1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Lucy Maud Montgomery – Emily Kitap Serisi

Lucy Maud Montgomery – Emily Kitap Serisi
0

Emily Kitap Serisi, Babası ile birlikte küçük bir çiftlikte hayatını sürdüren Emily Starr’ın yaşadığı beklenmedik bir olay, hayatındaki büyük değişimin habercisi olur.

Emily – 1

Yazar: Lucy Maud Montgomery
Çevirmen: Elif Bulanalp
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 432

Emily Kitap Serisi 1. Kitabı

Babası ile birlikte küçük bir çiftlikte hayatını sürdüren Emily Starr’ın yaşadığı beklenmedik bir olay, hayatındaki büyük değişimin habercisi olur.

Yeni Ay Çiftliği’ne gönderilen Emily; sert mizaçlı Elizabeth Teyze, sevgi dolu Laura Teyze ve arkadaş canlısı Kuzen Jimmy ile yaşamaya başlar.

Emily şaşırtıcı bir şekilde Yeni Ay’ın büyüsüne kapılsa da kendini oraya ait hissedebileceğinden emin değildir. Fakat kısa süre sonra hırçın ama iyi kalpli Ilse, muhteşem çizimler yapan Teddy ve evin azimli yardımcısı Perry, Emily’nin en yakın arkadaşları olurlar.

Emily artık Yeni Ay Çiftliği’nde yeniden hayat bulacak ve kendini evinde hissedecektir.

emily
emily

Emily – 2

Yazar: Lucy Maud Montgomery
Çevirmen: Elif Bulanalp
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 416

Emily Kitap Serisi 2. Kitabı

Yeni Ay Çiftliği’nde yaşamaya başlayan Emily, karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden ancak yazarak gelmektedir. Ama şimdi, arkadaşları eğitim almak üzere Shrewsbury yakınındaki liseye gidecekken, Emily’nin kaderi Elizabeth Teyze’nin isteğine bağlı kalmıştır.

Pek çok konuda etrafından takdir gören Emily, kısa süre içinde aldığı kararların yazma yeteneğini geliştirdiğini fark eder. Başarıya uzanan o zorlu yolda ilerlerken hayatını sonsuza dek değiştirecek bir teklif bile alır.

Peki, bu teklifi kabul edip hayatının akışını başka bir yöne mi çevirecektir? Yoksa olağan yaşantısına aynı şekilde devam mı edecektir?

emily
emily

Emily – 3

Yazar: Lucy Maud Montgomery
Çevirmen: Elif Bulanalp
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 368

Hayatını sonsuza dek değiştirecek kararıvererek Yeni Ay’a geri dönen Emily, başarılı bir yazar olacağına ve çocukluğundan beri tanıdığı Teddy Kent ile dünyayı fethedip başarıya beraber ulaşacaklarına tüm kalbiyle inanmaktadır.

Fakat Teddy’nin üniversite için Montreal’e gitmesi, Emily’nin tüm planlarını altüst eder. Emily yazmaya devam edecek gücü kendinde bulamadığı ve bir yazar olmanın gerçekten ne anlama geldiğini sorguladığı günler geçirmeye başlar.

Her şeye rağmen Emily, kalemine sarılıp yazmaya geri dönecek midir yoksa ideallerinden tamamen vazgeçmek zorunda mı kalacaktır?

L. M. Montgomery’nin ustalıkla kaleme aldığı “Emily” serisinin son kitabında, idealleri ve aşkı arasında gidip gelen güçlü bir kadının portresine tanık olacaksınız.

emily kitap serisi
emily
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz