1. Ana Sayfa
  2. Benzer Kitaplar

Cehennem Hayranlarına 8 Kitap Önerisi

Cehennem Hayranlarına 8 Kitap Önerisi
0

Cehennem, batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khthonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları…

Cehennem

Yazar: Dan Brown
Çevirmen: İpek Demir, Petek Demir İncek
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 576

Gizli geçitler, karanlık dehlizler ve soluk soluğa bir serüven….

Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını.

Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khthonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları…

thumbnail
Önerilen Yazı
Dan Brown – Cehennem
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 1 – cehennem scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 12

İntikam Marka Giyer

Yazar: Lauren Weisberger
Çevirmen: Özgecan Kunt
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 352

Yaşadığı sürece nerede olsa bu sesi tanırdı. Arayan kişiye özel kaydedilen o modası geçmiş melodi. Yalnızca çok uzun süredir bunu duymamıştı ve… birden her şey anlam kazandı. Çantasından telefonunu çıkarmadan önce göreceği şeyin ne olduğunu biliyordu ama telefon ekranında arayan kişi ibaresinin yanında o iki kelimeyi görünce yine de şaşırdı: Miranda Priestly cevap vermeyecekti. Veremezdi. Andy derin bir nefes aldı, telefonu kapatıp yeniden çantasına attı. Telefon yeniden çalmaya başladı. Kalbinin hızla attığını hissedebiliyordu ve nefes almak gitgide güçleşiyordu. Nefes al, nefes ver, dedi kendi kendine, şimdi artık sulusepken yağışın dövmeye başladığı yüzünü korumak için çenesini içeri çekip sıkıştırırken. Ve yürümeye devam et. İntikamın Modası Geçmez!

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 2 – intikam marka giyer scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 13

İmparator’un Mezarı

Yazar: Steve Berry
Çevirmen: Füsun Talay
Yayınevi: Bilge Kültür Sanat
Sayfa Sayısı: 496

Çin’in İlk İmparatoru’nun toprak askerlerden müteşekkil bir yer altı ordusu tarafından korunan mezarı 2.000 yıldan fazla bir zamandır mühürlüdür. Dünyanın en büyük arkeolojik alanlarından biri olsa da Çin hükümeti kimsenin mezarı açmasına izin vermeyecektir. Ama neden?

ABD Adalet Bakanlığı eski ajanlarından Cotton Malone emeklilik günlerinin tadını çıkartamayacak gibi. Kendisine isimsiz bir notla gönderilen web adresinde Cassiopeia Vitt’in, hayatını defalarca kurtarmış olan kadının, işkence görüntüleri vardır ve ona işkence eden adam Cotton’dan tek bir şey istemektedir: Cassiopeia’nın saklamasını istediği şeyi ona vermesini. Cotton, adamın neden bahsettiğine dair hiçbir fikri olmasa da, Cassiopeia’nın hayatını tehlikeye atamayacağından hemen harekete geçer. Böylece Danimarka’dan, Belçika’ya, Vietnam’a ve Çin’e uzanan, zamana karşı bir yarış başlar. Ne var ki Çin’in bir sonraki başbakanı olmak isteyen iki üst düzey devlet yetkilisi de bu yarışın içinde, Cassiopeia’nın uğruna hayatını tehlikeye attığı şeyin peşindedir ve bu şey Çin’in ekonomik gelişiminin önündeki en büyük engeli, yabancı petrole olan bağımlılıklarını ortadan kaldıracak anahtardır.

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 3 – imparotorun mezari scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 14

Sıfır Oyunu

Yazar: Brad Meltzer
Çevirmen: Mine Haydaroğlu
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa Sayısı: 408

Amerika’nın Yeni Kuşak Yazarından Bir Bestseller Roman… Dünyanın En Tehlikeli Oyunu Başlıyor!

En büyük yanılgı, politikanın da bir oyun olduğunu unutmaktır.

ABD Kongre binasında tek düzelikten sıkılmış iki görevli ve gizemli bir oyun… Yepyeni bir soluk, farklı bir heyecan… Bomba gibi bir sır…

Bu kitap, karanlık entrikalara bulaşacağınız bir serüvende, yaşam üzerine bahse tutuşmaya çağırıyor.

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 4 – sifir oyunu scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 15

Janson Talimatı

Yazar: Robert Ludlum
Çevirmen: Enver Gürsel
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa Sayısı: 624

Paul Janson, hayatta değer verdiği pekçok şeyi kaybetmesine neden olan gizli operasyon görevinden ayrılmış ve kendine yeni bir hayat kurmuştur. Eski görevine yeniden dönmemeye kararlıdır. Ancak, hayatını borçlu olduğu Peter Novak’ın kaçırıldığını ve teröristlerin elinde öldürüleceği günü beklediğini öğrenir. Novak’a olan borcunu ödemek için kurtarma timinin başına geçmeyi kabul eden Janson, tarihin akışını değiştirecek bir sır perdesini aralayacağının farkında değildir.

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 5 – jason talimati scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 16

Atlantis Şifresi

Yazar: Charles Brokaw
Çevirmen: Enver Gürsel
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 472

20.000 yıllık kalıntının üzerinde kayıp Atlantis diliyle yazılmış sırlar vardı. Sadece bir adam bu dilde neler yazıldığını çözümleyebilirdi: Dünyanın önde gelen dilbilimcisi Dr. Thomas Lourdes. Tabii yeterince yaşayacak kadar şansı varsa…

Bu sırada, İspanya Cadiz’de gerçekleşen bir deprem o zamana kadar bilinmeyen bir bölgeyi gün yüzüne çıkarınca burayı keşfetme isteğiyle adımlarını hızlandıran en başta Vatikan olmuştur. Yoksa kayıp şehir Atlantis ortaya mı çıkıyor?

Peki Dünya Bu Şehrin Sırlarına Şahit Olmaya Hazır Mı?

“Atlantis Şifresi sizi gizemin, merakın, heyecanın ve maceranın üst seviyelerine taşıyacak.”
Deepak Chopra

“Bir macera tutkununu tatmin edecek her öğe başarılı bir şekilde bir arada; sıra dışı bir aksiyon, korkusuz arkeologlar, karanlık oyunlar, çekişmeler, muhteşem sahneler…
Kevin J. Anderson

“Kısa ve sürükleyici bölümler sizi Mısır’dan Rusya’ya, Afrika’dan Londra’ya götürüyor. Indiana Jones’u Da Vinci Şifresi’nde düşünün… Dan Brown’un taklitlerini bir kenara bırakın! Atlantis Şifresi bu oyunu hakkıyla oynuyor.”
Booklist

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 6 – atlantis sifresi scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 17

Bay Mercedes

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Zeynep Heyzen Ateş
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 432

Bakalım bu oyunda kim av, kim avcı olacak?

Bill Hodges: Emekli polis Brady Hartsfield: Bill Hodges’un asla çözemediği cinayetlerin faili.

Şimdi bir kez daha büyük bir oyunda karşı karşıyalar. Dünyanın en çok satan yazarı Stephen King’den zamana karşı yarışan yüksek gerilimli bir romanı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bill Hodges Üçlemesi – Bay Mercedes Serisi

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 7 – bay mercedes scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 18

Atlantis Geni

Yazar: A. G. Riddle
Çevirmen: Bora Serkan Yavuz
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 568

70.000 yıl önce, insan nesli tükenmenin eşiğine geldi.

Nasıl hayatta kaldığımızı kimse bilmiyordu.

Şimdiye dek…

Antarktika açıklarında bir araştırma gemisi buzula gömülü esrarengiz bir yapı keşfeder. Varlığını hayal dahi edemeyecekleri bu gizemli gömü onları insanlık tarihinden de eski, büyük bir labirente sürükleyecektir. Binlerce yıl saklı kalmış bu yerin insan yapımı olması mümkün değildir ve bu keşifle insan evriminin bir sonraki adımına geri sayım başlamıştır; insanlık ya evrimleşecek ya da yok olacaktır.

Dr. Kate Warner Endonezya’daki bir laboratuvarda hayatının en büyük keşfini yapmış, otizmin tedavisini bulmuştur. En azından bulduğunu sanmaktadır. Ama buluşu hem kendisi hem de insan türü için göründüğünden çok daha tehlikelidir; insan evriminin sonraki aşamasını başlatıp dünya nüfusunun %99,9’unu yok etme riski taşımaktadır.

Zamana karşı yarışan Kate, Atlantis Geni’yle ilgili gerçeğin peşine düşer. Genç kadın attığı her adımda binlerce yıllık bir komplo teorisinin ve kendi geçmişinde saklı gizemlerin derinlerine inecektir. İnsanın kökeni hiç de göründüğü gibi değildir ve gelecek, Kate’in vermesi gereken tek bir karara bağlıdır…

İnsanlığın kaderini belirleyecek savaş başladı.

2. Kitap: Atlantis Vebası
3. Kitap: Atlantis Dünyası

“Atlantis Geni, insanlığın kökenine kadar inen bilimsel bir gizem hikâyesi. Kökenin Gizemi üçlemesinin ilk kitabının çok satmasının sebebi hemen anlaşılabiliyor. A. G. Riddle, genetik bilimi ve tarihten faydalanarak insan türünün kurtuluşunu kaleme almış.”
Seriousreading.com

İlginizi Çekebilir: Kökenin Gizemi Serisi

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 8 – atlantis geni scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 19

Aklından Bir Sayı Tut

Yazar: John Verdon
Çevirmen: Cemile Özyakan
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 475

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.” “Aldıklarını geri vereceksin Vermiş olduklarını aldığın zaman. Biliyorum ne düşündüğünü, Ne zaman uyuduğunu, Nereye gittiğini, Nereye gideceğini. Seninle bir randevumuz var, Bay 658.” Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap “Aklından Bir Sayı Tut” kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

 

cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 9 – aklindan bir sayi tut scaled
cehennem hayranlarına 8 kitap önerisi 20
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz