1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Hellbound Hayranlarına 5 Dizi Önerisi

Hellbound Hayranlarına 5 Dizi Önerisi
0

Hellbound, doğaüstü varlıkların insanları çok kanlı bir şekilde cezalandırarak cehenneme mahkûm ettiği bir dünyayı ve ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir grup konu edinir.

Hellbound

Hellbound, doğaüstü varlıkların insanları çok kanlı bir şekilde cezalandırarak cehenneme mahkûm ettiği bir dünyayı ve ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir grup konu edinir.

İnsanlara ne zaman yaşamın içerisinden alınacaklarına dair tahminler iletilir. O zaman geldiğinde ise önlerine bir ölüm meleği çıkar ve canlarını alır.

İlk Sezonu 6 bölümden oluşan Hellbound, Yeon Sang-ho’nun yazdığı, Choi Kyu-sok‘un çizdiği aynı isimli bir webtoon’dan uyarlandı.

Sweet Home

Hyun, ailesini korkunç bir kazada yitirmesinin ardından koca dünyada yalnız kalmış bir lise öğrencisidir. Bu yalnızlığından sonra evini terk etmek zorunda kalan Hyun, canavarların insanlığı yok etmeye çalıştığı bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Hyun, insan ırkından geriye kalanları kurtarmak için zamana karşı savaşmak zorundadır.

Ragnarok

Ragnarok, küçük bir Norveç kasabasında yaşananları konu ediyor. Edda, ılık kışlara ve şiddetli yağmurlara maruz kalan bir kasabadır. Burada yaşayan insanlar, mevsim değişikliklerinden dolayı oldukça mustariptir. Eğer kimse bu duruma müdahale etmezse, kıyamet çok da uzakta değildir.

Snowpiercer

Dünyanın buzla kaplandığı bir dönemden yedi yıl sonrasında hayatta kalmayı başarmış çok az insan vardır. Yaşanan bu buzul felaketten sonra insanların hayatta kalmalarını sağlayan Snowpiercer adında, kürenin etrafında dönen yuvarlak ve devasa trende yaşamaları sayesinde olur. İnsanların farklı olanaklara sahip bir şekilde yaşamını sürdürdüğü Snowpiercer, birbirinden adaletsiz durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapar.

Kingdom

Kingdom dizisi, hanedanlığı etkisi altına alan salgından kurtarmaya çalışan bir prensin bu kötülüğe karşı açtığı savaşı konu ediniyor. Güney Kore’de hüküm süren bir krallık, yozlaşma ve açlık karşısında diz çökmek zorunda kalır. Krallığın başına gelen felaketler yalnızca bununla da sınırlı değildir. Bulaştığı insanı canavara dönüştüren bir salgın hızla yayılmaktadır. Ölen kral ve diğer insanlar salgının etkisi ile canavar olarak dirilir. Haksız yere ihanetle suçlanan veliaht prens, babasının başına gelenleri öğrenmek hanedanlığa doğru yola koyulur. Prens, halkını kurtarıp salgının tüm ülkeye yayılmasını engellemek için karşısında bulunan yeni türdeki düşmanlarla mücadele etmek zorundadır.

Les Revenants

Bir gün birdenbire, tüm dünya üzerinde son on yıl içinde ölen herkes dirilir ve evlerine geri döner. Tüm devletler bu şok edici ziyaret karşısında ne yapacaklarını bilemezler. Ölenlerin evlerine başkaları yerleşmiştir, eşleri başkaları ile evlenmiştir, işleri başkalarına verilmiştir. Hayat ölenlerden sonra da devam etmiş, ölenlere ait ne varsa yaşayanlar arasında pay edilmiştir. ‘Geri dönenler’ ilk bakışta ne kadar normal görünseler de aslında normal insanlardan oldukça farklıdırlar.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
parasite

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz