1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

Berserk

Berserk
0
Karanlık Bitmiyor!

Berserk okumaya başladığınız an aslında neye bulaştığınızı anlıyorsunuz. Ana karakterimiz olan “Guts” ile de tanışmamız uzun sürmüyor ve hemen kendini gösteriyor. Hayata resmen 1-0 yenik başlayan karakterimiz hayatta kalabilmek için boyundan büyük bir silahla etrafında ki herkesi öldürmeye başlıyor. Kara Kılıç ustası! Peşinde ki kara ruhlar ve düşman kuvvetleri bir an olsun rahat bırakmıyor.

Guts ilk savaşını daha küçük yaşlardayken vermeye başlamıştır. Gambino Guts’a dövüşmeyi ve kılıç kullanmayı öğretmiştir. Daha güçlü olabilmesi için boyu kadar olan kılıç vermiştir. Gambino’nun karısı ölür ve kendisi de bir savaşta koltuk değneklerine mahkum olur. Bu başına gelenleri Guts’un lanetli olduğuna bağlar ve onu öldürmek ister. Fakat Guts kendisini beklenmeyecek şekilde savunur ve Gambino’yu öldürerek bulunduğu kamptan kaçar. Artık tek başınadır ta ki Şahinler Takımına denk gelene kadar. İşte hikayemiz bu noktada alevleniyor. (Daha fazla spoiler vermeyeceğim)

Griffith… Asıl kötülüğün sebebi Griffith. Guts’u önce kendine bağladı sonra da kötülüğün içine düşmesi için en kıyak çelmesini taktı. Ah Griffith. Kötü Griffith!

Daha fazla anlatmak istemiyorum. Okuyup bu karanlık hikayeyi keşfetmelisiniz. Saatlerce okuyup kendimi kaybettiğim oluyor.

Çizim konusuna gelirsek gerek mekan gerekse atmosfer olarak beklentinin üstünde olduğunu düşünüyorum. Yaratıkların çizimi de oldukça başarılı. Yaratıklar kadar diğer karakterlerin çizimi de gayet başarılı. Üzerinde uzunca bir süre düşünülüp çalışıldığı belli oluyor. Ama bazı dövüş sahnelerinde anlaşılması güç çizimlerde mevcut.

Berserk konu olarak küçük yaştaki okuyucular için uygun olmadığını düşünüyorum. Hassas çizimler mevcut.

Manga

Konusu: Guts idam edilmiş ölü bir kadın tarafından doğmuştur ve rastlantıyla Gambino isimli bir paralı asker tarafından bulunmuştur. Gambino Guts’ı istemese de eşinin isteği üzerine onu evlat edinmiştir. Guts Gambino’nun paralı asker gurubunda bulunduğu süre içerisinde ondan kıliç kullanmayı öğrenmiştir ama üvey annesinin ölümü ve Gambino nun bunun nedeninin Guts un uğursuzluğu olarak kabul edişiyle zamanla Gambino Guts a karşı nefret beslemeye başlar. Bir gece Gambino sarhoşluğun etkisiyle Guts’a saldırır. Guts kendini kurtarmak için Gambino yu öldürmek zorunda kalır. Guruptan kaçan Guts yıllar sonra bir paralı asker olarak karşımıza çıkar. Katıldığı bir kale kuşatması sırasında düşman birliğin kumandanlarından biri olan Bazuso yu öldürür. Ancak bu sırada kulenin tepesinden kendini izleyenlerden habersizdir…

Yazar ve Çizer: Miura Kentaro
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Korku, Yetişkin, Doğa Üstü, Trajedi, Seinen
Bölüm Sayısı: 356+

Anime

Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan “Band of Hawks”a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar.

Bölüm Sayısı: 12
Yönetmen: Naohito TAKAHASHI
Senaryo: Atsuhiro TOMIOKA, Shoji YONEMURA, Yasuhiro IMAGAWA
Animasyon: Tokuhiro MATSUBARA
Müzik: Susumu HIRASAWA
Dizayn: Tokuhiro MATSUBARA, Yoshihiko UMAKOSHI
Orjinal Eser: Kentarou MIURA

 

https://www.youtube.com/watch?v=yAkl2uJEuA4

 

berserk 1 – 2 12

berserk 2 – 3 8

berserk 3 – 4 1

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz