1. Ana Sayfa
  2. Manga ve Anime

Cowboy Bebop Gibi 7 Anime

Cowboy Bebop Gibi 7 Anime
0

Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonraki zamanlarda olan olayları konu alır. Eski bir suçlu, tecrübeli bir kanun adamı, başarılı bir dolandırıcı, bilgisayar korsanı bir çocuk ve yapay zeka köpek.

İlginizi Çekebilir: Netflix Animeleri

Cowboy Bebop

Gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Fakat, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama platformunda büyük bir düzensizlik vardır. İhmal edilen bu düzensizlik sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama platformu infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur.

Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonraki zamanlarda olan olayları konu alır. Eski bir suçlu, tecrübeli bir kanun adamı, başarılı bir dolandırıcı, bilgisayar korsanı bir çocuk ve yapay zeka köpek. Karşınızda uzayın en aykırı grubunu oluşturan ödül avcıları!

JoJo’s Bizarre Adventure

Jonathan Joestar zengin, asil, herkesin arzu edeceği Dio Brando ise babasının ölmesiyle JoJo ailesine evlatlık verilmiş hırslı ve yetenekli bir çocuktur.

Anime, Jonathan Joestar ve Dio Brando’dan başta olmak üzere bu iki ailenin birbiri ile olan mücadelesini konu almaktadır.

Tengen Toppa Gurren Lagann

Gelecek zamanda insanlar, yeraltına kurdukları köylerde yaşamaktadırlar. Yeryüzünden kendilerini izole eden bu insanlar, sık sık gerçekleşen depremler yüzünden sürekli daha derine inmek zorunda kalmışlardır. Jeeha’da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan biridir. Simon, birgün kazısı esnasında garip bir alet bulur, bunun üzerine “Gurren Brigade”in lideri olan Kamina, Simon’u çetesinin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadığı deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmekte vebu delikten kaçmayı düşlemektedir. Ancak Simon ve Kamina’nın kaçma teşebbüsleri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Neon Genesis Evangelion

2015 yılında dünya büyük bir nükleer felaketten sonra toparlanmaya çalışmakta. Fakat BM’ye bağlı gizli ve özel bir organizasyon olan NERV’in başka hedefleri vardır. eski metinlerde anlatılmış olan “Melek”lerin dünyaya gelişine hazırlanıyorlar.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi 10 Netflix Anime Listesi

Fullmetal Alchemist

“İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez, Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın, Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder.

Ajin

Ajin, ölmeyen insandır. 17 yıl önce ilk olarak Afrika’da savaş alanında görüldükten sonra, türlerinin bir çok özelliği insanlar tarafından keşfedilir. Çok nadir olduklarından, hükümetler onlardan birini bulup getirene büyük miktar ödül verirler.

Ergo Proxy

İnsanların ve androidlerin birlikte yaşadığı bir dünyada, Romuno isimli şehirdeki katı kurallarla korunan barış ortamı, bir dizi gizemli cinayetle sarsılır. Yurttaş Danışma Kurulu’nda görevli Lil Mayer ve ortağı android Iggy ile birlikte bu cinayetleri araştırmak üzere görevlendirilir.

Steins;gate

Steins Gate, özelleştirilmiş bir mikrodalga cihazıyla kendi geçmişlerine mesaj gönderebilen bir grup arkadaşı konu edinir. Bu konuyla ilgili çok fazla deney yaparlar. SERN isimli kuruluş ise kendi zaman yolculuğu araştırmalarını yapmaktadır…

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi 20 Anime (IMDB Puanına Göre)
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
berserk

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz