü, sefalet ve yoksulluk içinde hayatta kalmaya çalışmaktadır. Zorlu şartlarda yaşayan insanlara dünyanın daha iyi olan tarafına geçmek için bir şans verilir. Fakat bu şansı elde etmek h,ç kolay olmayacaktır. Çünkü aday olan insanlardan sadece %3’ü sefaletten kurtulabilecetir. 

IMDB: 7,5/10

Sezon Sayısı: 2 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 21

Platform: Netflix

Oyuncular: João Miguel, Bianca Comparato, Vaneza Oliveira
Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Dram
Süre: 50 Dakika

Maniac

Bizim dünyamıza benzer bir dünyada geçen Maniac, her biri kendince sebeplerden ötürü gizemli bir ilaç firmasına deneklik yapan iki yabancı olan Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim’in (Jonah Hill) hikayesini konu alır.

Annie annesi ve kız kardeşi ile ilişkilerini koparmış ve amaçsızdır. Zengin bir New Yorklu sanayicinin beşinci oğlu olan Owen ise tüm hayatını tartışmalı bir şizofreni teşhisi ile mücadele ederek geçirmiştir. İkisinin de hayatı çığrından çıkmışken, Dr. James K. Mantleray kendilerine radikal bir farmasötik tedavi vaadinde bulunur. İlacın yaratıcısı Dr. Mantleray bu tedavinin akıl hastalıkları ve kalp kırıklıkları gibi akılla ilgili her türlü sorunu iyileştirebileceğini öne sürer, üstelik üç günlük deneme programında hiçbir yan etki ya da komplikasyon görülmeyeceği ve deneklerin yaşadığı tüm sorunların sonsuza dek çözüleceği iddia edilir. Ancak işler hiç de planladığı gibi gitmez.

IMDB: 7,9/10

Sezon Sayısı: 1 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 10

Platform: Netflix

Oyuncular: Jonah Hill, Emma Stone, Sonoya Mizuno
Tür: Komedi, Bilimkurgu, Dram
Süre: 40 Dakika

Mindhunter

FBI’ın özel bir biriminde görevli ajan Holden Ford ve ortağı Bill Tench kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlar. Acımasız olayları soruşturdukça yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler.

IMDB: 8,5/10

Sezon Sayısı: 1 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 10

Platform: Netflix

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
Tür: Dram, Polisiye, Gerilim
Süre: 60 Dakika

The Punisher

Karısının ve çocuklarının öldürülmesiyle intikam yolculuğuna çıkan Frank Castle’ın hikayesini odağına alan Marvel’s The Punisher’da Castle, New York’un yeraltı dünyasına dair karanlık bir komployla yüzleşecek. İntikam için çıktığı bu yolda “The Punisher”a dönüşen Castle, artık sadece kendi ailesini değil, çok daha fazla insanı etkileyen adaletsizlikleri çözmek için göreve hazır!

IMDB: 8,6/10

Sezon Sayısı: 2 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 26

Platform: Netflix

Oyuncular: Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben Barnes
Tür: Dram, Polisiye, Aksiyon
Süre: 53 Dakika
https://www.youtube.com/watch?v=OMW_dPtm7Bohttps://www.youtube.com/watch?v=jrLhP5sK2wI
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
resim_2021-08-09_110951

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz