1. Ana Sayfa
  2. Çizgi Roman

The New Avengers Okuma Sırası

The New Avengers Okuma Sırası
0

The New Avengers Okuma Sırası, New Avengers gerçekten karışık bir okuma sırasına sahip. Biz bu listeyi oluştururken çok araştırdık. Umarız sorunuza yanıt olabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Güçlü kadınları konu edinen çizgi romanlar

The New Avengers Okuma Sırası

Gizli Savaş

Yazar: B. Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 136

New Avengers Okuma Sırası ilk çizgi romanı Gizli Savaş

Örümcek Adam, Wolverine, Captain America, Daredevil, Luke Cage ve Black Widow Marvel Evreni’nin en karanlık döneminde bir araya geliyor. En ölümcül canilerin birbiriyle bağlantıları olduğunu anlayan Nick Fury, hayatının en büyük kumarını oynayıp A.B.D. Hükümetinden gizli, kahramanlardan ve mutanlardan oluşan bir ekip topluyor. Ya her şeyi kaybedecek ya da her şeyi kazanacak. New Avengers (Yeni İntikamcılar) ilk defa bu macerada gayriresmi olsa da bir araya geliyorlar. Marvel Evreni’nde yeni bir dönem başlıyor.

gizli savaş

Avengers Dağıldı

Yazar: Brian Micheal Bendis, David Finch
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 164

Herşey, öldü sanılan takım üyesinin ölümden dönmesi ile başladı ve bittiğinde Avengers hakkında bildiğiniz hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dünyanın En Güçlü Kahramanları etraflarındaki şok edici trajedi ile mücadele ederken takım tarihinin en kötü gününü yaşıyorlar. Bunun arkasında kim ve neden var? Takım parçalanacak mı? Kim Avengers’ın en büyük düşmanının ellerinde hayatını kaybedecek? Gelmiş geçmiş bütün Avengers tehlikede… istisnasız hepsi!

avengers dağıldı

New Avengers 1: Firar

Yazar: Brian Micheal Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 152

New Avengers Okuma Sırası 3. çizgi romanı Firar

Takımın en eski üyelerinden birinin saldırısı sonucu dağılan Avengers’ın yokluğunda karanlık planlar yürürlüğe konmuştur. Maksimum güvenlik hapisanesi Raft’tan, Electro’nun güvenlik sistemini bozması sonucu yüzlerce süper güçlü suçlu New York’ta terör estirmek için serbest kalmıştır. Bu ortamda bir grup kahraman beklenmedik şekilde şehri kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalır. Savaşın heyecanı içinde Avengers’ın boşluğunu dolduracak yeni bir takım oluşur: NEW AVENGERS

new avengers 1: firar

The New Avengers 2: Sentry

Yazar: Brian Micheal Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 104

Avengers, dünyadaki en güçlü süper kahramana, kim olduğunu ve nereden geldiğini keşfetmesi için yardım etmeye çalışıyor. Fakat bu bilgi yardım etmeye çalıştıkları adamın sonu mu olacak?

the new avengers 2: sentry

New Avengers 3: Sırlar ve Yalanlar

Yazar: Brian Micheal Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 128

Avengers’ın en karanlık sırları gün ışığına çıkıyor! Öncelikle, herkesin hakkında konuştuğu, gizemli Avengers toplum önüne ilk defa çıkıyor. Peki Ronin kim ve Captain America neden onu Avengers’ın saflarına kattı? Son olarakta Captain, Spider Woman’ı ikili oynarken suç üstü yakalıyor! Spider Woman güçlerini nasıl geri kazandı ve bunun için kime hesap veriyor? Hepsi bu ciltte.

new avengers 3: sırlar ve yalanlar

House of M

Yazar: Brian Michael Bendis, Olivier Coipel
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 208

New Avengers Okuma Sırası 6. çizgi romanı House of M

Avengers ve X-Men, gerçekliği değiştirebilen mutant güçleri Marvel Evreni’nin dokusunu zedeleyen Scarlet Witch’in kaderinin ne olacağına karar vermek üzere bir araya gelirler. Kahramanlar eski takım arkadaşlarının hayatı üzerine tartışırlarken, bir beyaz ışık dalgası hepsini içine alır. Bir an içinde bütün Marvel Evreni sonsuza dek değişir!

House of M eskisinden çok farklı bir dünyadır. Magneto’nun demir eli ve çocukları Quicksilver ile Scarlet Witch’in yönetimindeki mutantlar artık insanoğluna hükmetmektedirler. Mutant hakimiyetine karşı direnmek amacıyla farklı yerlere dağılmış sadece birkaç kahraman grubu bulunmaktadır. Dünyanın olması gerektiği halini hatırlayan tek kişi Wolverine’ken kahramanların House of M’i nasıl alaşağı edecekleri de büyük bir soru işaretidir.

house of m

New Avengers 4: Kolektif

Yazar: Brian Micheal Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 120

Aklınızda soru mu kaldı? Buyrun cevapları

Türkiye’de filmi ile de büyük bir hayran kitlesi yakalayan Avengers dördüncü sayısı ile raflardaki yerini alıyor. Marvel evreninde Avengers: DAĞILDI ile başlayan İç Savaş ve House of M ile devam eden büyük olaylar zinciri giderek her şeyin bir daha eskisi gibi olmayacağı İç Savaş’a yaklaşıyor. Avengers 4: Kolektif, House of M’in devamı niteliğinde olup bir çok soruya yanıt veriyor. İyi okumalar.

Bir milyon mutandın kudreti!

House Of M dünyayı değiştirdi – ama o destanın küllerinden, dünyayı yok edebilecek güce sahip yeni bir hasım doğuyor! En güçlü düşmanlarının gerçekte kim olduğunu keşfeden New Avengers saldırmak ve bazı entrikalar çevirmek zorunda kalır. Bu sayının konukları ise Ms. Marvel ve yürek hoplatan kara kalemleriyle Mike Deodato!

new avengers 4: kolektif

Iron Man – Extremis

Yazar: Warren Ellis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Hozcomics
Sayfa Sayısı: 160

Hoz Comics olarak sizleri, yakından tanıdığınız ama çok uzun zamandan beri Türkçe olarak okuyamadığınız bir kahramanla daha buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Örümcek Adam’dan işte karşınızda: “Iron Man – Demir Adam”

– Mallen buna hazır olduğundan emin misin?
– Yap şunu.

– Hiçbirşey olmuyor Beck. Birşeyler olması lâzımdı.
– Bak. Of, Sanırım kazıklandık, toparlan.
– Nilsen’in minübüsüne atlayıp; ne bileyim, yeniden başlayalım.

iron man - extremis

Captain America: Kış Askeri

Yazar: Ed Brubaker
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 304

AMERİKA’DA YILIN ÇİZGİ ROMANI SEÇİLEN, STATÜKOLARI YIKAN EFSANE!

Elli yıldan uzun bir süredir Sovyetler’in, Batı’nın önemli politik figürlerini öldürmek için gizli bir ajanı vardı ve bu kişi durdurulamıyordu, bulunamıyordu ve Kış Askeri adıyla biliniyordu.

Peki Kış Askeri olduğundan şüphelenilen kişi kimdi? Captain America’nın bir zamanlar ortağı olan ve II. Dünya Savaşı’nın son gününde öldürüldüğü düşünülen Bucky Barnes. Kış Askeri artık geri döndü ve acımasız General
Lukin’in emrinde çalışıyor – ve Lukin, sınırsız güce sahip, gerçekliği bükebilen Kozmik Küplerden çalışan bir tanesini ele geçirdi. Lukin’in
terör ve yıkım hükümdarlığını yıkmak isteyen Captain America, durmak bilmeden Küp’ün izini sürecek – ancak bu yüzden Kış Askeri’yle yüz yüze gelecek. Yoksa Cap, şaşırtıcı gerçeği öğrenmesinden kısa bir süre sonra, ölümden hayata geri döndürülen ortağıyla savaşmak zorunda mı kalacak?

Beş kez Eisner Ödülü’ne aday olan Ed Brubaker, peş peşe sayfalarda açığa çıkardığı şok edici olaylarla yarattığı heyecan ve beklentiyle hem eleştirmenlerin hem de okurların başını döndürüyor. Ain’t It Cool News, bu hikâyeye “yazılmış en büyük ve en iyi Captain America hikâyelerinden biri” diyor.

captain america: kış askeri

İç Savaş

Yazar: Mark Millar
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 212

New Avengers Okuma Sırası 10. çizgi romanı İç Savaş

Sen kimin tarafındasın?

Marvel evreni değişiyor… 

Yaşanan bir trajedinin ardından Amerikan hükümeti, her kostümlü kahramanın maskelerini çıkararak kendilerini devlete tanıtmalarını şart koşan bir ‘süper kahraman kayıt yasası’ tasarısı sunar. Ulusun şampiyonlarının her birinin, hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bireysel kararlar almaları gerekmektedir. Bunu yaparken de çevrelerinde güvenebilecekleri hiç kimse bulunmamaktadır…

Kendilerinden başka!

i̇ç savaş

New Avengers 5: İç Savaş

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 120

İntikamcılar, maceralarına tam gaz devam ediyor!

Türkiye’de filmi ile de büyük bir hayran kitlesi yakalayan Avengers beşinci sayısı ile raflardaki yerini alıyor. Marvel evreninde Avengers: DAĞILDI ile başlayan İç Savaş ve House of M ile devam eden büyük olaylar zinciri İç savaş’ta iyice alevleniyor. Artık hiçbir şey, bir daha eskisi gibi olmayacak!

Avengers 5: İç Savaş, House of M’in devamı niteliğinde olup, içerisinde sizi şok edecek bir olay barındırıyor: Kaptan Amerika artık bir kaçak! İyi okumalar!

Kimin tarafında ilerleyeceksin!

İç Savaş şiddetle devam ederken, Avengers inançları uğruna savaşa girmek üzeredir – ve bu köklü değişiklik sizi çok şaşırtacak. Captain America kanun kaçağı! Spider-Woman’a iki taraf da rahat vermiyor. Iron Man arkadaşlarına sırt çevirmek zorunda kaldığında işler çirkinleşiyor ve yeni bir tehdit daha yakın bir yerde ortaya çıkıyor! Captain America, Cage, Spider-Woman, Sentry ve Iron Man’in başrolde olduğu ve Falcon, Jessica Jones ve Inhumans’ın konuk olduğu bu ciltteki her bağımsız hikâyeyi gerçek bir süperstar çiziyor.

new avengers 5: i̇ç savaş

Captain America – İç Savaş

Yazar: Ed Brubaker
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 112

Captain America, kendi devleti ve dostlarıyla ayrı düştü ve bunun bedelini ona yakın olan insanlar ödüyor. Cap’in sevgilisi Sharon Carter’ın hayatı, üstleri onun ikiye bölünmüş sadakâtini ona karşı kullanmaya çalışınca parçalanıyor. Başka bir yerde, bir düşman yeniden ortaya çıkıyor; Red Skull kendini göstermeye başlıyor. Kış Askeri ise Cap’le yeniden burun buruna geliyor; fakat Bucky’nin seçeceği taraf belirsiz. Ayrıca; bir zamanlar Captain America’nın ortağı olan James Buchanan Barnes, 21. Yüzyıldaki ilk Noel’ini yaşarken Kış Askeri olarak yaptığı korkunç şeylerle yüzleşmek zorunda kalıyor. Bucky, anlayamadığı ve taraf seçemediği bu çatışmanın ortasında Cap varken yaptıklarının kefaretini ödemek için nasıl bir hamlede bulunabilir?

captain america - i̇ç savaş

Iron Man – İç Savaş

Yazar: Daniel Kanuf
Çevirmen: Cem Demirkan
Yayınevi: Arka Bahçe Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 116

New Avengers Okuma Sırası 13. çizgi romanı İç Savaş

Captain America, devleti ve dostlarıyla karşı karşıya gelir ve bunun bedelini de ona yakın olan dostları öder. Captain’ın kız arkadaşı Agent 13, iki arada kalır ve üstleri onun bu kararsızlığını ona karşı kullanırlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi başka bir kötü daha ortaya çıkar; Red Skull yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlamıştır ve Winter Soldier bir kez daha Captain’la karşı karşıya gelecektir.

Diğer yandan Tony Stark’ın beynine girerek onun süper insan kayıt kanununun gerekli olduğuna neden inandığını -ve bu kanunun tatbiki için neden liderliğe soyunduğunu- öğrenin. İç Savaş sonrasında Demir Adam’ı büyük değişiklikler bekliyor.

iron man - i̇ç savaş

Captain America’nın Ölümü Cilt 1 – Captain America’nın Ölümü

Yazar: Ed Brubaker, Steve Epting
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 152

İç Savaş’ın son sayfalarından fırlayıp gelen bu hikaye, Ed Brubaker ve Steve Epting’in şimdiye kadar yarattığı en büyük Captain America hikayesi- ve bu hikaye, okuyucuları şaşkına çevirirken bütün Marvel Evreni’ni derinden sarsacak! İç Savaş’ın yankıları devam ederken Kış Askeri sonunda bir tarafı- kendi tarafını seçiyor; ama Red Skull ve yardakçıları da perde arkasında boş durmuyor. Bu ciltte Captain America #25-30 sayıları bir araya getirilmiştir.

captain america'nın ölümü cilt 1 - captain america'nın ölümü

Captain America’nın Ölümü Cilt 2 – Rüyaların Yükü

Yazar: Ed Brubaker, Steve Epting
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 144

Bu kahramanları ortak bir amaç için bir araya getirebilen kişi genellikle Steve Rogers’tı. Captain America’nın ölümünden sonra hepsi yeniden bir araya geldiler ve Steve’in rüyasını umarsızca yaşatmaya çalışıyorlar. Ancak Steve Rogers’ın rüyasının ölümü, Red Skull’ın çarpık amaçlarının yalnızca ilk adımı ve nihai amacı da Captain’ın ardından ülkesi Amerika’nın da öldüğünü görmek. Skull’ın esas planı devreye girdiğinde ve Birleşik Devletler’i kaos sarmaya başladığında Skull’ın karşısında yalnızca bir adam olacak… Ama o adam bu göreve uygun mu? Bu ciltte, Ed Brubaker’ın (Daredevil) yazdığı ve Steve Epting (Avengers), Butch Guice (Iron Man) ile Mike Perkins’in (Union Jack) resimlediği Captain America #31-36 bir araya getirilmiştir.

captain america'nın ölümü cilt 2 - rüyaların yükü

Captain America’nın Ölümü: Amerika’yı Satın Alan Adam – Cilt 3

Yazar: Ed Brubaker, Steve Epting
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 144

Seçimlerde aday olanlardan memnun değil misiniz? Sağcıların da Solcuların da seçim döneminde verdikleri sözler sizi heyecanlandırmıyor, kendinizi daha güvende hissettirmiyor ya da size ilham vermiyor mu? Eh, sakın korkmayın! Üçüncü Kanat aday oldu ve oyunuzu istiyor! Ülkenin yeni siyasi partisinin başında karizmatik bir politikacı var – ve destekçisi de evet, Captain America! Doğru duydunuz! Cap geri döndü ve tarafını seçti. Seçtiği tarafın arkasındaysa Red Skull – Amerika’yı satın alan adam var! Ed Brubaker, “Captain America’nın Ölümü” destanıyla Dünya’yı şok etmişti – hikâyenin daha başında ünlü kahramanın suikasta kurban gitmesi, dünyanın her yerindeki gazetelerin manşetlerinde yer bulmuştu!

 captain america’nın ölümü: amerika'yı satın alan adam - cilt 3

New Avengers 6: Devrim

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 144

New Avengers Okuma Sırası 17. çizgi romanı Devrim

DİRENİŞE HOŞGELDİNİZ! HERŞEY BİTİNCEYE KADAR HİÇBİR ŞEY BİTMEMİŞ DEMEKTİR!

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi olan ve filmiyle de büyük başarı yakalayan Avengers, altıncı sayısı ile raflarda!

Süper kahraman iç savaşı sona ermiş olabilir fakat New Avengers henüz pes etmedi.

Avengers 6: Devrim’de, asi Avengers durumundaki Luke Cage, Spider-Man, Wolverine, Spider-Woman, Dr. Strange ve Iron Fist, yasadışı kahramanlar olarak yeni bir hayata başlıyorlar!

Devrimi gerçekleştirmeye çalışırlarken Mighty Avengers’ı karşılarında bulduklarında ne yapacaklar? Ronin’in yeni kimliği, Scarlet Witch’in geri dönüşü ve daha fazlası için bu cildi kaçırmayın! İyi Okumalar!

DEVRİM

New Avengers Hand’e karşı! Ve New Avengers, Mighty Avengers’a karşı! Yeni Ronin’in kimliği meydana çıkıyor! New Avengers içindeki yeni gizemli oyuncu kim? Hepsini bu sayıda bulacaksınız! Konuk yıldızlar, Mighty Avengers ve… Brother Vodoo!

Ayrıca; Avengers hayranlarının beklediği hikaye, Hawkeye ve Scarlett Witch’in şok edici geri dönüşleri!

new avengers 6: devrim

The Mighty Avengers 1: Ultron Girişimi

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 168

Kıyamet bir hanımefendiye benziyor.

Süper kahraman İç Savaşı sona erdi ama Iron Man’in işi henüz başlıyor. S.H.I.E.L.D.in yeni yöneticisi ve ülke çapındaki Initiative programının yaratıcısı olarak Dünya’nın en güçlü kahramanlarından tek tek seçilmiş bir ekiple Avengers’ı yeniden kuruyor: Wasp, Black Widow, Wonder Man, Sentry, Ares ve yeni takım lideri Ms. Marvel. Bu kadar güçlü bir ekip her şeye karşı hazırlıklı olabilirdi, belki de soykırımsal ölüm makinesi Ultron’un dönüşü hariç her şeye. Avengers’ın çıldırmış robotik düşmanı kendini yeniden inşa etmişti, bu sefer… güzel bir kadın şeklinde?! New Avengers yazarı Brian Michael Bendis ve Liberty Meadows’un yaratıcısı Frank Cho yepyeni bir Avengers serisini başlatıyor ve ekibi gerçekten baştan çıkarıcı bir kadınla karşı karşıya getiriyor.

the mighty avengers 1: ultron girişimi

New Avengers 7: Güven

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 184

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi olan ve filmiyle de büyük başarı yakalayan Avengers, yedinci sayısı ile raflarda!

Luke Cage, Spider-Man, Wolverine, Spider-Woman, Doctor Strange ve Iron Fist’in ekibine Echo ve Ronin de katılıyor. Bu bölümde yoğun bir paranoya hakim! Kim Skrull, kim ihanet ediyor? Kahramanlarımız kendilerinden başka kime güvenecekler? Skrullar bir yana, süper kötülerden oluşan bir orduyla karşılarına çıkan Hood, işlerin içinden çıkılmayacak bir hal almasına neden oluyor. New Avengers için yeni soru, hayatta kalıp kalamayacakları!

Brian Michael Bendis tarafından yazılan, Leinil Yu ve Carlo Pagulayan tarafından çizlen bu cilt, koleksiyonunuzda eşsiz bir parça olacak! Keyifli okumalar!

Kime güveniyorsun?

Süper Kahraman İç Savaşı’nın sona erişinden sonra, kanun kaçağı olan Luke Cage, Spider-Man,Wolverine, Spider-Woman, Dr. Strange ve Iron Fist hala adalet için savaşıyor; aralarına katılan iki yeni üye ise; taklit ustası Echo ve uzun süredir kayıp olan Avengers demirbaşlarından, şimdilerde Ronin olan Hawkeye. Ama kahramanlarımız, şekil değiştirici Skrulların gizli istilasına dair bir kanıtı ortaya çıkardıklarında, takımın ayrılmasına neden olabilecek paranoya başlar. İçlerinden birisinin kılık değiştiren uzaylı bir canavar olma olasılığı varsa, kime güvenebilirler? Hangi Avenger, gruba ihanet ediyor? Ve güç durumdaki asi Avengers, suçluların doğa üstü patronu Hood’un, süper kötülerden oluşan bir orduyla onları hedeflemesi sırasında hayatta kalabilecek mi? Marvel’ın Gizli İstila efsanesinin başlangıcında, bu soruların cevapları saklı! Konuk oyuncular ise Deathlok, Tigra ve Mighty Avengers!

new avengers 7: güven

The Mighty Avengers 2: Venom Bombası

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 128

New Avengers Okuma Sırası 20. çizgi romanı Venom Bombası

Canavarlar, Hükümdarlar Ve Deliler

İç Savaş bitmiş olabilir ama Gizli İstila daha yeni başlıyor! Iron Man’in hükümet tarafından desteklenen ve tek tek seçilmiş Avengers ekibi – Ms. Marvel, Wasp, Black Widow, Wonder Man, Sentry ve Ares – büyük bir başarı sağlar. Ama kanun kaçağı eski ekip arkadaşları Spider-Woman elinde şekil değiştiren Skrull’ların dünyaya gizlice geldiğine dair bir kanıtla çıkageldiğinde, Iron Man rahatsız edici bir ikilemle karşılaşır: Müttefiklerinden herhangi biri tespit edilemeyen istilacı bir uzaylı olabilecekken kime güvenecektir? Ama bir biyolojik silah New York halkını Venom-vari yaratıklara dönüştürürken bunu çözmeye zaman yoktur. Ayrıca, New Avengers, bir zaman yolculuğu macerası ve Doctor Doom’la dünyayı sarsan bir karşılaşma – Brian Michael Bendis ve Mark Bagley’den oluşan efsanevi Ultimate Spider-Man yaratıcı ekibinden.

the mighty avengers 2: venom bombası

Gizli İstila

Yazar: Bendis Yu
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 240

Skrull’lar olarak bilinen ve biçim değiştirebilen uzaylı ırk, yeryüzündeki süper-güçlü her örgütün gizlice içine sızmıştı. Amaçları tekti: Büyük çaplı bir istila! Ve artık istila başladı. Marvel Evreni karman çorman oldu. Skrull İmparatorluğu’nun planı mükemmel işledi. Kahraman, kahramana düşman oldu! Yeniden dirilenler ve yeniden birleşenler oldu! Tony Stark bir Skrull mı? Her sayfayla birlikte yeni bir gizem; her gizemle birlikte şok edici yeni bir gerçek ortaya çıkıyor! Brian Bendis ve Leinil Yu mega sükse yapan New Avengers serisinin sayfalarından fırlayıp Marvel Evreni’ni sonsuza kadar değiştirecek bir hikaye sunuyorlar! Değişimi bekleyin!

gizli i̇stila

New Avengers 8: Gizli İstila 1.Kitap

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 120

New Avengers Okuma Sırası 22. çizgi romanı Gizli İstila

Wolverine, Superman, Kick-Ass 2 filmlerinin arka arkaya vizyona gireceği bu dönemde New Avengers serisi de bütün hızıyla devam ediyor. Kahramanlarımız arasında güven sorununun neredeyse bütün gurubu dağıtacağı bir ortamda, iplerin en çok gerildiği anda, Skrull istilası artık göz önüne çıkmıştır.

Bu ciltteki fasiküllerin her birinde, Gizli istila öncesi ve istila sürerken, kahramanlarımızın başına gelen ayrı ayrı olaylar işleniyor. Kim Skrull kim değil, kimi değiştirmek istiyorlar, en çok kimden korkuyorlar, Neden Skrullar dünyayı bu kadar istiyor. Cevaplar New Avengers Cilt 8 Gizli istila 1’in içinde.

Güven. Başlangıç günlerinden itibaren Avengers’ı bir arada tutan etken. Fakat Scarlet Witch’in akıl sağlığı bozulduğundan beri, orijinal Avengers dağıldığından beri ve İç Savaş, süper-insan topluluğunu baştan sona galeyana getirdiğinden beri bu güven hızla yıpranmaya başladı. Sadakat soruları soruldu, davranışlar tuhaflaştı ve akıllardaki şüpheler fısıldandı: Kime güvenebilirsin?

Şimdi de şekildeğiştirici Skrullların Dünya’ya sızma planları da olduğuna göre, artık bir tek belirgin cevap var, Kimseye güvenme!

Yavaşça patlak veren Skrull tehditi yükselirken, Avengers’ın isim listesindeki dramatik telaşı keşfedin! Luke Cage, Echo, Wolverine, Spider-Woman ve diğer favori New Avengers karakterleri ve bunların paranoya ve belirsizlik dolu canlı hikayeleri, yazar Brian Michael Bendis ve Michael Gaydos, David Mack, Jim Cheung ve Billy Tan’in de aralarında bulunduğu, çizgi romanın en parlak ve yetenekli rüya takımı tarafından sizlere sunuluyor.

new avengers 8: gizli i̇stila 1.kitap

Mighty Avengers 3: Gizli İstila – 1. Kitap

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 100

Nick Fury geri döndü!

Skrull’larla savaş Gizli İstila’da heyecan fırtınasına dönüştüğünde, Mighty Avengers bu olayın en zorlu sorularından çoğunu cevaplar: Nick Fury nerede ve neler planlıyor? Bu gizemli “Tırtıllar” kim? Sentry’yi tek başına bu şekil değiştiren uzaylıları alt etmekten alıkoyan ne? Ve Hank Pym bir Skrull… bu nasıl oldu?! Başrollerde Fury, Sentry, Pym, Spider-Woman, Wasp ve Avengers, bu dört hikâye aynı anda hem sizi heyecanlandıracak hem de cesaretinizi kıracak. 

mighty avengers 3: gizli i̇stila - 1. kitap

New Avengers 9: Gizli İstila 2.Kitap

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 128

Kahramanlarımız arasında güven sorununun neredeyse bütün gurubu dağıtacağı bir ortamda, iplerin en çok gerildiği anda, Skrull istilası artık göz önüne çıkmıştır.

Bu ciltteki fasiküllerin her birinde, Gizli istila öncesi ve istila sürerken, kahramanlarımızın başına gelen ayrı ayrı olaylar işleniyor. Kim Skrull kim değil, kimi değiştirmek istiyorlar, en çok kimden korkuyorlar, Neden Skrullar dünyayı bu kadar istiyor. Cevaplar New Avengers Cilt 8 Gizli istila 1’in içinde.

Sızma başarıyla tamamlandı. İstıla başladı. Kaos burada.

Epik hikaye İç Savaş’tan beri, çizgi romanın en büyük hit serilerinden birisi haline gelmiş olan Gizli İstila’nın sayfalarında kıvılcımlar uçuşurken, New Avengers içindeki pek çok sır, gün yüzüne çıkıyor -elinizdeki kitap sizi bunların başladığı noktaya götürüyor! Gerçekten Kaptan Amerika, Avengers’a yeniden önderlik etmek için mi geri döndü? Skrulların, tutsak İlluminati’den öğrenebildikleri nelerdi?

House of M’de, Spider-Woman ve Skrullar nasıl hayatta kaldılar? Ve Marvel Evreni’nin süper güçlü canileri, Skrull istilası New York Şehri’ni kırıp geçirdiğinde kimin tarafında olacak?

new avengers 9: gizli i̇stila 2.kitap

Mighty Avengers 4: Gizli İstila 2.Kitap

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Burç Üner
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 120

New Avengers Okuma Sırası 25. çizgi romanı Gizli İstila 2. Kitap

Dünyanın en ölümcül suikastçilerini yönetiyordu; çünkü kendisi dünyanın en ölümcül suikastçisiydi!

Elektra’nın bir skrull taklitçi olduğunun öğrenilmesi, tüm Marvel Evreni boyunca şok etkisi yaratır ve bunun sonucunda ortaya çıkan güvensizlik ise Avengers’ın özündeki birliktelik duygusunu bozar. Skrull istilasının son hızıyla devam etttiği şu anda Elektra’nın kaçırılmasının ardındaki gerçekler gözler önüne seriliyor! Marvel fanlarının nefeslerini tutmuş beklediği, hikayelerin ardındaki hikayeler anlatılırken, bu ciltte Skrull’ların aramıza sızması ve Dünya’nın istilası keşfediliyor. 

mighty avengers 4: gizli i̇stila 2.kitap

New Avengers 10: Güç

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 120

Güç Dengesi Değişiyor!

Hood’un çetesinden biri New Avengers’ın güçlerini çekmenin bir yolunu bulur ve bu hiç beklenmedik şekilde “Karanlık Hükümranlığın” güç dengesini değiştirir. Cage ise bunun kurbanı olur ve tek umudu ise Norman Osborn’dur. Ayrıca yeni yüce büyücünün öğrenmesi gerek çok şey vardır ve bunları… Spider-Man’den mi öğrenecek?

new avengers 10: güç

New Avengers 11: Yüce Büyücü Arayışı

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 100

Gizli Savaş ile başlayan olaylar serisi en sonunda finale yaklaşıyor. Kahramanların adi suçlular olarak muamele gördükleri Spider-man’in eski düşmanlarından Green Goblin’in yani Norman Osborn’un dünyanın polisliğine soyunduğu Karanlık Hükümranlık bütün hızıyla devam ediyor. Dünyanın en büyük büyücüsü olan Doktor Strange Avengers’ı kurtarmak için kötücül güçlerden yararlanmış bunun sonucu da yüce büyücülük ünvanını yitirmiştir. Şimdi Avengers yeni Yüce Büyücü arayışında ona yardım ediyor. Ama karşılarında Hood var. Yada daha kötüsü. 

Yeni bir yüce büyücü olmak zorunda…

Doktor Strange geri dönmüştür ve varis arayışları başlar-peki ya bu Avengers’ın sonu olursa? Umutsuzca kendi gücünün varisini ararken, vaftiz edilmiş kişiyi birilerinden önce-şeytani birileri- ortaya çıkarmak için Avengers takım arkadaşları ile yeniden bir araya gelir-ve onları, mistik sanatın ustalığı için tehlikeye atar!

Brian Michael Bendis (Ultimate Spider-Man) Karanlık Hükümdarlık dramasında bu büyü macerasına biçim veriyor ve Billy Tan (Uncanny X-Men) ile Chris Bachalo (Amazing Spider-Man) çizgileriyle ona destek veriyor.

new avengers 11: yüce büyücü arayışı

New Avengers 12: Güç Kaybı

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: İlke Keskin
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 144

New Avengers Okuma Sırası 28. çizgi romanı Güç Kaybı

Normon Osborn dünya polisliğini iyiden iyi ele almıştır ve gücün merkezindeki yerini korumak için her şeyi yapabilir şuçlular ile beraber çalışmak bile onun için problem değildir. Hele gerçek Avengers’ı dize getirmek için hiç bir fırsatı kaçırmaz. Büyük finale az kala Normon Osborn ile Avengers arasındaki büyük mücadeleyi kaçırmayın. Riske atılan ise Luke Cage yani namı diğer Power Man’in hayatı.

Güç dengesi değişiyor!

Hood’un çetesinden biri New Avengers’ın güçlerini çekmenin bir yolunu bulur ve bu hiç beklenmedik şekilde “Karanlık Hükümranlığın” güç dengesini değiştirir. Cage ise bunun kurbanı olur ve tek umudu ise Norman Osborn’dur.

Ayrıca yeni yüce büyücünün öğrenmesi gerek çok şey vardır ve bunları… Spider-Man’den mi öğrenecek? 

new avengers 12: güç kaybı

Dark Avengers 1: Toplanın

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 160

Gizli İstila Skrullların başarısızlığı ile son bulmuş, dünya düzeni bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde kökünden değişmiştir. Skrull kraliçesi Avengers, Thor, Hood’un süper kötüler çetesi ve eski Green Goblin Normon Osborn’un Intiativ’inin toplu bir saldırısı ile yenilmiştir. Ama bütün övgüyü Normon Osborn alır. Artık S.H.I.E.L.D. Yok H.A.M.M.E.R. var başındada dünya polisi Normon Osborn.

“Benim adım Norman Osborn ve ben bu Avengers’ı onaylıyorum!”

İşte karşınızda, Dünya’nın en güçlü kahramanlarından oluşan yeni bir takım. Güneş ışığı gülümseyen yüzlerine vuruyor ve sahneye yürürlerken tamamen büyülerine kapılmış bir kalabalık onları karşılıyor! Spıder-Man, Wolverine, Ms. Marvel, Hawkeye… Onları tanıyorsunuz, onları seviyorsunuz! Onlar sizin Avengers’ınız ve sizi korumak için buradalar!

Ama… işler göründüğü gibi değil. Gerçek Avengers yer altına çekilmişken, onlar gibi görünen bu Avengers kim ve neden bir araya geldiler? Karanlık Hükümranlık daha yeni başladı ve Dark Avengers, Norman Osborn’un Marvel Evreni hakkındaki delice planlarında en merkezde duruyor.

dark avengers 1: toplanın

Dark Avengers 2: Molecule Man

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 104

New Avengers Okuma Sırası 30. çizgi romanı Molecule Man

Avengers serisinin karanlık yüzü olan Dark Avengers Topladığı caniler ile halkın gözünde kahramanlık yapmaya kaldıkları yerden devam ediyor. Normon Osborn ve takımın diğer elemanları Avengers olmak için gerekli şartlara sahipler mi? Dünyanın polisi olmak, bu gücü elinde tutmak akıl sağlıkları her fırsatta sorgulanmış olan bu psikopatlar takımı için nasıl bir etki yaratacak. Peki ya Normon Osborn’un iyileştiği düşünülen karanlık yanı Green Goblin hiç iyileşemediyse sadece gölgelerde bekleyip fırsat kolluyorsa.

İşte böyle bir ortamda Avengers yutabileceklerinden daha büyük bir lokma ısırırlar. Bu Dark Avengers’ın ve onların karanlık hükümranlıklarının sonumu olacak? Ayrıca şu güne kadar gücünün seviyesi ya da özelliği tam olarak kestirilemeyen şizofren Sentry kendisinin bile bilmediği şeyleri bu sayıda öğreniyor ve bundan sonra gelecek olan ana olaylardan Siege için çok büyük bir giriş yapılıyor.

Dark Avengers… Dağılın!

Vahşi bakılı Owen Reese bölünmüş kişilik rahatsızlığı olan, evrenleri parçalayabilecek bir bir gücü kontrol eden ve Dinasour, Colorada’nun tenha doğasında yalnız kalmayı arzulayan ufak tefek bir adamdır. Norman Osborn Iron Patriot’tur, Dark Avengers’ın lideri, Amerika’yı botları altında isteyen, deliliğin sinyallerini veren güçlü iradeli bir kanun uygulayıcısıdır. Ama, Molecule Man ve Iron Patriot karşılaştığında biri kaybeden olacak ve bu Osborn ve onun Dark Avengers’ı demek oluyor!

Ayrıca; Ares ve oğlunun diğer baba figürü, Nick Fury arasındaki hessaplaşma; Sentry’nin güçleri hakkındaki gizler; ve Iron Patriot’un maskesi ardındaki deliliğin gerçek doğası, bu ciltte! 

dark avengers 2: molecule man

Kuşatma

Yazar: Bendis Coipel, Morales Martin
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Marmara Çizgi
Sayfa Sayısı: 200

Avengers: Dağıldı ile başlayıp House of M, İç Savaş ve Gizli İstila ile devam eden destansı hikaye örgüsünde, Marvel Evreni’nin en büyük süper kötüleri, kadim zamanlardan gelen bir hedefe doğru son saldırılarını yapmak için hazırlar. Bu hedef: Asgard’ın kutsal salonları! Fakat Norman Osborn’un bütün dünyayı kontrolü altına alma yolundaki çılgınca teşebbüsünün son parçası olan Asgard kuşatması, acaba eski Green Goblin için artık haddini aşmak mı oluyor? Peki Loki’yle birlikte çevirdiği dolaplar ona savaşı kaybettiren mi yoksa yeryüzünü kazandıran şey mi olacak? Çizer Olivier Coipel’in (Thor) ihtişamlı bir halde getirdiği sayfalardan alabildiğine patlayan aksiyonu yazar Brian Bendis (New Avengers), tamamlanması yıllarca süren bir hikayeyle bütünleştiriyor. Karşınızda Captain America, Iron Man, Thor, Nick Fury ve Kahramanlık Çağı’nın bütün diğer kahramanları!

kuşatma

New Avengers: Kuşatma

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Egemen Görçek
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 228

Avengers sonunda harekete geçiyor!

Cani ruhlu Norman Osborn, uzaylı Skrull’ların Gizli İstila’sında Dünya’nın zaferinin arkasındaki kahramandır ve elde ettiği bu yeni ünü, kendini yeni kurulan dünya barış gücü H.A.M.M.E.R.ın başına getirmek için kullanır. Süper insan yasası ile yeraltına çekilmek zorunda kalan Avengers, artık Osborn ile gizli de olsa mücadele etmek zorundadır.

Osborn, Hood karakterini yeni Kingpin olarak suç dünyasının başına taşır ve Avengers, Hood’un vurucu gücü olan Mandrill, Griffin ve Purple Man’inde içinde bulunduğu süper canilerle sürekli bir mücadele içerisindedir. Bütün bunlar olurken H.A.M.M.E.R.ın, Amerikan Ordusu’nun ve kendi kişisel Dark Avengers’ının başında tanrıların efsanevi şehri Asgard’ı kuşatan Osborn’un manyaklığı önlenemez bir şekilde artmaktadır.

“Bendis, Avengers’ı kökünden sallıyor.”

ComicBookResources

“Marvel’in en iyisi ve en parlağı, üst sınıf süper kötüleri bu şekilde hesaplı bir mücadele ile alaşağı etmek ancak Cap, Spider-Man ve Wolverine’in takım kurması ile olur.”

Newsarama
new avengers: kuşatma
the new avengers okuma sırası 39

Dark Avengers: Kuşatma

Yazar: Brian Michael Bendis
Çevirmen: Tulgan Köksal
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 136

Eski Thunderbolts lideri olan Norman Osborn, Tony Stark’ın görevini devralıp, kendi Avengers’ını da içeren ulusal barış gücü H.A.M.M.E.R’ın başına geçmişti.

Bu ekip ünlü Avengers’ın sembol isimlerine olan beznzerlikleriyle dikkat çeken tartışmalı bireylerden oluşuyordu ve kimlikleri de gizli tutuluyordu. Eski Mighty Avengers üyeleri Ares ve Sentry’nin de olduğu bu ekip, kiralık katil Bullseye, Hawkeye olarak; tövbe etmiş suçlu Moonstone, Ms. Marvel olarak; Wolverine’in sorunlu oğlu Daken, Wolverine olarak; Venom dönüştürülüp, Spider-Man olarak; ve Norman Osborn da yeni kimliği olan Iron Patrıot olarak katılmalarıyla oluşturulmuştu.

Norman bir yandan kendi şeytanlarıyla boğuşurken, Sentry’ye de aynı konuda yardım ediyordu. Bunu nasıl başardığı ise kimsenin bilmediği bir sırdı… Sentry iki kere ölmüştü. Bir keresinde savaşta, diğerinde de uzun süredir hasta olan karısı Lindy’nin kollarında. Bu iki ölümden de nasıl döndüğünü kimse bilmiyordu.Norman’ın Avengers’ının aslında bir grup çılgından ve kiralık katillerden oluştuğunu keşfeden Noh-Varr (Marvel olarak biliniyor) Avengers kulesi’nden ayrılmıştı ve bir daha kimse ondan haber almamıştı.

Gece, Norman Osborn’un Avengers’ının Üzerine Çökerken,En karanlık saatleri gelecek! Sentry’nin kökenleri ortaya çıktı. Bullseye akılalmaz bir cinayet işledi. Victoria Hand çok mu ileriye gittiğini merak ediyor. Ve Norman Osborn, Asgard Kuşatması’nın son aşamalarını planlarken, şeytani mirası olan Green Goblin’in etkisine giriyor-bu akıl hastalığı onun nihai zafer için ihtiyacı olan şey olabilir! Kazansalar da, kaybetseler de bunlar Dark Avengers’ın son saatleri olacak!

dark avengers: kuşatma

Mighty Avengers: Kuşatma

Yazar: Dan Slott
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 128

Evrenin ebedi koruyucularından biri tarafından yüce bilim insanı tayin edildin. Ama Norman Osborn, Absorbing Man, Loki ve Ultron dünyayı mahvetmek için ortaya çıkınca ne yapacaksın? Kurucu Avenger Hank Pym için bu sorunun cevabı basit: İki kelimeyi haykırması yeter, “Avengers Toplanın!” Kuşatma’nın dramatik olaylarına doğrudan dalan Hank Pym, eski tip kahramanlardan oluşan ekibi Mighty Avengers’ı son bir savaşa götürüyor! Hercules, Quicksilver, Vision, Jocasta, USAgent, Amadeus Cho ve Stature ile yepyeni Wasp tüm bu tehditler Mighty Avengers’ın sonunu getirmeden gerekeni yapabilecek mi?

mighty avengers: kuşatma

Avengers X-Men: Utopia 1

Yazar: Matt Fraction
Çevirmen: Emre Taşkıran
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 164

Amerika’ya güvenli yeni bir çağ sözü veren Norman Osborn, Avengers’ın başındadır. Cyclops, X-Men’e önderlik etmekte ve onları, tehditkar, soğuk, kişiliksiz, mantıksız şekilde kalıplaşmış ırkçılığın elinden kurtarmaya kararlıdır. İki lider de ödülün kendi ütopya vizyonu olduğu, sonunda çok şey kaybedebilecekleri bir satranç mücadelesine girmişlerdir ve bu mücadelenin galibini belirleyecek satranç taşı Emma Frost olabilir! Ama Emma Frost tahtanın hangi tarafındadır?

Ayrıca: Dark X-Men kim? Cloak, Dagger, Daken ve Namor’un da içlerinde olduğu bu esrarengiz mutant topluluğunun arkasında gizemi öğrenin!

avengers x-men: utopia 1

Avengers X-Men: Utopia 2

Yazar: Matt Fraction
Çevirmen: Emre Taşkıran
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 196

Utopia, mutantlar için bir sığınak olmak üzere denizin derinliklerinden çıkarılarak, Cyclops’un önderliğinde oluşturulmuştur. Dark Avengers’a büyük bir stratejik planlamanın sonunda, dünyanın gözleri önünde aşağılayıcı bir yenilgi tattırılmıştır. Dark X-Men belki de bir daha kurulmamak üzere dağıtılmıştır. Peki, X-Men’i bu duruma getiren olaylar nelerdir? Emma Stone, Cyclops’tan ne gibi sırlar saklamaktadır? Rouge ve Gambit birden bire hikâyemize nereden girmişlerdir? Ve en önemlisi Dark X-Men kimdir? Yanıtlar sizi bekliyor…

avengers x-men: utopia 2

Avengers vs. X-Men 1

Yazar: Ed Brubaker, Brian Michael Bendis, Matt Fraction, Jason Aaron, Jonathan Hickman
Çevirmen: Egemen Görçek
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 176

Dünya’nın en kudretli kahramanları ve atomun çocukları nihai süper kahraman hesaplaşmasında kavgaya tutuşuyorlar!

Dünya yok eden phoenix enerjisi geri dönüyor – ve avengers onu durdurmayı amaçlarken, cyclops ve x-men’inin başka planları var. Captain america’ya göre, phoenix kıyamet habercisi. Cyclops’a göre kurtuluş anlamına gelebilir. Marvel’ın iki en büyük lideri savaşa tutuşuyor, phoenix’in kendine seçtiği beden – hope summers – arada kalıyor. İki taraf ne kadar ileri gidecek? Cevap hiçbir dünyanın dayanamayacağı kadar büyük bir savaşta… Ve iki takımında öngöremediği şaşırtıcı bir sonda yatıyor! Marvel’ın en iyi yazar ve çizerleri uzayı ve dünyayı değiştirecek bir destan sunuyorlar – on yıllar değerinde bir hikâye anlatımının zirvesi.

avengers vs. x-men 1

Avengers vs. X-Men 2

Yazar: Ed Brubaker, Brian Michael Bendis, Matt Fraction, Jason Aaron, Jonathan Hickman
Çevirmen: Egemen Görçek
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 208

AvsX’te ikinci perde başlıyor. Cyclops ve X-Men’i Avengers’a rağmen istediklerini yapabilecek mi? Avengers, X-Men’i durdurabilecek mi? Cyclops ve Captain America bu savaşta ne kadar ileri gitmeyi göze alabilecekler? Arada kalan Hope Summers ne yapmayı seçecek? Bütün Marvel Evreni’nin seyrini değiştiren olaylar Marvel’ın en iyi yazar ve çizerlerinden oluşan dev bir kadronun ellerinde bir destana dönüşüyor.

 avengers vs. x-men 2
Yazar: Ed Brubaker, Brian Michael Bendis, Matt Fraction, Jason Aaron, Jonathan Hickman
Çevirmen: Egemen Görçek
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Sayfa Sayısı: 208

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
batman

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz