1. Ana Sayfa
  2. Kitap Yorumları

KİTAP YORUM: NESLİHAN PERKER – FAT FATALE

KİTAP YORUM: NESLİHAN PERKER – FAT FATALE

Herkese merhabalar!

Bugün size “Fat Fatale” kitabından bahsedeceğim. Her kadın gibi ben de böyle cupcake’li minnoş kitap kapakları gördüğümde dayanamıyorum. Konusu ne olursa olsun ilgimi çekiyorlar (tamam, kabul ediyorum, çok sığ bir düşünce). “Bir kitabı kapağına göre yargılamayın” diye bir deyiş de var, bunu da biliyorum. Evet, kapağına aldandım aldım…

Bana göre – bize göre, her kitap okunmaya değerdir. Hiç beğenmediğim kitaplar hakkında bile kötü yorumlar yapmamaya çalışırım. Fakat bu kitap ne yazık ki beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Ağır kitaplar okuduktan sonra, bir tane hafif, diğer adıyla çerezlik kitapları okumaktan hoşlanırım. Bu da öyle bir zamanda elime alma gafletinde bulunduğum bir kitaptı.

Ana karakterimiz hafif kilolu bir kadındır. Erkeklerden yana şanssızdır. Kilo vermeye başlar ve erkekler etrafında pervane olur. 2 erkek arasında gider gelir. Kitabın sonunda da hangi erkeği seçtiğini ya da hangi erkekle hayatına devam ettiğini öğrenemeden kitap son bulur.

Kitabı oldukça hızlı bitirdim, fakat 80 sayfaya falan geldiğimde sırf bitirmek için okuduğumu fark ettim. İçinde çok kötü bir yazım dili, oldukça bayat espriler bulunuyor. Komiklik yapmak için öyle zorlama yerlerden espri çıkartılmaya çalışılmış ki, gözlerimi devirmekten baygınlık geçirecektim!!!

Yazarın ilk kitabıymış. Bence ilk ve son olsun. Ben bu yazarın başka kitaplarını okumayacağıma eminim. Eğer okumadıysanız, okumayın. Vaktinize yazık…

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.