1. Ana Sayfa
  2. Yayınevi Dizileri

Domingo Yayınevi – Gizli Hayatlar Seti

Domingo Yayınevi – Gizli Hayatlar Seti
0

Gizli Hayatlar Seti, Büyük Yönetmenlerin Gizli Hayatları, Büyük Yazarların Gizli Hayatları, Büyük Sanatçıların Gizli Hayatları

Gizli Hayatlar Seti

Büyük Yönetmenlerin Gizli Hayatları

Yazar: Robert Schnakenberg
Çevirmen: Emre Gözgü
Yayınevi: Domingo Yayınevi
Sayfa Sayısı: 288

Sinemanın Dâhileri Hakkında Sadece Arkalarından Konuşabileceğiniz Gerçekler

Tamam, yaratıcılıkta sınır tanımayan bu şahsiyetlerin sizin bizim gibi hayatları olmasını zaten beklemiyorduk. Ama Francis Ford Coppola hangi akla hizmet 3D pornografik film çekmiş olabilir ki? Ya da Chaplin neden haftalarca banyo yapmayı reddeder? Stanley Kubrick uzaylı paranoyasını bir sigorta poliçesiyle taçlandırdı mı?  Woody Allen gibi henüz beşikteyken depresyona girmek, Ingmar Bergman gibi evini iki ruhla paylaştığını düşünmek, Martin Scorsese gibi ayın on birinci günlerinde uçağa binmemek ya da Kurosawa gibi setin ortasında “tükenmişlik sendromuna” yakalanmak bu mesleğin parçası mı? Ve siz bir kitabı okurken kaç kez “Yok artık, bu kadar da değil!” diyebilirsiniz? 

Büyük Yönetmenlerin Gizli Hayatları, Luis Buñuel’den Quentin Tarantino‘ya, sinemanın yönünü değiştirmiş dâhilerin sıradışı hayatlarını, garip set ritüellerini, ilginç kişilik özelliklerini, tuhaf alışkanlıklarını ve patolojik zaaflarını, tüm çarpıcılığıyla -ve sansürsüz- ortaya koyuyor. 

Işıklar sönsün! Film başlasın!

“Yumurtalardan korkuyorum…O hiçbir deliği olmayan, yuvarlak beyaz şeyler…”
Alfred Hitchcock

gizli hayatlar seti
büyük yönetmenlerin gizli hayatları

Büyük Yazarların Gizli Hayatları

Yazar: Robert Schnakenberg
Çevirmen: Duygu Akın
Yayınevi: Domingo Yayınevi
Sayfa Sayısı: 304

KATİLLERE, ALDATANLARA, UYUŞTURUCU BAĞIMLILARINA VE EDEBİYAT DÜNYASININ DİĞER EFSANELERİNE DAİR GARİP AMA GERÇEK HİKAYELER

William Shakespeare’den Leo Tolstoy’a dek pek çok yazarın sıradışı ve sansürsüz bir profilini sunan Büyük Yazarların Gizli Hayatları, lise öğretmeninizin sormaya korktuğu tüm zorlu soruları ele alıyor: Nedir Lewis Carroll’un şu küçük kızlarla meselesi? J. D. Salinger gerçekten kendi idrarını mı içerdi? Lord Byron kaç kadınla -ve erkekle- yattı? Ayn Rand neden Charlie’nin Melekleri’ne bayılırdı? Klasik edebiyat okulda hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

gizli hayatlar seti
büyük yazarların gizli hayatları

Büyük Sanatçıların Gizli Hayatları

Yazar: Robert Schnakenberg
Çevirmen: Sevin Okyay
Yayınevi: Domingo Yayınevi
Sayfa Sayısı: 288

Leonardo’dan (sözde sodomist) tutun da Caravaggio’ya (hüküm yemiş katil), Edward Hopper’a (karısını dövmekle itham edilir) varana kadar herkes hakkında taşkın anekdotlar sunan Büyük Sanatçıların Gizli Hayatları, büyük ustaların uluslararası sanatının gerisindeki ahlâksızca, buğulu ve gözü kara hikâyeleri anlatıyor. Michelangelo’nun vücut kokusu çok kötü olduğu için asistanlarının onunla çalışmaya dayanamadığını; Vincent van Gogh’un bazen doğrudan doğruya tüpten boya yediğini; ve Georgia O’Keefe’nin çıplak resim yapmaya bayıldığını öğreneceksiniz. İşte asla unutmayacağınız bir sanat tarihi dersi.

Öğretmenlerinizin Size Büyük Ressamlar ve Heykeltraşlar Hakkında Asla Anlatmadığı Şeyler

ELIZABETH LUNDAY mimari ve sanat konusunda uzman olan bir gazeteci. mental_floss dergisinin “Şaheserler” sütununu yazıyor.

CİNAYET, SAHTEKÂRLIK, DÜZENBAZLIK VE BÜYÜK SANAT ÜZERİNE GERÇEK HİKÂYELER….

gizli hayatlar seti
büyük sanatçıların gizli hayatları

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz