1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

The Big Bang Theory Hayranlarına 11 Dizi Önerisi

The Big Bang Theory Hayranlarına 11 Dizi Önerisi
0

The Big Bang Theory dizisinde birbirinden zeki ve takıntılı iki ev arkadaşının karşı dairesine güzel  bir genç kız tanışırsa ne olur?

The Big Bang Theory Dizi Önerileri

Young Sheldon

Young Sheldon ismiyle izleyici ile buluşacak olan dizi; Sheldon’ın Teksas’ta geçen çocukluğunu anlatacak.

IMDB: 7,3/10

Sezon Sayısı: 2 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 44

Platform: CBS

Oyuncular: Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber
Tür: Komedi
Süre: 30 Dakika

Two And A Half Men

Malibu sahilinin gözde bekarı, çapkın Charlie (Charlie Sheen denize nazır yaşadığı dubleks evinde, bir reklam şirketi için bestelediği müziklerle geçimini sağlarken; bir yandan da, yalnız yaşadığı evinde her gece başka bir güzeli ağırlar. Fakat rüya gibi yaşamı, karısı tarafından terkedilen erkek kardeşi Alan (Jon Cryer) ve onun 10 yaşındaki oğlu Jake’in (Angus T. Jones) evine taşınmasıyla kabusa döner. Başta düzeninin bozulmasından şikayetçi olsa da kardeşi ve yeğeni ile yakaladığı aile havasını da içten içe sevmeye başlar.

Two And A Half Men’in ekranların en tutulan dizilerinden biri olmasının başlıca nedeni senaryo kurgusunun oldukça gerçekçi biçimde ilerlemesi ve yaşı büyüdükçe Jake’in çocukluktan sıyrılıp, babası ve amcasının hayatlarına daha çok dahil olması. Charlie’nin iflah olmaz çapkınlıkları, buna karşın Alan’ın masörlükle kadınları etkilemeye çalışması ve hayatlarının her aşamasına müdahale eden anneleriyle, Two And A Half Men yakın dönemin en keyifli komedilerinden biri oldu.

IMDB: 7,1/10

Sezon Sayısı: 12 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 262

Platform: CBS

Oyuncular: Jon Cryer, Ashton Kutcher, Angus T. Jones
Tür: Romantik, Komedi
Süre: 22 Dakika

2 Broke Girls

Aynı restaurantta çalışan Max ve Caroline birbirlerinden çok farklı, ancak aynı çalışma ortamında bulunmak zorunda kalan iki garson kızdır.

Max; hoyrat, sokaklara alışık, kendine pek güvenmeyen ve hayattan pek bir beklentisi olmayan bir karaktere sahipken, Caroline; Max’in aksine hırslı ve özgüven sahibidir. Ne de olsa zamanında oldukça iyi bir yaşam tarzı sürmüş, ancak işlerin değişmesiyle kendini bir anda garson olarak bulmuştur.

IMDB: 6,7/10

Sezon Sayısı: 6 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 138

Platform: CBS

Oyuncular: Kat Dennings, Beth Behrs, Garrett Morris
Tür: Komedi
Süre: 22 Dakika

How I Met Your Mother

2030 yılındayız; Ted Mosby çocuklarına anneleri ile tanışmasının ‘uzuuun’ hikayesini anlatıyor ve bir anda 2005 yılının Amerikası’na geri dönerek, beş sıkı dostun 20’li yaşlardaki eğlenceli yaşamalarına konuk oluyoruz.

Ted, 27 yaşında Manhattan’lı bir mimardır. Hukuk fakültesinde okuyan Marshall ise en iyi dostudur ve dokuz yıldır beraber olduğu sevgilisi Lily vardır. Ekibin son üyesi Barney Stenson ise nev-i şahsına münhasır, takım elbise tutkunu bir kadın avcısıdır. Bir gün Marshall Ted’e, Lily’ye evlenme teklif edeceğini söyleyince bekâr kalmak istemeyen Ted’in etekleri tutuşur. Ama evliliğin de herhangi biriyle olmayacağına ve hayatının gerçek aşkını bulacağına inanmaktadır. Tam da bu sırada Robin Scherbatsky ile tanışınca How I Met Your Mother’ın sıkı beşlisi tamamlanır.

Kendileri de okul sıralarından arkadaş olan Carter Bays ve Craig Thomas’ın imzasını taşıyan dizi, zamanda gezinişiyle, karakterlerin günlük hayattan yansımaları ve kadın-erkek ilişkilerine bakış açısıyla, yakın dönemin en çok sevilen komedi sitcom yapımlarının başında geliyor.

IMDB: 8,3/10

Sezon Sayısı: 9 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 208

Platform: CBS, Netflix

Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders
Tür: Komedi, Romantik
Süre: 22 Dakika

thumbnail
Önerilen Yazı
How I Met Your Mother Hayranlarına 10 Dizi Önerisi

Rules Of Engagement

Kadın-erkek ilişkileri her zaman zor. Evli de olsanız, nişanlı da, hatta bekar da. PEki ya hangisi daha zor? Çiçeği burnunda nişanlılar Adam ile Jennifer, onların akıl hocaları evli çift Jeff ile Audrey ve bekar arkadaşları Russell’ın ilişkiler konusundaki komik maceraları.

Rules of Engagement’ta ilişkilerin farklı evleri ve herbirinde yaşanan sorunlar komik bir üslupla dile getiriliyor…

IMDB: 7,3/10

Sezon Sayısı: 7 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 100

Platform: CBS

Oyuncular: Patrick Warburton, Megyn Price, Oliver Hudson
Tür: Komedi, Romantik
Süre: 22 Dakika

Anger Management

Kendi hayatı çığrından çıkmış bir öfke yönetimi terapisti, hastalarına ne kadar yardım edebilir? Charlie tam bir kaos halindeki hayatını, en yakın arkadaşı ve terapisti ayrıca obsesif kompülsif bozukluğu olan 13 yaşındaki kızı ile yaşamaya çalışırken, bir de hastalarına öfkelerini nasıl kontrol etmeleri gerektiğine dair taktikler vermektedir. Aslında bir terapiste en fazla onun ihtiyacı var…

IMDB: 6,6/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 100

Platform: FX

Oyuncular: Shawnee Smith, Charlie Sheen, Noureen DeWul
Tür: Komedi, Romantik
Süre: 22 Dakika

Mike & Molly

Birbirlerini çok seven bir çift pek çok şeyde uyum sağlayabilir. Ama iş vücut kilolarına gelince bu dengeyi tutturmak kolay değil! Mike ve Molly, sağlıklı zayıflama grup terapisinde tanışmış olsalar da tombullukları ile dalga geçmeyi beceren, kelimenin tam anlamıyla tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş bir çift!

Hep kilo vermeyi hayal eden polis memuru Mike ve sempatik bir öğretmen olan Molly’nin bol kahkahaları ve kalorili komedisinde Billy Gardell ve Melissa McCarthy baş rollerde.

IMDB: 6,4/10

Sezon Sayısı: 6 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 127

Platform: CBS

Oyuncular: Billy Gardell, Melissa McCarthy, Reno Wilson
Tür: Komedi
Süre: 22 Dakika

The Middle

Eğlenceli bir aile komedisi olan The Middle, Everybody Loves Raymond’ın Debra’sını yeniden baş role taşıyan ve anne dersleriyle dolu bir yapım.

Frankie Heck aynı anda hem hareketli işine, hem kocasına, hem de üç çocuğuna birden yetmeye çalışan, günlük hayatı onlarca macera ile dolu modern annelerden biri. Fakat Frankie’nin zekâ dolu esprileri ve problem çözme yeteneği karmaşık hayatını çekilir kılıyor…

IMDB: 7,5/10

Sezon Sayısı: 9 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 215

Platform: ABC

Oyuncular: Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott
Tür: Komedi
Süre: 22 Dakika

The King Of Queens

Bir dağıtım şirketinde şoförlük yapan Doug Heffernan (Kevin James), ideal orta sınıf bir Amerikan hayatı sürdürmektedir. Güzel bir eşi (Carrie), haftasonu maç keyfini kaçırmadığı büyük boy bir televizyonu, ve neşeli bir hayatı vardır. Bütün rahatı ve sıradanlığı ise Carrie’nin ilginç kişilikli babası Arthur’un onların yanına yerleşmesiyle alt üst olur.

9 sezon boyunca Amerika’nın en çok izlenen aile sit-com’larından birine dönüşen The King of Queens günlük küçük meselelerden beslenirken, “Evlilik aşkı öldürür mü?” sorusuna da cevap arıyor…

90’ların sonundan itibaren televizyon dizilerinde boy gösteren Kevin James’ın yıldızını parlatan ve onu sinema perdesine taşıyan en önemli etken Doug karakterini dokuz yıl boyunca istikrarlı ve başarılı biçimde sürdürmesidir.

IMDB: 7,3/10

Sezon Sayısı: 9 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 207

Platform: CBS

Oyuncular: Kevin James, Leah Remini, Jerry Stiller
Tür: Komedi
Süre: 22 Dakika

Friends

Tüm zamanların en sevilen sitcom’larından biri Seinfeld ise diğeri hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır.

IMDB: 8,9/10

Sezon Sayısı: 10 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 236

Platform: NBC

Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow
Tür: Komedi, Romantik
Süre: 22 Dakika

Modern Family

Bir aile düşünün. Sizden yaşça hayli küçük ve güzel bir eşiniz ve onun babalık yapmaya çalıştığınız oğlu. Her biri birbirinden dertli, üç çocuğu olan kızınız ve partneriyle beraber evlat edinmeye karar veren eşcinsel oğlunuz. Böylesi bir aile portresinden, elbette komediden başka bir şey çıkmaz.

Modern Family son zamanların en iyi komedilerinden biri. Aslına bakarsanız Mockumentery diye tanımlanan bir aile komedisi belgeseli. Başrollerde; uzun yıllar Married and Children ile evlerimize konuk olan Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell var.

IMDB: 8,4/10

Sezon Sayısı: 10 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 232

Platform: ABC

Oyuncular: Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen
Tür: Komedi, Romantik
Süre: 22 Dakika

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
the belko experiment

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz