1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Robert J. Sawyer – WWW Üçlemesi

Robert J. Sawyer – WWW Üçlemesi
0

WWW Üçlemesi, 1995 Nebula, 2003 Hugo ve 2006 John W. Campbell ödüllü, Flashforward’ın yazarı Robert J. Sawyer’dan WWW Üçlemesi

İlginizi Çekebilir: Neandertal Paralaksı Kitap Serisi

WWW Üçlemesi

Wake – Uyanış

Yazar: Robert J. Sawyer
Çevirmen: Yaldız Demir
Yayınevi: Abis Yayınları
Sayfa Sayısı: 408

Caitlin Decter güzel, taşkın, matematik dehası bir genç kızdır ve kördür. Ancak zihninde takip ettiği karmaşık yollarla internette çok hızlı gezinmektedir. Japon bir araştırmacı, belki de kendisine görüş yeteneği kazandıracak bir sinyal işleme implantı geliştirince Caitlin bu fırsattan yararlanmak için Japonya’ya gider.

Ancak Caitlin’in beyni ana görsel korteksini çevrimiçi gezinti için çok öncesinden yönlendirmiştir. İmplant çalıştırıldığında, fiziksel dünyanın gerçekliği yerine World Wide Web’in manzarası bir renkler ve şekiller festivali gibi görüşünü dört yandan saracaktır. Bu mucizevi evreni keşfederken Caitlin bir şeyin — Öteki’nin- farkına varacaktır. Öteki ise her saniye gelişmeye, ilerlemeye başlamıştır…

“Robert J. Sawyer’ın yeni bir kitabını açmak dünyanın tuhaf ve keşfedilmemiş yerlerini gezen bir dosttan hediye almak gibi. Bu sefer neyle şaşırtacak acaba düşüncesiyle kitaba kendinizi kaptırmaktan kurtulamıyorsunuz.”
John Scalzi

“Uyanış, bilim ile gerçek yaşam, bilinç ile algı, hayal gücü ile potansiyelin yepyeni bir kesişimini veriyor. Sawyer bilim kurguya bilimi geri getirirken bunu şatafatlı bir tarzda yapıyor.”
Bitten by Books

www üçlemesi
robert j. sawyer - www üçlemesi 4

Watch – Takip

Yazar: Robert J. Sawyer
Çevirmen: Yaldız Demir
Yayınevi: Abis Yayınları
Sayfa Sayısı: 408

Doğuştan görme engelli Caitlin Decter, bir sinyal işlemci retinal implantla görme yetisi kazanır. Beklenmeyen bir yan etkiyle, bu teknoloji, onun, World Wide Web (Dünya Çapında Ağ)’in dijital veri akışını da “görmesini” sağlar. Ve Web’te olağanüstü bir varlık keşfeder ve onu uyandırır Caitlin.

Bu varlık kendisine Webmind demektedir. Caitlin ile arkadaş olan bu varlık, an be an gelişen bir bilinçtir ve Caitlin’in dünyası hakkındaki her şeyi öğrenmeye can atmaktadır. Fakat Webmind, potansiyel tehditler için İnternet’i takip eden Birleşik Devletler Hükümeti’ne bağlı gizli bir servis olan WATCH’un da dikkatini çekmiştir.

WATCH, Webmind’ın ulusal güvenlik için bir risk oluşturduğuna ve bu nedenle siber uzaydan süpürülmesine karar verir. Ancak Caitlin, Webmind’ın iyilik yapma ve merhamet gösterme kapasitesine inanmaktadır ve arkadaşını korumak için gereken her şeyi yapmakta kararlıdır…

“Gelişmiş bilimsel teoriler ve teknolojik gelişmelerle insan karakterlerini bir araya getirmek konusundaki dehasını gösteriyor Sawyer.”
The Globe And Mail

“Sawyer karmaşık bilim kurguyu anlaşılabilir ve baştan sona eğlenceli hale getiriyor.”
Romantic Times

www üçlemesi
robert j. sawyer - www üçlemesi 5

Wonder – Mucize

Yazar: Robert J. Sawyer
Çevirmen: Yaldız Demir
Yayınevi: Abis Yayınları
Sayfa Sayısı: 400

Gerçek olmayacak kadar iyi mi?

World Wide Web’in yapısında kendiliğinden ortaya çıkan Webmind’ın varlığı her şeyi değiştiriyor. Kanserin tedavisini bulmaktan uluslar arası gerilimlerin yumuşamasındaki katkısına kadar Webmind insanlık için bir nimet gibi görünüyor. Ancak Pentagonun yapay zekâ konusundaki baş danışmanı onu bir tehdit olarak görüp yok etmeye çabalıyor. Karşısında ise arkadaşını korumak için umutsuzca mücadele eden, bir zamanlar görme engelli olan ve Webmind’ın varlığını keşfeden on altı yaşındaki matematik dehası Caitlin Decter var. Bu mucizevî dünya var olmaya devam mı edecek yoksa sona mı erecek?

Mucize’nin öyküsü gelişir ve amansızca sona yaklaşırken, Webmind’ın insanlık için bir nimet mi yoksa felaket mi olacağı sorusunun etkisinden kurtulamıyorsunuz.”
Thewalrus

“İşte bu zirvedeki Robert J. Sawyer.”
Analog

“Sawyer, karmaşık bilimsel teorilerle içten ve gerçekçi karakterler arasında ilişki kurma becerisindeki ustalığını bir kez daha sergiliyor.”
The Globe and Mail

www üçlemesi
robert j. sawyer - www üçlemesi 6
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz