1. Ana Sayfa
  2. Kitap Serileri

Stephen King – Kara Kule Kitap Serisi

Stephen King – Kara Kule Kitap Serisi
0

Kara Kule Kitap Serisi, Siyahlı adam tehlikeli büyülerle dolu ölüm yolunda kaçıyor, katil kovalıyordu. Bu kovalamaca yolun sonundaki KARA KULE’de sona erecek miydi? Çılgın bir kâhin, konuşan iblisler, ölmemiş bir çocuğun ruhu KARA KULE’de kimleri bekliyordu?…

İlginizi Çekebilir: Stephen King’in Önerdiği 50 Kitap

Silahşor

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Gönül Suveren
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 239

Siyahlı adam tehlikeli büyülerle dolu ölüm yolunda kaçıyor, katil kovalıyordu. Bu kovalamaca yolun sonundaki KARA KULE’de sona erecek miydi? Çılgın bir kâhin, konuşan iblisler, ölmemiş bir çocuğun ruhu KARA KULE’de kimleri bekliyordu?…

stephen king - kara kule kitap serisi 1 – kara kule silahsor scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 8

Üç’ün Çekilişi

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Nejat Ebcioğlu
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 480

Kara Kule romanının sonunda Roland, yani Silahşor, Silahlı Adam’la karşılaşmıştı.

Ardından Roland, Orta-Dünya’da Batı Denizi kıyısında uyanır. Karşısında her biri ayrı zamanlarda New York kentine açılan üç kapı görür.

Roland, Kara Kule’ye ulaşmak için bu kapılardan üç kişiyi kendi zamanına çekmek zorundadır.

I. Kapı: Yıl 1987. Roland, Eddie Dean adlı eroin bağımlısı tutukluyla karşılaşır. Eddie çekilen kişilerden biridir.

II. Kapı: Yıl 1964. Gölgelerin Kadını, zenci Odetta Holmes bir metro kazasında bacaklarını kaybetmiştir. İçinde öfke ve nefretle yanıp tutuşan ikinci bir kadın yaşamaktadır ve o kadın Roland’la karşılaşır.

III. Kapı: Yıl 1977. Jack Mort insanları ölüme iten ve akıl almaz zalimlikler yapan bir canidir. Ve ne yazik ki Roland’ın çektiği son kişidir. Sizce, arayış içindeki Roland ka-tet’ini tamamlamak için yeni arkadaşlar mı edinmiştir? Yoksa bilmeden tamamen farklı bir bela mı ortaya salmıştır?

stephen king - kara kule kitap serisi 2 – kara kule ucun cekilisi scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 9

Çorak Topraklar

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Gönül Suveren
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 576

Büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralayan Kara Kule Serisi’nin bu üçüncü kitabında, son silahşorun Kule’yi arayışı sürmektedir. Bu kez yanına iki yol arkadaşı da katılır: Bağımlısı olduğu uyuşturu- cudan kurtulan Eddie Dean ile kopan bacakları gövdesiyle birleşen ve Susannah Dean’ın güçlü ve dengeli kişiliğine bürünen Odetta. Roland Deschain, yeni dostlarına silahşorluk eğitimi vermeye başlar. Fakat Silahşor eski dünyasında ölmüş olan Jake Cham- bers’ın hayatını kurtararak ka’nın yönünü değiştirir. Şimdilerde Roland ve Jake, farklı dünyalarda varlıklarını sürdürdükleri halde, aynı çılgınlıklarına devam etmektedirler.

stephen king - kara kule kitap serisi 3 – kara kule corak topraklar scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 10

Büyücü ve Cam Kule

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Gönül Suveren
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 750

Silahşor Roland, Eddie, Susannah ve Jake, Mono Blaine’in son saldırısından kurtulmayı başarırlar, ama bu kez de kendilerini korkunç bir virüsün kol gezdiği Topeka, Kansas’ta bulurlar. Uzak- lardaki cam küreye ulaşmaya çalışırken, Roland dostlarına bir sahil kenti olan Hambry’de Susan Delgado adındaki kıza nasıl âşık olduğunu, dostları Alan ve Cuthbert ile birlikte John Farson’un ordusuna karşı nasıl çarpıştıklarını, cam kürenin de yardımıyla Orta-Dünya’daki son savaşın nasıl başladığını anlatır.

“Muhteşem bir gerilim örneği! Okurlar Kara Kule serisinin dördüncü kitabında sonsuz bir duygu seline kapılacaklar.”
Publishers Weekly

“Birbirinden farklı, ateş gibi yakan eylemlerle dolu.” Booklist “Kulenin dördüncü kitabı okurların iştahlarını kabartıyor.”
Baugor Daily News

“Amerikan edebiyatına Kral King’den heyecan ve gerilim dolu fantastik öğelerle bezenmiş bir katkı.”
Los Angeles Daily News

stephen king - kara kule kitap serisi 4 – kara kule buyucu ve cam kure scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 11

Calla’nın Kurtları

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Gönül Suveren
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 750

Roland Deschain ve Ka-tet’i Kara Kule’ye erişmek için güneydoğu- da, ormanlarla kaplı Orta-Dünya’da yolculuklarına devam ederler. Calla Bryn Sturgis adındaki kasabanın sınırlarına ulaşınca beklen- medik bir durumla karşılaşırlar: Uçsuz bucaksız çiftliklerin yer aldığı sakin topraklardan kasabanın ruhunu emip tüketen Gökgü- rültüsü adında karanlık bir güç yükselmektedir. Aynı anda kurtlar da hızla kente yaklaşmaktadır. Onlara karşı koymak büyük bir risktir, ama silahşorlar böylesine tehlikeli ve garip durumlarla karşılaşmaya alışıktırlar. Ancak ellerindeki silahlar, bu karanlık güçlere karşı koymaya yeterli midir?

“Olağanüstü bir ortamda, akıllara durgunluk veren sanal bir dünyada, unutulmaz karakterlerin yer aldığı Kara Kule serisi bugüne dek okuduğunuz romanlardan çok farklı. Bu öykü, yazarın sanatının zirvesine eriştiğinin kanıtı.”
Locus

stephen king - kara kule kitap serisi 5 – kara kule callanin kurtlari scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 12

Susannah’ın Şarkısı

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Canan Kim
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 480

İblis-anne Mia, Susannah’nın bedenini ele geçirmiştir. Susan- nah’nın karnında korkunç bir yaratık büyümektedir. Pek yakında Mia’nın çocuğunu doğuracaktır. Ama New York kentinden Son-Dünya’nın sınırlarına dek onu izleyen garip üçlü, korkuyla beklenen faciayı önleyebileceklerini ümit etmektedir. Bu arada Roland ve Eddie, Maine’e ayak bastık- ları anda kendi kaderleriyle yüz yüze gelirler…

“Yazar, anlatımıyla okurlarını büyülüyor.”
Washington Post

stephen king - kara kule kitap serisi 6 – kara kule susannahin sarkisi scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 13

Kule

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Canan Kim
Yayınevi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 880

Herkes bir yana dağıldığı halde Roland’ın katet’i henüz bir bütün halindedir. Susannah-Mia (1999 yazında), Dixie Pig’den Fedic doğum odasına -aslında burası bir dehşetler odasıdır- taşınır.

Jake ve Peder Callahan, Oy ile birlikte ellerinde silahlarla Lexington Caddesi ile Altmış Birinci Sokak’ın köşesindeki restorana dalarlar. Düşmanlarının sayısını ve ne denli tehlikeli olduklarını bilmemektedirler.

Bu arada Roland ve Eddie 1977’de Maine’de, John Cullum ile gaipten gelenlerin bölgesi olan Turtleback Yolu’nu aramaktadırlar. Ümitsizce diğerlerinin, özellikle Susannah’nın yanına ulaşmak istemektedirler. Ama sonunda yalnızca geçiş yapmak istedikleri dünyanın önemli olduğunu fark ederler. Böylece, roman tıpkı Stephen King’in hayal dünyasının en üst sınırına açılan bir kapı gibi açılır. Bunca yol kat edip buraya geldiniz. Belki arkanızdan bir kapının çarparak kapandığını duyacaksınız. Kara Kule’ye hoş geldiniz.

stephen king - kara kule kitap serisi 7 – kara kule kule scaled
stephen king - kara kule kitap serisi 14

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz