1. Ana Sayfa
  2. Benzer Kitaplar

Mermer Adam Hayranlarına 6 Kitap Önerisi

Mermer Adam, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz, gerilim dolu bir macera…

Mermer Adam Hayranlarına 6 Kitap Önerisi
0

Mermer Adam, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz, gerilim dolu bir macera…

İlginizi Çekebilir: Jean-Christophe Grange

Mermer Adam

Yazar: Jean Christophe Grange 
Çevirmen: Tankut Gökçe
Yayınevi: Doğan Kitap
Sayfa Sayısı: 608

KÖTÜLÜK HİÇ BEKLENMEDİK BİR YERDEN GELEBİLİR.

Yıl 1939, Berlin… Avrupa yeni bir dünya savaşının eşiğinde…

Reich’ın ileri gelenlerinin güzel eşleri tek tek vahşi cinayetlere kurban gider. Gestapo subayı Franz Beewen, öldürülen kadınların psikiyatrı Simon Kraus ve aristokrat psikiyatr Minna von Hassel, Nazilerin nefes aldırmadığı Berlin’de bu cüretkâr cinayetleri işleyen katilin peşine düşerler…

Jean-Christophe Grangé’den, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz, gerilim dolu bir macera…

mermer adam
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 8

E Sendromu

Yazar: Franck Thilliez
Çevirmen: Hakan Tansel
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 432

Görmediğiniz şey sizi öldürebilir…
Düşüncelerimizin ne kadarı bize ait?
Beynimizi kimler kontrol ediyor?
Naziler, Fransız Lejyonu ve CIA’in ortak noktası ne?

Nereye baktığınıza dikkat edin, E sendromu bir gün sizi de etkisi altına alabilir.

Dedektif Lucie Hennebelle zor durumdaki eski sevgilisinin yardımına koşar. Genç adam 1950’lere ait tuhaf bir film izlemiş ve görme yetisini kaybetmiştir. Lucie, filmin sübliminal mesajlar içerdiğini fark eder. Beklenmedik başka felaketler gerçekleşmeden bu tüyler ürpertici filmin gizemini çözmek zorundadır.

Diğer taraftan, bir inşaat alanında uzuvları kesilmiş beş ceset bulunmuştur. Paris polisinin, şizofreni tedavisi gören Komiser Franck Sharko’nun desteğine ihtiyacı vardır. Bu olayı yalnızca onun gibi sıra dışı bir beyin çözebilecektir.

Cinayetler ile tuhaf film arasındaki bağlantı hakkında gizemli bir telefon alan iki dedektif, Kahire’nin gecekondu mahallelerinden Kanada’daki yetimhanelere uzanan ve insanlık tarihinin seyrini değiştirmiş, korkunç bir suçun sırrını çözmek için bir araya gelirler…

“Tüyler ürpertici bir psikolojik gerilim.”
Pittsburgh Post-Gazette

“Muhteşem geriliminin olay örgüsünde bilim ve nörolojiyi harmanlayan Thilliez, bizi tüm kötülükleriyle insan zihninin labirentlerinde bir gezintiye çıkarıyor.”
Elle

“Bir başyapıt… Bitene kadar okuyucusunun oturduğu yerden kımıldamasına izin vermeyecek, çok sürükleyici bir roman.”
Le Monde Magazine

e sendromu
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 9

Buz

Yazar: Bernard Minier
Çevirmen: Işık Ergüden
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 574

İlk kurban bir attı. Başsız vücudu buz tutmuş bir yamaçtan sarkıyordu…

İkinci kurban bir insandı. Bedeni buzlar vadisinde bir köprüye asılmıştı…

Cesetlerin tek ortak noktası olay yerinde bulunan bir DNA’ydı. Vadinin en ücra köşesinde, suçluların tedavi gördüğü ve kimse farkına varmadan bir sineğin bile dışarı çıkamayacağı akıl hastanesinde tedavi gören azılı suçlulardan birinin DNA’sı…

Başkomiser Servaz soğukkanlı katilin korkunç cinayetlerini aydınlatmaya çalışıyor, hastanedeki yeni işine başlayan genç psikolog Diane de kendi araştırmasını yapıyordu.

Bu cinayetleri araştıranlar akıl sağlıklarını korumaya çalışırken Pireneler’in derinliklerinde, buzlar altındaki bu vadide çılgınlığın ve intikamın ürkütücü hikâyesi gün yüzüne çıkmaya başladı…

“Tansiyonun bir an bile düşmediği, karakterlerin psikolojisinin son derece detaylı çizildiği bu gerilim romanına ilk sayfasından hayran kaldım.”
Elle

“Bu ismi aklınıza yazın: Bernard Minier. Karlar altındaki Pireneler’i bir karakter gibi tasvir edip dağın haşmetini, haşinliğini ve buz gibi güzelliğini hikâyesinin tümüne yayabilen bir yazar.”
Le Figaro Litteraire

buz
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 10

Şeytan Tepesi

Yazar: Deon Meyer
Çevirmen: Murat Karlıdağ
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 456

Karanlık geçmişini ardında bırakan bir adam, hayalini kurduğu huzurlu hayata kavuştuğunu sandığı anda oğlunu korkunç bir cinayete kurban verdi. Böylelikle, çocukların kurban edildiği ve adaletin üç maymunu oynadığı yozlaşmış Güney Afrika topraklarında tek kişilik, kanlı bir mücadele başladı. Ve halk, kimliği bilinmeyen bu savaşçıyı Artemis adıyla taçlandırdı…

Dedektif Benny Griessel, çocuk katillerini ardında iz bırakmadan öldüren bu adalet savaşçısının peşinde. Bir yandan da alkol problemiyle, ailesinin dağılması riskiyle ve işini kaybetmenin korkusuyla karşı karşıya. Çözmeye çalıştığı vakanın derinlerinde yatan gerçek ise öyle korkunç ki Dedektif Griessel için de bu hastalıklı toplum için de bir şeylerin artık aynı kalamayacağı ortada.

“Şeytan Tepesi tokat gibi yüzünüze çarpıyor.”
Times Literary Supplement

“Deon Meyer gibi bir yazarın okuyucuyu hayal kırıklığına uğratma ihtimali yok. Bu adamın zihnine hayran kalacaksınız.”
Michael Connely

“Tüm ihtişamıyla ve karanlık yönleriyle Güney Afrika’nın ruhundan bir parça tatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Böylesine incelikli ve güçlü bir hikâyeyi okumak gerçekten ayrıcalık.”
Guardian

şeytan tepesi
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 11

Oğul

Yazar: Jo Nesbo
Çevirmen: Can Yapalak
Yayınevi: Doğan Kitap
Sayfa Sayısı: 536

Karizmatik ve yumuşak başlı Sonny Lofthus on sekiz yaşından beri hapistedir. Diğer mahkûmlar genç Sonny’nin onları günahlarından arındırdığına inanıp işledikleri suçları anlatırlar. Sonny’nin eroin bağımlısı olmasıyla ve nasıl sürekli uyuşturucu temin edebildiğiyle ilgilenmezler. Başkalarının suçlarını üstlendiği için hüküm giydiğini bilmedikleri gibi…

Sonny işlemediği yeni bir suçu polise itiraf etmeye hazırlanırken bir mahkûmdan sarsıcı bir itiraf dinler: Polis babası aslında intihar etmemiş, öldürülmüştür. Hapisten kaçan Sonny’nin elinde uzun bir intikam listesi vardır…

Dışarıda iyiler ile kötüler, Başkomiser Simon Kefas, bakımevi idarecisi Martha, İkiz kod adlı mafya lideri ile iş dünyası arasında Oğul Sonny planını uygulamaya koyulur…

“Günah, kefaret, aşk, kötülük gibi en derin gizemleri araştıran, ustalıkla kurgulanmış bir roman. (…) Nesbo’nun, içinde Harry Hole olmasa da, en iyi, en derin ve zengin romanlarından biri.”
Kirkus Reviews

İskandinav polisiye edebiyatının kralı Jo Nesbo meşhur serisi ‘Harry Hole’dan bağımsız yayımladığı ‘Oğul’da okuyucusunun beklentilerini bir kere daha karşılıyor. Bu kez önümüzde; Oslo’nun yolsuzluğa batmış hiyerarşisinin ortasında piyon olarak kullanılan sıradışı bir mahkûmun intikam için yola çıkış hikâyesi var.
Erhan Tekten

oğul
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 12

Suflör

Yazar: Donato Carrisi
Çevirmen: Sema Savaş
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 496

Nasıl olduğunu öğrenseniz de faydasız
Neden olduğunu anlasanız da önemsiz
Kim olduğunu bilseniz de yetersiz
Tanrı fısıldar. Şeytan sessizdir…

Başka birinin sizin yerinize cinayet işlemesini sağlamak mümkün müdür?

Sıradan insanların zihinlerini etkileme yeteneğine sahip insanlar vardır. Hiç şüphe çekmeden ve hiç kanıt bırakmadan.

Suflörler hipnoza ihtiyaç duymaz. Kurbanlarının kılına bile dokunmazlar. Onların yetenekleri, insanların içinde var olan karanlık tarafın ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bunu nasıl becerdikleri hâlâ gizemini korumaktadır. Hepimiz potansiyel katiliz. Ancak biz içgüdülerimizi kontrol edebildiğimize inanıyoruz. Peki, ya yanılıyorsak?

Bu sefer katil siz olabilirsiniz.

“Donato Carrisi’nin detayları, şaşırtıcı kurgusal dönüşümleri ve herkesin empati kurabileceği karakterleri kusursuz bir şekilde bir araya getirme yeteneği var. Suflör, meraklandırıyor, bilgilendiriyor ve aynı zamanda müthiş bir gerilimin içinde bırakıyor. Bitirdikten çok sonra bile aklınızdan çıkaramayacağınız bir gerilim.”
Michael Koryta

“Beklentilerin çok ötesinde… Bu kitabı evde tek başınayken okumak istemeyebilirsiniz.”
Time Out

“Sonunu tahmin edemeyeceğinize iddiaya girebilirim.”
The Guardian

suflör
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 13

HHhH

Yazar: Laurent Binet
Çevirmen: Nazan Yazıcıoğlu
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 352

Bazı insanlar yalnızca kendi kaderlerini değil, dünyanınkini de değiştirirler.

“Şimdiye kadar bir ülkenin iki adama teslim ettiği en büyük görev size verildi. Adalete inanıyorsunuz, öç almak gerektiğine inanıyorsunuz. Değerlisiniz, isteklisiniz ve sadıksınız. Vatanınız için ölmeye hazırsınız. İçinizde büyüyen ve sizi giderek aşan bir şey haline geliyorsunuz, ama siz, yine de sizsiniz. Siz sadece basit bir insansınız. Siz bir insansınız. Siz Jozef Gabcík ya da Jan Kubiš’siniz ve tarihi siz yazacaksınız.”

Prag, 1942. Anthropoid Operasyonu. Londra’dan gönderilen iki Çekoslovak paraşütçü, Gestapo şefi, Nazi istihbarat servisinin lideri, milyonlarca Yahudi’nin öldürülmesinden sorumlu olan “Prag Kasabı”, “Sarışın Canavar” ve “III. Reich’ın en tehlikeli adamı” Reinhard Heydrich’i öldürmek üzere görevlendirilmişlerdir.

Hayal etmekte bile zorlandığımız bir insanlık suçunun ve tarihin akışını değiştiren bir suikastın anatomisi…

“Son derece kendine özgü bir eser… Dikkat çekici.”
Martin Amis

“Muhteşem… Aşılamaz… Yunan trajedilerine özgü mükemmel bir gerilim.”
Mario Vargas Llosa, Nobel ödüllü yazar

“HHhH aklımı başımdan aldı. Binet’nin stili her şeyi bir araya getiriyor: Tarafsız bir gazetecinin dürüstlüğü, bir romancının şevki ve hikâye anlatma içgüdüsüyle destekleniyor. Okuduğum en iyi tarihî romanlardan biri.”
Bret Easton Ellis

hhhh
mermer adam hayranlarına 6 kitap önerisi 14
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz