1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Temeraire Serisi

Temeraire Serisi, tarih ve fantastik kurgunun iç içe geçtiği, zekice kurgulanmış, sürükleyici ve nefes kesici bir roman.

Temeraire Serisi
0

Temeraire Serisi, tarih ve fantastik kurgunun iç içe geçtiği, zekice kurgulanmış, sürükleyici ve nefes kesici bir roman.

İlginizi Çekebilir: Fantastik Yolculuğa Çıkaracak 10 Kitap

Temeraire Serisi

Majestelerinin Ejderhası

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Gürkan Genç
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 400

FANTASTİKTE YENİ BİR SOLUK VE SIRADIŞI BİR DÜNYA

Tarih ve fantastik kurgunun iç içe geçtiği, zekice kurgulanmış, sürükleyici ve nefes kesici bir roman.

İngilizler tarafından ele geçirilen Fransız gemisindeki ganimetler arasında bulunan bir ejderha yumurtası çatlamak üzeredir. Türü ve tam olarak yumurtadan ne zaman çıkacağı bilinmeyen ejderha ve İngiliz gemisinin kaptanı Laurence, fedakârlık, sadakat ve sevgi dolu büyülü bir dostluğa doğru giden, 1800’lü yılların arka planını oluşturduğu macera dolu bir yola çıkarlar. Ama çok geçmeden bu muhteşem ikiliyi huzursuz edecek ve Çin’in İngiltere ve Fransa arasındaki olaylara karışmasını gerektirecek denli büyük bir sebep doğacaktır.

“Muhteşem bir anlatım… Kalbinizi hikâyenin daha en başından çalan karakterler… Bravo!”
Booklist

“Kesinlikle bağımlılık yapıcı… Beyaz perdeye aktarıldığını görmek çok heyecanlı olurdu.”
Ain’t It Cool News.com

“Büyüleyici bir hikâye… Sanki Jane Austen, Christopher Paolini’yle Zindanlar & Ejderhalar oynuyormuş gibi.”
Time

majestelerinin ejderhası
temeraire serisi 9

Yeşim Taht

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Gürkan Genç
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 448

İngilizler bir Fransız gemisini ve içindeki değerli ganimetleri, çatlamak üzere olan bir ejderha yumurtasıyla birlikte ele geçirir ve Reliant gemisinin kaptanı Will Laurence beklenmedik bir şekilde, Temeraire adını verdiği soylu ejderhanın binicisi olur. İngiliz Hava Kuvvetleri’ndeki gelişmelerle birlikte Laurence ve ejderhası kısa sürede, Bonaparte’ın işgal güçlerine karşı yapılan tehlikeli mücadelede cesaretlerini kanıtlamıştır.

Şimdiyse Çin, Napolyon’a hediye olarak verilecek olan bu nadir bulunan türün İngilizlerin eline geçtiğini öğrenmiştir ve öfkeli Çin delegasyonu bu olağanüstü canavarı geri almaya kararlıdır. Laurence ise onlarla iş birliği yapmayı reddeder. Korkularıyla yüzleşerek, Uzak Doğu’ya olan risk, entrika ve tehlikelerle dolu yolculuğunda Temerarie’e eşlik etmekten başka seçeneği yoktur. Ancak Çin’e vardıklarında ikiliyi çok daha şaşırtıcı keşifler ve karanlık tehditler beklemektedir.

“Temeraire, korkunç derecede eğlenceli bir fantastik seri.”
Stephen King

“Bu kitapları okurken olaylar zihnimde birer birer canlandı. Romanlar yürekli muhteşem kahramanlarla dolu, çok güzel yazılmış, yenilikçi, akıcı ve orijinal.”
Peter Jackson (Yüzüklerin Efendisi Filminin Yönetmeni)

“Yepyeni, orijinal bir fantastik kurgu. Yoğun aksiyon, güçlü karakterler ve okuyucunun keşfetmesi için, merak uyandıran yeni bir dünya. Serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.”
Martha Wells

yeşim taht
temeraire serisi 10

Barut Savaşı

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Gürkan Genç
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 360

Çin’deki ölümcül maceralarının ardından, Will Laurence ve onun sıradışı ejderhası Temeraire’in yolları bu kez Britanya’dan gizemli bir elçi vasıtası ile gönderilen gizli emirlerle kesilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’ndan çok değerli üç ejderha yumurtası satın alınmıştır ve Laurence ve Temeraire bu değerli emanetleri İngiltere’ye götürmek üzere teslim almak için İstanbul’a gitmek zorundadır.

Ancak felaketler peşlerini bırakmamaktadır. Kaptanının ölümü konusunda Temeraire’i suçlayan ve intikamını almak üzere yemin edip Napolyon’un saflarına katılan Çin Ejderhası Lien şeytani entrikalar peşindedir ve beklenmedik bir yerde beklenmedik bir biçimde ihanete uğrayan Laurence ve Temeraire cesur bir saldırı gerçek- leştirmek zorunda kalır. Peki, Napolyon’un amansız ordularına karşı şansları olacak mıdır?

“Görkemli bir seri.”
Anne McCaffrey

“Uzun süredir yayınlanan en eğlenceli fantastik serilerden biri!”
St. Louis Post-Dispatch

barut savaşı
temeraire serisi 11

Fildişi İmparatorluğu

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 384

Napolyon’a karşı cesurca savaşan ejderhalar, salgına yenik mi düşecek?

Temeraire ve laurence bu sefer sadece zafer için değil, dostları için de tehlikeye atılıyor…

İngiltere kıyılarını Napolyon Bonapart’ın ordularından koruyan ejderhalar ile kaptanları bir trajediyle karşı karşıyadır. Kaynağı ve tedavisi bilinmeyen bir salgın, asil ejderhaları öldürmekte, hayatta kalanlarıysa karantinaya mahkûm etmektedir. Fransızların giderek cüretkârlaşan hamlelerine, sadece hastalığa kapılmamış Temeraire ve bir avuç yabani ejderha karşılık verebilmektedir.

Bonapart’ın ejderhaları, İngiliz gemilerini çoktan alt etmeye başlamıştır. Tek çözüm yolu, Temeraire ve kaptanı Will Laurence’ın, bu ölümcül ve gizemli salgının tedavisini barındırdığını düşündükleri Afrika sahillerine gitmesinden geçmektedir. Kaybedecek zaman yoktur ve ufkun ötesinde nelerle karşılaşılacağı bilinmediği gibi, cephede savaşmak zorunda kalan hasta ejderhaların da geleceği belirsizdir…

fildişi i̇mparatorluğu
temeraire serisi 12

Kartalların Zaferi

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Seyhan Dönmez
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 360

Britanya için şartlar haşindir: Napolyon’un yeniden canlanan güçleri Manş Denizi’ni aşmış ve İngiliz topraklarını başarıyla istila etmiştir. Napolyon’un asıl hedefi Londra’nın işgalidir. Ne yazık ki ejderha Temeraire askerî görevinden atılmıştır ve kaptanı Will Laurence vatana ihanetten idama mahkûm edilmiştir. Hükümet tarafından birbirlerinden koparılan ve her köşede Napolyon’un güçleri tarafından tehdit edilmekte olan Laurence ve Temeraire, savaş karmaşasının ortasında ne pahasına olursa olsun birbirlerini bulmalıdır. Ejderha ve efendisi yeniden bir araya gelebilirlerse Britanya’nın dağılan direnişi eski gücüne kavuşabilir ve kralları, ülkeleri ve kendi özgürlükleri için düşmanla her zamankinden daha güçlü bir şekilde savaşabilirler.

“Sürükleyici, göz kamaştırıcı ve mükemmel. Kendi türünde bir klasik olduğu kesin.”
SF Reviews

kartalların zaferi
temeraire serisi 13

Yılanların Dili

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Seyhan Dönmez
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 360

Temeraire ve kaptanı Will Laurence, Napolyon’un İngiltere’yi işgal etmesine karşı ülkelerini kahramanca savunmalarına rağmen vatan hainliğiyle suçlanmışlardır. Will Laurence Avustralya’nın ücra bir köşesindeki bir ceza kolonisine nakledilmiştir, burası tam bir bela yuvasıdır. Eski kraliyet gemisinin kaptanı olan askerî vali William Bligh’ın devrilmesiyle koloni çalkantılı bir döneme girmiştir. Bligh görevine geri dönebilmek için onları kendi emri altında askerliğe yeniden çağırınca Temeraire ve Laurence politik bir güç mücadelesinin tam ortasına düşer. Bu çekişmeden kaçmak için tek şansları yasaklı Mavi Dağlar güzergâhından ilerlemeyi gerektiren bir görevi kabul etmektir. Fakat kıymetli bir ejderha yumurtasının çalınması Temeraire ve Laurence’ın yolculuğunu ümitsiz bir kurtarma harekâtına dönüştürür. Bu, Britanya ve Napolyon arasındaki küresel savaşta, şaşırtıcı bir keşfin beraberinde gelen tehlikeli bir soruna yol açacaktır.

“Okuması çok keyif verici.”
The Star Ledger

“Novik’in serileri hakkında hiç bu kadar heyecanlanmamıştım… Yılanların Dili serinin en iyisi olabilir.”
Contra Costa Times

“Novik zaten ilk romanıyla gönlümü kazanmıştı… Askerî tarih, sempatik karakterler ve ilgi çekici tarzının birleşimi bu seriyi mükemmel ve ustaca yazılmış bir eğlenceye dönüştürüyor.”
The Times

yılanların dili
temeraire serisi 14

Altın Potası

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Seyhan Dönmez
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 360

SÜREGELEN SAVAŞTA İNSANLAR VE EJDERHALAR ARASINDAKİ ÇEKİŞMELERİN ORTASINDA KALAN TEMERAIRE VE LAURENCE, ÜLKELERİNE OLAN SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIRKEN KÖTÜ SÜRPRİZLERLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR.

Eskiden hava kuvvetlerinde görev yapan Will Laurence ve sadık ejderhası Temeraire Avustralya’da emekliye ayrılmaya zorlanmıştır ve tam da onlara en çok ihtiyaç duyulan zamanda savaştaki görevleri sona erdirilmiştir. Fransızlar, İspanya’yı işgal etmiş, Afrikalı Tswanalarla bir ittifak kurmuş ve Brezilya’da devrim yapmıştır. Britanya’nın Napolyon’u yenme konusundaki son ümitleri de suya düşünce, Laurence’ı açığa alan hükümet, onu bir an önce görevine iade etmeyi teklif eder. Laurence ve Temeraire’i savaşa katılmaları ve barış müzakerelerinde bulunmaları için en uygun kişiler olarak görüyorlardır. Böylece ikili, Brezilya’ya doğru yola çıkar fakat İnka İmparatorluğu’nun düşman topraklarına beklenmedik bir iniş yapmalarını gerektirecek korkunç felaketler silsilesiyle karşılaşırlar, burada yeni ve umulmadık badirelerle yüzleşeceklerdir.

Şimdi, görevin başarılı olma ihtimali kritik bir eşikteyken ve başarısızlık her geçen dakika daha muhtemel görünürken eski bir düşmanın aniden ortaya çıkışıyla birlikte büyük bir yıkımın yaşanma tehlikesi baş gösterir. Yine de bir facianın ortasında bile fırsatlar yüzünü gösterebilir, onları yakalayabilecek kadar cesur olanlara…

“Bir ejderhanın kanatlarında yeni bir yazar yükseliyor.”
The New York Times

“Türünün klasikleri arasında yer alacağı artık kesinleşen olağanüstü bir seri.”
SF Reviews

“Zengin detaylarla dolu, baş döndürücü bir macera ve gösterişli bir fantastik roman.”
Entertainment Weekly

altın potası
temeraire serisi 15

Tiranların Kanı

Yazar: Naomi Novik
Çevirmen: Seyhan Dönmez
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı: 480

TARİHÎ NAPOLYON SAVAŞLARI’NA AKILLI EJDERHALARIN DA DÂHİL EDİLDİĞİ FANTASTİK BİR EVRENİ ANLATAN TEMERAIRE SERİSİ, SEKİZİNCİ KİTABIYLA HEYECANI DORUĞA ÇIKARIYOR.

Bir gemi kazası sonrasında, bir İngiliz havacı olarak tecrübelerine ya da Temeraire’e dair hiçbir şeyi hatırlamaz halde Japonya kıyılarına vuran Laurence, yalnızca kendi hayatını değil, İngiltere’nin Uzak Doğu’daki istikrarsız pozisyonunu da tehdit eden ölümcül politik entrikaların tam ortasına düşmüştür. Asırlık düşmanlıklar ve güvensizlikler tüm bölgeyi Laurence ve Temeraire’in farkına varmadan yol açmış olabileceği, en ufak bir kıvılcımda havaya uçacak bir barut fıçısına çevirmiştir. Britanya’yı tam da müttefiklere can havliyle sarılmaya en ihtiyaç duyduğu zamanda yeni düşmanlarla karşı karşıya getirecek bir kıvılcım.

Batıda ise daha büyük bir yangının kokusu alınmaya başlamıştır. Napolyon eski müttefiki Çar I. Aleksandr’ı kışkırtmıştır ve dünyanın şimdiye dek gördüğü en büyük orduyla, fethettiği ülkeler listesine Rusya’yı da eklemeyi planlıyordur. Yeniden bir araya gelen Laurence ve Temeraire, bazı sürpriz müttefikleri ve eski dostlarıyla Moskova sınırlarındaki yerlerini almış, hayatlarındaki en büyük mücadelelerinden biriyle karşı karşıya kalmıştır… İki eski dost, aralarındaki bağın yalnızca anılardan ibaret olup olmadığını da bu mücadelede öğrenecektir.

“Muhteşem bir seriden birinci sınıf bir roman.”
Kirkus Reviews

“Novik’in olay örgüsü ve karakterleri her romanda daha karmaşık ve inandırıcı bir hale bürünüyor. Dünya tarihini, zeki ejderhaların varlığına dayandırarak yeniden yazarken öyle iyi bir iş çıkarıyor ki serinin hiçbir kitabını kaçırmamanızı öneririm.”
Booklist

“Novik, ejderhaları tarihin belli bir dönemiyle birleştirerek Napolyon Savaşları’nı fantastik ögelerle muhteşem bir şekilde yeniden yazıyor. Olağanüstü bir roman.”
Library Journal

tiranların kanı
temeraire serisi 16

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir
gormenghast serisi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz