1. Ana Sayfa
  2. Kitap Yorumları

İçimdeki Müzik Kitap Yorumu

İçimdeki Müzik Kitap Yorumu
0

İçimdeki Müzik Kitap Yorumu

“Eminim ki Butterscotch onun yerine kalın bir kemik isterdi ama o da konuşamadığı için ikimiz de bize ne verilirse onu yiyorduk.”

Melody küçük bir kızdır, fakat diğer küçük kızlardan biraz farklıdır. Yürüyemez, konuşamaz, hareket edemez. Yine de yaşıtlarından çok daha zekidir; bunu belirtme ve anlatma fırsatını ise yakalayamaz. Hayatında onu anlamaya çalışan, destek çıkan insanlar olduğu gibi, ona acımasız davranan sınıf arkadaşları ve onu anlamayan öğretmenleri de bulunur hayatında.

Bir gün, kendini ifade edebilmek için, onun durumunda olan kişiler için üretilmiş bir bilgisayar olduğunu keşfeder; tek başına değil tabii ki. Deyim yerindeyse çılgına döner! Kendini ifade edebilmenin yolu açılmıştır, ve ailesi bu bilgisayarı ona satın alarak Melody’nin hayatını değiştirir. Melody artık kendini daha çok ifade edebilmekte ve hatta sınıfta normal öğrenciler gibi sınav olabilmektedir.

Bir bilgi yarışması yapılacaktır, Melody de bunun için yapılacak olan sınava dahil olur; yarışmaya katılmaya hak kazanır – yüksek bir skor ile. Fakat her şey umulduğu gibi gitmeyecektir…

İyi bir son beklerken, kötü bir son ile karşılaştırdı beni bu hikaye. Okurken çoğu yerde gözlerim doldu, ağlamama engel olamadım. Dili oldukça basit, hatta çocuk kitabı denilebilecek düzeyde yazılmış, öğrencilere empati duygusu kazandırmak amacıyla okutulabilir.

Bayan Violet Valencia’nin dediği gibi: ” Tüm çocuklar özeldir.”

 

i̇çimdeki müzik
i̇çimdeki müzik kitap yorumu 2

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz