1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Gossip Girl Hayranlarına Dizi Önerileri

Gossip Girl Hayranlarına Dizi Önerileri
0

Gossip Girl, televizyon dünyasının en dedikodulu yabancı dizilerindendir. olan Gossip Girl, Cecily von Ziegesar’ın çok satan kitap serisinden uyarlandı.

İlginizi Çekebilir: “Dedikoducu Kız” Hayranlarına Okuma Önerileri
İlginizi Çekebilir: Gossip Girl

90210

Gossip Girl hayranlarına önerebileceğimiz ilk dizi 90210

90’lı yılların en sevilen gençlik dizilerinden biri olan 90210 Beverly Hills’in yeni uyarlaması. Kansas’tan Beverly Hills’e taşınan bir ailenin ekseninde gelişen olaylar zincirinin fon olduğu dizi, elbette güzel kızlar ve yakışıklı erkeklerin ekranı parsellediği bir yapım.

90210, orijinal kadrodan Shannon Doherty (Brenda), Jennie Garth (Kelly) ve Tori Spelling (Donna)’i de barındırıyor.

IMDB: 6,1/10

Sezon Sayısı: 5 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 114

Platform: The CW

Oyuncular: Shenae Grimes-Beech, Tristan Wilds, Jessica Stroup
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Süre: 42 Dakika

One Tree Hill

Tree Hill kasabasının zıt uçlarında büyüyen Nathan ve Lucas’ın basket tutkuları ve aynı babaya sahip olmaları dışında çok az ortak yönleri var. Küstah ve kendine güvenen Nathan lise basketbol takımının yıldızı ve zengin bir ailenin çocuğu. Sessiz, içine kapanık ve sokak basketbolunda efsanevi bir oyuncu olan Lucas ise çalışan, bekar bir annenin tek çocuğu.

Nathan’ın babası Dan, Lucas’ın annesi Karen ile lise yıllarında bir aşk yaşar. Karen’ın Lucas’a hamile kalması sonucu Dan kariyerini seçerek onları terk eder. Basketbol kariyerinde başarısız olunca da üniversitede tanıştığı yeni eşi ve oğlu Nathan’la birlikte kasabaya geri döner. Lucas’ın varlığını ise reddeder. Bu karanlık sır bugüne kadar oğlanlardan saklanmaya çalışılmıştır, ancak kader onları aynı basketbol takımında karşılaştırır ve hayatları beklenmedik şekilde birbirinin içine geçer.

İki kardeşin birbirlerinin hayatlarındaki rollerine alışmaları zaman alacak gibi görünse de ikisinin de bu yeni gelişmeden ilgi çekici bir şeyler çıkaracağı kesin.

IMDB: 7,7/10

Sezon Sayısı: 9 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 187

Platform: The CW

Oyuncular: James Lafferty, Sophia Bush, Bethany Joy Lenz
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Süre: 42 Dakika

The Carrie Diaries

Sex and the City’den önceki Carrie ile tanışın. Modaya ve ilişkilere bakışımızı değiştiren Sex and the City’yi bilmeyen yoktur. 30’larındaki Carrie Bradshaw, mutluluğu arıyordu. Peki genç Carrie’nin hayatı nasıldı? Gossip Girl ve The O.C.’nin yapımcısı Josh Schwartz’ın yeni gençlik dizisi, 80’lerin retro kıyafetleriyle sizi büyüleyecek.

90’ların sonunda hayatındaki en önemli şey; dostları, ilişkileri ve Manhattan’dı. Peki bu üçüyle de tanışmadan önceki Carrie Bradshaw nasıl biriydi sizce? The Carrie Diaries işte bu sorunun cevabını arıyor. Yıl 1984. 16 yaşındaki Carrie, liseden sonra kendisini nasıl bir geleceğin beklediğini merak ediyor. Ailevi meseleler bir yandan, lise aşkları diğer yandan sıkıştırıyor. Hayat önünde yeni kapılar açmak üzere. Tek yapması gereken hayallerinin şehri New York’tan içeri adım atmak. Sonrasını zaten biliyorsunuz.

IMDB: 7,7/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 26

Platform: The CW

Oyuncular: AnnaSophia Robb, Ellen Wong, Austin Butler
Tür: Dram, Komedi
Süre: 42 Dakika

The O.C.

Orange County adında zengin bir sosyal çevreye sahip olan bu sahil kenti, varlıklı ailelerin yuvası olmuş. Avukat Sandy Cohen, oğlu ve eşi ile birlikte O.C’de iyi bir yaşam sürmektedir. Ancak sıradan bir aileden geliyor oluşu, eşinin babası ile aralarında her zaman bir sorun olarak kalmıştır.

Bir gün gönüllü avukatlık yaptığı sırada Ryan Atwood isimli bir genç ile tanışan Sandy, bu zeki gençten çok etkilenir. Ryan’da adeta kendisini gören Sandy, ona reddemeyeceği bir teklif yapar. Çok gururlu bir genç olan Ryan, Cohenler’le birlikte yaşama davetini başta reddetse de, kısa sürede ailenin ikinci oğlu olup çıkar ve Seth ile de kardeş gibi olurlar.. Tabii bu arada komşu evin kızı Marissa’ya da aşık olmaktan geri kalmaz…

IMDB: 7,5/10

Sezon Sayısı: 4 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 95

Platform: Fox

Oyuncular: Ben McKenzie, Adam Brody, Peter Gallagher
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Süre: 42 Dakika

The Lying Game

Pretty Little Liars’ın yazarı Sara Shepard‘ın bir başka kitabından uyarlanan dizi, evlatlık verilmiş ikiz kız kardeşlerin birbirlerinin varlıklarından haberdar olmalarının ardından, tesadüflerle başlayan bir yer değişim oyunu başlar. Emma ve Sutton zaman zaman birbirlerinin yerine geçerek farklı hayatları yaşamaya başlarlar…

IMDB: 7,4/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 30

Platform: ABC Family

Oyuncular: Allie Gonino, Blair Redford, Andy Buckley
Tür: Dram, Gizem
Süre: 42 Dakika

Pretty Little Liars

Bir arkadaş grubunun 5 kızını anlatır – Spencer Hastings, Hanna Marin, Aria Montgomery, Emily Fields, ve Alison DiLaurentis.Bir pijama partisinde Alison kaybolur ve hiçbir yerde bulunamaz.1 yıl sonra cesedi eskiden yaşadığı evin arka kısmında bulunur.Cesedi bulununca diğer dört kız “A” adlı anonim birinden mesajlar alır, bunlar sadece Alison’ın bildiği sırları içeren mesajlardır.Cenaze töreninden sonra bile mesajlar almaya devam ederler. Ve bu sayede tekrar bir araya gelirler. Şimdi işler onlar için çok daha zor ve karmaşık olacaktır…

IMDB: 7,5/10

Sezon Sayısı: 7 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 162

Platform: Netflix

Oyuncular: Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale
Tür: Dram, Gizem, Romantik
Süre: 42 Dakika
 

Revenge

Gerçek ismi Amanda Clarke olan Emily Thorne; babasının ölümüne neden olan kişilerden intikam almaktadır. Amanda küçükken, babası terörist saldırısı ve uçak düşürme suçlarıyla tutuklanarak hapse atılır ve burada öldürülür. Amanda da bir yetimhanede büyümek zorunda kalır. 18 yaşına geldiğinde babasının bütün mirası Amanda’ya kalmıştır ve babasının bütün yaşadıklarını öğrenmiştir. İntikam zamanı gelir ve Amanda ismini Emily Thorne’a çevirerek babasını bu duruma düşüren herkese hayatı zindan etmeye başlar.

IMDB: 7,9/10

Sezon Sayısı: 4 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 89

Platform: ABC

Oyuncular: Emily VanCamp, Madeleine Stowe, Joshua Bowman
Tür: Dram, Gerilim, Gizem
Süre: 42 Dakika

Sex And The City

Sex and the City, kariyer sahibi ve başarılı New York’lu dört kadın arkadaşın hikâyesini anlatmaktadır. Gazeteci Carrie Bradshaw, New York’ta bir gazetede kadın erkek ilişkileri ve seks üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Carrie yazılarını yaşadığı ilişkilere dayandırmakradır. Mr. Big ile olan ilşkisi onu derinden etkilemektedir. Avukat olan Miranda erkekler ve aşk konusunda katı kurallara sahiptir ve aşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışır. Kendine ait halkla ilişkiler şirketi olan grubun en çapkını Samantha, sürekli ilişki yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmekte ve bu nedenle fazla seçici davranmamaktadır. Grubun en romantiği ve tutucu yapıya sahip olanı Charlotte’ın en büyük amacı ise mükemmel, genç ve zengin bir erkekle büyük bir aşk yaşayarak mükemmel bir düğünle evlenmektir…

IMDB: 7,1/10

Sezon Sayısı: 6 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 94

Platform: HBO

Oyuncular: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Süre: 42 Dakika
https://www.youtube.com/watch?v=X5-aOpznm44

Desperate Housewives

Arkadaşları Mary Alice Young’ın gizemli intiharıyla şoka giren Susan, Bree, Lynette ve Gabrielle bir yandan yaslarını tutarken bir yandan da bu kadar hayat dolu bir insanın nasıl olup da intihar ettiğini düşünmektedirler. Sansasyonu seven Wisteria Lane sakinleri yeniden normal yaşantılarına döne dursun, Mary’nin eşyaları arasından çıkan bir mektup umutsuz evkadınlarımızı olayı araştırmaya iter. Mary’nin ailesinin karanlık geçmişi de bu mektupla su yüzüne vuracaktır. Ancak sırlarla dolu bir yaşamı olan sadece Mary değildir. Kusursuz ailesiyle herkesin imrendiği Bree; yaramaz çocukları ve onlardan da beter kocasıyla Lynette; evi terkedip, metresiyle yaşamayı seçen kocasının darbesini sindirmeye çalışan Susan ve Carlos’la aradığı aşkı(parayı) bulduğunu düşünen Gabrielle, kirli çamaşırlarını bir bir ortaya serecektir.

IMDB: 7,5/10

Sezon Sayısı: 8 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 180

Platform: ABC

Oyuncular: Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross
Tür: Aile, Dram, Gizem, Komedi, Romantik
Süre: 42 Dakika

Switched At Birth

Kansas’ta yaşayan Bay, okulda yapılan kan testi sonucunda ailesiyle aynı kan grubunu paylaşmadığını farkeder. Önce bu duruma fazla takmayan Bay, bir süre sonra ailesiyle aslında çok fazla farklı yönü olduğunu farkeder.

Ailesiyle yaptırdığı DNA testinin sonucunda, ailesinin biyolojik kızları olmadığını öğrenir. Hastanede karıştırılan iki kız bebek ve aileleri bu gerçekten habersiz yıllar geçirmiştir. Bay biyolojik annesini bulmak, Bay’in ailesi de kızlarını tanımak ister. Ancak diğer tarafın hayatı Kansas’taki hayata hiç de benzememektedir.

Geçim sıkıntısı çeken Daphne ve annesine yardım eli uzatan Kennish’ler, kendilerini bir anda biyolojik kızları ve Bay’in annesiyle aynı evi paylaşırken bulurlar.

IMDB: 7,8/10

Sezon Sayısı: 5 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 103

Platform: Freeform

Oyuncular: Katie Leclerc, Constance Marie, D.W. Moffett
Tür: Aile, Dram, Romantik
Süre: 42 Dakika

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz