1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

NERVE

NERVE
0

IMDB: 6,6/10
beyazperde.com: 3,5/5
sinemalar.com: 7,7/10

Vizyon Tarihi: 26 Ağustos 2016
Süre: 1 Saat 37 Dakika
Tür: Gerilim

Oyuncular: Emma Roberts, Dave Franco, Emily Meade
Yönetmen:
 Ariel Schulman, Henry Joost
Senaryo: Jessica Sharzer, Jeanne Ryan

Konusu:

Lise son sınıf öğrencisi Vee (Emma Roberts) Nerve adlı, doğruluk cesaret oyununun sadece cesaret kısmının yer aldığı bir sanal gerçeklik oyununa katılır. Ancak zaman geçtikçe iş oyun olmaktan çıkar, nitekim hareketlerinin oyunun “izleyenleri” tarafından manipüle edildiğini fark edecektir.

Fragman:

Kendini kanıtlamak bu kadar zor olmamalı Vee.

Ana karakterimiz Vee çok yakın arkadaşı olan Sydney‘in gazına gelerek Nerve‘e oyuncu olarak dahil olur.

Nerve’de ya oyuncu olur para kazanırsınız ya da gözlemci olur desteklersiniz. Başka seçenek yok. İkisi de fazlasıyla heyecan verici.

Burada her şeyi belirleyen gözlemciler aslında. Onlar ne derse oyuncular para için onu yapmak zorundalar. Çünkü oyunun açık kaynak kodlu ve her bir gözlemcinin ve oyuncunun “server” olduğunu biliyoruz. Bu yüzden oyundan çıkış noktası caymak, başarısız olmak ya da kazanmak. İspiyonculuk hiç sevmedikleri şey. İspiyoncuysan dayak yersin ve kimsenin yükselmek istemediği rütbeye yükselirsin: Tutsaklık!

Gözlemciler paraya doymayan oyuncuları kendi koydukları kurallar ve dayattıkları görevler ile zorladıkça aslında insanın en belirgin özelliği olan açgözlülük de bir o kadar zorluyor oyuncuları. Hep daha fazlasını ister hale geliyorlar. Tabii bu durum gözlemciler için paha biçilemez. Çünkü oyuncuların hırslı olmaları onlar için ekstra heyecan demek. Ölmelerini bile isteyebilecek kıvama gelmişler. Gözlemciler tam bir pislik!

Film son sahnesine kadar heyecanı en yukarıda tutmayı başarıyor. Son sahne ise tam bir ters köşe. Yüzümüzde bir gülümseme oluşmuştu bizim.

Oyun bir şekilde bitiriliyor. Tamamen siliniyor. Bunu da size anlatmak istemiyoruz çünkü o sahne de çok güzel. İzleyerek görmeniz gerekir.

İyi seyirler dileriz.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz