1. Ana Sayfa
 2. Kitap Dünyası

E-Okuyucu Rehberi

E-Okuyucu Rehberi
0

E-Okuyucu Nedir?

E-Okuyucu veya Elektronik Kitap Okuyucu, öncelikli amacı dijital e-kitapları okumak olan ve bu amaca uygun olarak tasarlanmış taşınabilir elektronik bir cihazdır. Bir çok farklı model ve özellikte piyasada bulunan e-kitap okuyucular her geçen gün teknolojik anlamda kendisini geliştiriyor. Şimdi resim çizilebilen, not alınabilen, internete bağlanılabilen modellerin yanı sıra renkli ekrana sahip modeller bile var. Her amaca yönelik, kendinizi özel hissedebileceğiniz bir model bulabilirsiniz.

Belli başlı modeller ise şunlardır:

E-Okuyucu Modelleri

Kobo Modelleri

Kobo Clara HD

Kobo Clara HD E-kitap Okuma Cihazı

Tek kelimeyle muhteşem bir e-Okuyucu olan Kobo Clara HD E-kitap Okuma Cihazı ie okuma yaşantınızı ComfortLight PRO ile aydınlatın!

Kobo Clara HD, ister gündüz okuyucusu ister gece kuşu olun, ComfortLight PRO ile en iyi okuma ışığıyla parlar. Gün geceye dönerken, ışık yavaş yavaş yumuşar, böylece uyumadan önce uykunuz kaçmadan okuyabilirsiniz.

Kristal Berraklığında, Yüksek Çözünürlüklü Ekran

Üstün, yüksek çözünürlüklü 6 inç ekranıyla Kobo Clara HD doğal, basılıya benzer okuma deneyimi sunarak her zaman net görmenize yardımcı olur.

Tüm Kitaplığınız İçin Geniş Alan

8GB’lik yerleşik bellekle Kobo Clara HD’de her zaman bir sonraki kitabınız için yer vardır. Nereye giderseniz gidin, 6.000 adede kadar e-Kitabı kolayca taşıyın.

Kobo Clara HD tüm kitapseverler için kusursuz okuma yoldaşıdır. ComfortLight PRO ile her zaman en iyi okuma ışığını ve üstün 6 inç HD ekranıyla doğal, basılıya benzer okuma deneyimini sunar. Kolayca özelleştirilebilen özellikler e-Okuma dünyasında yeni olan müşterilerin istedikleri şekilde okumalarına yardımcı olur. 8 GB yerleşik bellekle ve 6.000 adede kadar eKitabı taşıma kapasitesiyle, Kobo Clara HD’de her zaman bir sonraki kaçışınıza yer vardır.

6 inç Carta E-Ink dokunmatik ekran, 300 ppi, baskı kalitesi

Mavi ışığa maruz kalma oranınızı azaltmak için renk sıcaklığını otomatik olarak değiştiren ComfortLight PRO

8 GB’lık yerleşik belleğiyle 6.000 taneye kadar eKitap taşıma imkanı

En zorlu içerikler için 512 MB RAM

Tek şarjla haftalar süren pil ömrü

ComfortLight PRO daha konforlu gece okuması için mavi ışığa maruz kalmayı yavaş yavaş azaltarak günün her saatinde en iyi ışığı sağlar

Not: Pil ömrü kullanıma göre değişir.

Kobo Clara HD’ye özel Kobo SleepCover mükemmel açıyla eller serbest okumaya izin verir. Ön kapağı basitçe döndürün ve manyetik tokaya tutturun. Kobo Clara HD incecik, yumuşak PU deri kapağı açtığınızda otomatik olarak uyanır ve kapattığınızda uykuya geçer.

Teknik Özellikler: 

Ekran: 6 inç 300 PPI Eink Carta Ekran

Dokunmatik : Kapasitif dokunmatik

RAM: 512 MB

Depolama: 8 GB

Çevre Birimleri/Arayüzler: Micro USB

Bağlantı: Wi Fi

Pil Ömrü: Haftalarca pil ömrü

Ön Işık: Evet – Renk Sıcaklığı Modülü

Boyutlar (mm): 157 x 111 x 8,3 mm

Ağırlık: 166 g

Kobo Clara HD Satın Al

e-okuyucu rehberi 1 – kobo clara hd 1 scaled
e-okuyucu rehberi 24

Kobo Aura H2O Edition 2

YENİ Kobo Aura H2O E-kitap Okuma Cihazı Edition 2

Orijinal su geçirmez eOkuyucu şimdi daha da iyi. Yeni Kobo Aura H2O ile yepyeni, aydınlık bir okuma deneyimi yaşayın.

Kobo olarak, dünyanın dört bir köşesindeki kitapseverler için okuma deneyimini hep daha iyiye götürmeye çalışıyoruz. Ve şimdi, ComfortLight PRO’yu ekleyerek orijinal su geçirmez eOkuyucumuzu bir adım öteye taşıyoruz.

Yeni Kobo Aura H2O’ya hoş geldiniz – yepyeni, aydınlık bir okuma deneyimi sizi bekliyor.

Su geçirmezlik

Hiç endişe etmeden, ister banyoda ister havuz başında en sevdiğiniz eserin keyfini çıkarın. Kobo Aura H2O’nuz, içten dışa su geçirmezlik sağlayan HZO Protection™ özelliği sayesinde su geçirmezdir ve başka cihazların gidemediği yerlere gitmeye hazırdır. Rahatlayın, küveti doldurun veya plaja gidin ve okumaya başlayın.  

*IPX8 derecelendirmesinin gerekliliklerini karşılar. 2 metreye kadar suyun içerisinde 60 dakikaya kadar su geçirmezdir.

Okurken de uyurken de ComfortLight PRO

Mavi ışığa maruz kalma oranınızı azaltan ComfortLight PRO, günün hangi saatinde olduğunuzu belirleyip beyaz gün ışığından turuncu mum ışığına kadar optimum aydınlatmayı sağlayarak en iyi gece okuma deneyimini sunar. Ya da kişisel tercihlerinize göre kendi aydınlatma ayarlarınızı seçebilirsiniz. Kobo Aura H2O ile, uykunuz etkilenmeden gece okuma keyfini çıkarın ve sabah yenilenmiş bir şekilde uyanın.

Endişelerinizi bir kenara bırakın (su geçirmezdir ve mavi ışığa maruz kalma oranını azaltır)

Geliştirilmiş deneyim (ComfortLight PRO)

Rahatlık ve tarz

ComfortLight PRO – Nasıl Çalışır?

Doğal ışık ayarı mum ışığından güneş ışığına kadar ışık rengini kontrol eder.

Geceleri mavi ışığa maruz kalmanızı azaltmak rahatlamanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir, bu nedenle otomatik ayar açıkken ışık rengini günün saatine göre yavaş yavaş ayarlayacağız. Değiştiğini fark etmeyebilirsiniz bile.

Gün boyunca mavi ışığa maruz kalmak aslında iyi bir şey! Uyanık, uyanık ve odaklanmış olmana yardım eder. Otomatik ayar açıkken güneş doğarken çok fazla mavi ışık elde etmenizi sağlayacağız.

Kobo WIFI

Bir hikayenin içinde kaybolmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

6,8” HD Carta E Ink ekran ile sayfaları sorunsuzca çevirin ve sanki basılı bir kağıttan okuyormuşsunuz gibi özel bir okuma deneyimi yaşayın. Cihaz, okuma keyfini saatlerce yaşayabilmeniz için elinizde rahatça tutabileceğiniz ince bir tasarıma sahiptir. Kobo Aura H2O’yu asla elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

Uçsuz bucaksız bir okuma dünyasına giriş yapın.

Kobo eKitabevi’ndeki 5 milyondan fazla esere erişebildiğiniz için yeni favori eseriniz daima parmaklarınızın ucundadır. Üstelik, okuma alışkanlıklarınıza ve sizin gibi kitapseverlerin okuma puanlarına ve incelemelerine göre size özel tavsiyeler de alabilirsiniz. 8 GB depolama alanı sayesinde Kobo Aura H2O’nuz diğer eOkuyuculardan iki kat daha fazla eKitap taşıyabilir. Ve sadece tek şarjla saatler değil haftalar süren pil ömrü sunduğu için, yapmayı en çok sevdiğiniz şeye ara vermek zorunda kalmazsınız: okumaya.

*Pil ömrü kullanıma göre değişir.

Kendi zevkinize göre okuyun.

Hiçbir kitapsever bir diğerine benzemez, bu yüzden Kobo Aura H2O ile kendi mükemmel okuma deneyiminizi oluşturabilirsiniz. TypeGenius özelliği yalnızca Kobo’ya özel ağırlık ve keskinlik ayarları sunmanın yanı sıra 50’den fazla yazı tipi boyutu ve 11 yazı tipi arasından seçim yapmanıza imkan verir. Ayrıca parmağınızın tek bir dokunuşuyla kenar boşluklarını ayarlayabilir, bölümleri vurgulayabilir, notlar alabilir ve yerleşik sözlükten sözcüklere bakabilirsiniz. Kobo Aura H2O ile kendi zevkinize göre okuyun. 

Okuma Deneyiminizi Genişletin

Okumaya Kobo Aura ile başlayın ve ücretsiz Kobo Uygulaması ile akıllı telefonunuzda, tabletinizde veya masaüstü bilgisayarınızda devam edin. Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, okumakta olduğunuz eseri elinizden bırakmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca yer işaretleriniz de eşzamanlanır, böylece kaldığınız yeri unutmadan cihazlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Özellikler:

İçten dışa su geçirmez HZO Protection ™ IPX8 ile – 2 metrelik suda 60 dakikaya kadar

Ekran: 6,8” Carta E-Ink dokunmatik ekran, 265 ppi, baskı kalitesi

Ağırlık: 207 g

Boyutlar: 129 x 172 x 8.8 mm

Depolama: 8 GB’lık yerleşik belleğiyle 6.000 taneye kadar eKitap taşıma imkanı

Önden ışık: ComfortLight PRO, geceleri daha konforlu bir okuma deneyimi için mavi ışığa maruz kalma oranınızı azaltır

Özelleştirilebilir: TypeGenius: 11 farklı yazı tipi ve 50’den fazla font stili, Özel yazı tipi ağırlığı ve netlik ayarları

Desteklenen formatlar: Yerel olarak desteklenen 14 dosya biçimi (EPUB, EPUB3, PDF, MOBI, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, RTF, CBZ, CBR) 

Bağlantı: Wi-Fi 802.11 b / g / n, Mikro USB

Pil Ömrü: Tek şarjla haftalar süren pil ömrü (Pil ömrü kullanıma göre değişir)

Diller: İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Hollandaca, İtalyanca, Brezilya, Portekizce, Japonca, Türkçe

Diğer: Reklâm ya da dikkatinizi dağıtacak herhangi bir şey yoktur.

Kobo Aura H2O Edition 2 Satın Al

e-okuyucu rehberi 2 – kobo aura scaled
e-okuyucu rehberi 25

Kobo Libra H2O

Konforlu bir okuma deneyimi arayan tasarım odaklı müşteriler için ideal e-kitap okuyucu!

Daha iyi bir okuma deneyimi için tasarlanmıştır.

Yeni sayfa çevirme tuşları, yatay veya dikey modda ya da metnin yönünü otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayarak hikâyelerini keyifle okuyabilirsin.

Su Geçirmez Özelliği ile Okuma Yeri Kısıtlaması Yok

İçten dışa su geçirmezlik sağlayan HZO Protection özelliği sayesinde havuz kenarında, sahilde ya da banyoda kitap okumanın keyfini çıkarabilirsin.

Rahat Okuma

7’’ Carta E Ink HD dokunmatik ekran sayesinde doğal ve baskı netliğinde okuma deneyimini ince ve hafif tasarımı ile birlikte sunar.

Göz Yormayan Ekran

ComforLight Pro ile gün boyunca mavi ışığa kalma oranını azaltır, otomatik veya manuel ışık ayarı ile ister gece ister gündüz göz yormadan en iyi okuma deneyi sağlar.

7/24 ulaşabileceğin Kobo mağazası sayesinde tüm kitaplığın ve 6 milyondan fazla yerli ve yabancı e-kitap parmaklarının ucunda!

6000 e-kitap kapasiteli 8 GB depolama alanına sahip

TypeGenius özelliği ile okuma tarzını özelleştirin ve 50 yazı tipi boyutu ve 11 yazı stili arasında seçin yapın, sayfa boşluklarını ayarlayın, not alın, pasajları vurgulayın ve yerleşik sözlük özelliğine erişim sağlayın.

Tek bir şarjla haftalarca süren pil ömrü.

8 GB depolama alanı

Type Genius- Ayarlanabilir yazı boyutu ve stili

14 farklı dosya formatı destekli

Reklam veya sizi bölecek herhangi bir şey yoktur.

NOT: IPX8 derecelendirmesinin gerekliliklerini karşılar. 2 metreye kadar suyun içerisinde 60 dakikaya kadar su geçirmezdir.

Teknik Özellikler

Yatay ve dikey modda kullanım

7’’ Carta E Ink HD yansıma yapmayan dokunmatik ekran

Çözünürlük: 1680 × 1264, 300 ppi

HZO Protection: İçten dışa su geçirmezlik özelliği*

Boyut: 144 x 159 x 7.8 (tutma yeri kalınlığı) & 5.0 (ince tarafın kalınlığı)

Ağırlık: 192 gr

Wifi: 11 b/g/n, Micro USB

ComforLight Pro: Ayarlanabilir ön ışık ile ister gece ister gündüz göz yormadan okuma deneyimi

Kobo Libra H2O Satın Al

e-okuyucu rehberi 3 – kobo libra scaled
e-okuyucu rehberi 26

Kobo Nia

Hikayeye dalın, yeni bir şeyler öğrenin ve okumanın neden eğlenceli olduğunu hatırlayın.

Yeni Kobo Nia size küçük bir paketten çok daha fazlasını sunar: 8GB’lık depolama alanı ile 6.000’e kadar e-kitabı yanınızda taşıyabilirsiniz.

Parlama yapmayan 6 inçlik dokunmatik ekranı sayesinde favori e-kitabınızı okurken güneşin keyfini çıkartabilir veya ayarlanabilir ComfortLight ışık ayarı sayesinde geceleri okumanın büyüsüne kapılabilirsiniz.

Tek bir şarjla haftalarca süren pil ömrü sayesinde Kobo Nia ile istediğiniz kadar e-kitap okuyabilirsiniz. Ve sonraki okumanıza hazır olduğunuzda, Kobo Mağazası’na e-kitap okuyucunuzdan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Kobo Nia ile okuma tarzınızı seviyoruz.

Kobo eOkuyucularının hiçbiri reklam içermez, bu sayede dikkatiniz dağılmadan okuyabilirsiniz.

Gittiğiniz Her Yere 6.000 Adete Kadar E-Kitap Taşıyın

8GB’lık depolama alanı ile, Kobo Nia’ya en geniş kitaplıkları bile sığdırabilirsin.

Tek bir şarjla haftalar boyunca okuyun

Not: Kişisel kullanıma bağlıdır.

Parlama Yapmayan 6 İnçlik Dokunmatik Ekran İle Güneş Altında Bile Okuyun

Akıllı telefonunuz veya tabletinizden farklı olarak, güneşli bir günde yansıma olmadan okumanın keyfini çıkarın.

Yerleşik Ve Ayarlanabilir Comfortlight İle Geceleyin Okumanın Keyfini Çıkarın

Gece geç kalmaya değer bir hikâye olduğunda, e-kitap okuyucunuzun ekran parlaklığını kısarak kimseyi rahatsız etmeden okumanın keyfini çıkarın.

Kobo Mağazası’nda Yer Alan Milyonlarca E-Kitabın 7 Gün 24 Saat Keyfini Çıkarın

6 milyondan fazla e-kitabın arasından bir sonraki okumanızı hızlı bir şekilde seçebilmeniz için her zaman açığız.

Teknik Özellikler

Ekran: 6 212 PPI Carta E Ink ekran

Ara yüz: Kapasitif dokunmatik

Hafıza: 256 MB RAM

Depolama: 8GB

Çevre Birimleri/Arayüzler: Micro USB

Bağlantı: Wi Fi

Pil: 1000 mAh

Ön ışık: ComfortLight ayarlanabilir parlaklığı olan tek renkli bir ışıktır.

Boyutlar: 112,4 x 159,3 x 9,2 mm.

Ağırlık: 172 gr.

Kobo Nia Satın Al

e-okuyucu rehberi 4 – kobo nia scaled
e-okuyucu rehberi 27

Kobo Elipsa

Klasik kağıtları bir kenara bırakıp sezgisel not alma deneyimi ve geniş 10,3” dokunmatik ekranla daha büyük düşünün. eKitaplara ve PDF’lere not almak için Kobo Stylus’u kullanın. Ayrıca, kendi not defterlerinizi oluşturarak notlarınızı anında temiz yazılmış metinlere dönüştürebilir ve gerektiğinde cihazınızdan dışa aktarabilirsiniz. 32 GB depolama alanıyla, çantanıza sığdırabileceğinizden fazlasını taşıyabilirsiniz. Mola vermek istediğinizde, Kobo Elipsa’yı korumak için Uyku Kapağı’nı kapatıp cihazınızı uyku moduna geçirin. Fikirlerinizi hayata geçirmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunan Kobo Elipsa hem kitabınız hem not defteriniz hem de kitabevinizdir.

El yazısı deneyimi MyScript tarafından desteklenir.

“Digital haklar yönetimi veya izin kısıtlamaları kapsamındaki PDF’ler, not ya da dipnot ekleme özelliğiyle uyumlu değildir.”

Günün Her Saati Fikirlerinize Hayat Verin

Parlamayan en büyük 10,3” dokunmatik ekranımız daha hızlı görüntüleme, daha hızlı sayfa çevirme ve daha derin kontrast için Carta 1200 E Ink teknolojisine sahip ilk ekrandır. ComfortLight sayesinde gece saatlerinde okumak ve yazmak için parlaklığı ayarlayabilir veya siyah üzerine beyaz metin için Karanlık Modu deneyebilirsiniz.

Ekitaplarınıza Ve Belgelerinize Not Ekleyin

Kobo Stylus ile kurgu dışı yazıları, denemeleri veya ödevleri okumak ve işaretlemek çok kolaydır. İstediğiniz kelimenin altını çizmek, onu daire içine almak veya vurgulamak için Kobo Stylus’u kullanın. Aklınıza bir fikir geldiğinde bunu kenar boşluklarına yazın. Her eKitabı ve PDF’i kendinize özel hale getirin ve tüm notlarınızı kolayca kaydedin, düzenleyin ve bulun.

Sıradan Bir Defterden Daha Fazlasını Yapabilen Not Defterleri Oluşturun

Kobo Elipsa’nın yerleşik not defteri özelliği sayesinde tüm notlarınıza, fikirlerinize ve yapılacaklar listelerinize yer vardır. El yazınızı sadece bir dokunuşla yazılı metne dönüştürün, listeleri ve şekilleri temizleyin.

Dropbox Desteği İle İçe Ve Dışa Aktarın

Belgeleri kolayca içe aktarın ve not defterlerinizi meslektaşlarınız, sınıf arkadaşlarınız veya başka biriyle paylaşmak için tercih ettiğiniz dosya türünde dışa aktarın.

Tüm Notlarınızı, PDF’lerinizi Ve Kitaplarınızı Gittiğiniz Her Yere Taşıyın

Çantanızı evde bırakın. Kobo Elipsa’nın 32 GB depolama alanı vardır ve bu, çoğu eOkuyucudaki alan miktarının dört katıdır.

Tüm Kobo Eokuyucuların Avantajlarından Yararlanın

Kobo eKitabevi’nde milyonlarca eKitap bulabilir ve Pocket’a kaydettiğiniz çevrimiçi makaleleri doğrudan Kobo Elipsa’da okuyabilirsiniz. Sadece siz ve eOkuyucunuz… Fikirlerinizle baş başa olduğunuz, bildirimler gibi dikkat dağıtan şeylerden uzak bir deneyimin keyfini çıkarın.

Düşüncelerinizi Ve Fikirlerinizi Not Edin

Kobo Stylus, kağıda yazan bir kalem gibi doğrudan sayfaya yazı yazmanıza olanak tanır. Kobo Elipsa, ne kadar baskı uyguladığınıza tepki vererek yazma vuruşunuzu ayarlar. Yardımcı düğmeleri kullanarak kolayca silin veya vurgulayın.

1 Kobo Stylus Yedek Ucu, 1 adet uç değiştirme aracı ve 1 adet değiştirilebilir AAAA pil içerir. Yedek uçlar ayrı satılır. Kobo Stylus sadece Kobo Elipsa ile uyumludur. El yazısı deneyimi MyScript tarafından desteklenir.

Eokuyucunuzu İdeal Açıda Tutun

Yazma ve okuma için optimum yükseklikte duracak şekilde tasarlanan Kobo Elipsa UykuKapağı’nı kapattığınızda eOkuyucunuz uyku moduna geçer. Mıknatıslı kapanma özelliğine sahip kapak kolayca çıkarılabilir ve Kobo Stylus’unuzu koyup muhafaza etmenize olanak tanır.

Teknik Özellikler

Ekran: 10,3” E Ink Carta 1200 dokunmatik ekran

 227 PPI, 1404 x 1872 çözünürlük, Karanlık Mod

Depolama: 32 Gb

CPU: 1,8 GHz dört çekirdekli

RAM: 1 Gb

Bağlantı: WiFi 802.11 ac/b/g/n ve USB-C

Pil: Haftalar süren pil ömrü. Kişisel kullanıma bağlıdır.

Ön Işık: ComfortLight: Ayarlanabilir parlaklığı olan tek renkli bir ışık

Ebat: 19,3 x 227,5 x 7,6 cm

Ağırlık: 383 gr

Su Geçirmezlik: Hayır

Kobo Elisa Satın Al

e-okuyucu rehberi 5 – kobo elipsa scaled
e-okuyucu rehberi 28

Kobo Forma

Ergonomik eğime ve hafif bir tasarıma sahip Kobo Forma eOkuyucu, rahatlığıyla ön plana çıkıyor. Tek kollu tasarımı ve hafifliği ile konfor sunan Kobo Forma eOkuyucu, büyük ekranı, su geçirmezliği, yatay ve dikey mod seçenekleriyle kullanıcılara birinci sınıf bir deneyim yaşatıyor.

Okuma deneyiminin sınırlarını zorluyor

Kobo Forma’yı kullanırken sizi hikayenizde gezdirecek yeni sayfa çevirme düğmelerini deneyebilir, kitabınızı dikey veya yatay modda okuyabilir veya metnin yönünü otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Kobo Forma, 8.0” HD Carta E Ink ekranıyla sizi bugüne kadarkilerden daha fazla okumanın içine çekiyor. İçten dışa HZO Protection korumasıyla su geçirmeyen ve kumsal, havuz ve küvette ıslanma için güvenli olan Kobo Forma’nın ayarlanabilir ön ışığı, gözlerinizi yormuyor.

Yepyeni bir görünüm

Aynı zamanda ücretsiz “Kobo” uygulaması ile kendi cihazınızda okuma deneyiminizi genişletebilir, nerede kaldığınızı her zaman hatırlayarak, yerinizi kaybetmenin önüne geçebilirsiniz. Akıllı telefon ve tablet için ücretsiz Kobo uygulaması, cihazlar arasında kolaylıkla geçiş yapmaya imkan tanıyor. Kobo Forma’ya özel, yumuşak pu derisiyle yapılan çok yönlü Kobo Forma Uyku Kapağı, hem elde hem de elleri kullanmadan okumaya izin veriyor. Kapağı açıldığında otomatik olarak uyanan ve kapandığında uykuya geçen Kobo Forma Uyku Kapağının siyah ve koyu mor renk alternatifleri bulunuyor.

Teknik Özellikler

Ekran: 8″ 300 PPI E Ink Carta ekran, 1440 × 1920 çözünürlük

Dokunmatik: Kapasitif dokunmatik

RAM: 512 MB

Depolama: 8 GB

Çevre Birimleri/Arayüzler: Micro USB

Bağlantı: Wi Fi

Pil: 1200 mAh, haftalarca pil ömrü

Su Geçirmezlik: IPX8 – 2 metre derinliğindeki suda 60 dakikaya kadar

Ön Işık: ComfortLight PRO – Otomatik olarak ayarlanabilir renk ısısı

Boyutlar (mm): 160 x 177.7 x 8.5 (tutma yeri kalınlığı) & 4.2 (ince tarafta kalınlık)

Ağırlık: 197g

Kobo Forma Satın Al

e-okuyucu rehberi 6 – kobo forma scaled
e-okuyucu rehberi 29

Onyx Boox Modelleri

Onyx Boox Max Lumi

Max Lumi Kutu İçeriği

 • Onyx Boox Max Lumi x1
 • Stylus Kalem x1
 • USB-C Kablosu x1
 • HDMI Kablo x1
 • USB-C Kart Okuyucu x1
 • Ekran Koruyucu x1
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu x1
 • 2 yıllık Distribütör Garantisi

Max Lumi, Bir Tabletten Daha Fazlası…

Max Lumi, En güçlü 13,3” E Ink tableti canlı olarak izleyin.

Max Lumi ile Her Zaman Net ve Rahat Bir Şekilde Görüntüleyin

Ayarlanabilir ön ışıkla, alacakaranlıkta veya gece çalışsanız da içeriği net bir şekilde görmenize yardımcı olur. Aydınlatmalı geniş ekran ile işlerinizi göz yorgunluğu olmadan halledebilirsiniz.

Hızın ve Düşük Güç Tüketiminin Keyfini Max Lumi ile Çıkarın

Max 3 ile karşılaştırıldığında, Max Lumi %30 daha hızlı ve %10 daha az güç kullanır. Büyük belgeleri indirmeniz, iletmeniz ve açmanız saniyeler sürer ve pili tamamen şarj etmek sadece birkaç saat sürer.

Büyük. Açık. Ve akıllı.

Android 10, verimliliğinizi iki katına çıkarmak için çeşitli uygulamaları yüklemenize ve bir ekranda iki uygulama çalıştırmanıza olanak tanır.

Max Lumi’nin A4 Boyutlu Ekranı ile Her Şeyi Kolaylıkla Okuyun ve Not Ekleyin.

20’den fazla dosya biçimini destekler. Belgeleri en rahat şekilde okuyabilir ve işaretleyebilirsiniz. 13,3 ” ekran, PDF’ler gibi A4 boyutlu dosyaları düzgün bir şekilde görüntüleyebilir ve çok fazla kaydırma çabasından tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Bölünmüş Görünüm. 13,3 ” Ekranın Yeteneğini Genişletin.

Büyük ekranı böldüğünüzde, Max Lumi’yi her türlü görev için daha geniş bir alan sağlayan sağlam bir cihaza çevirirsiniz. Çeviri, kullanışlı öğrenme ve karşılaştırma için kaynak ile diğer metin yan yana görüntülenir.

E-kitaplar, sürükleyici bir okuma deneyimi sunabilecek şekilde gösterilir. Ve içeriğe alacağınız notlar için her zaman daha fazla yeriniz olacaktır.

Sınırsız Alanda Güçlü Araçlarla Not Alın

Güçlü özellikler, düzenli notlar almanıza yardımcı olacaktır. Sayfaları hızlı bir şekilde düzenlemek için not defterinin içine ve dışına taşıyın. Sorunsuz bir iş akışı elde etmek için notlarınızı diğer cihazlarla senkronize edin.

Kablosuz Ekran Yansıtma

Windows 10’a sahip bilgisayar ekranlarına Max Lumi ekranını yansıtabilir ve eşzamanlı olarak tabletinize not alıp bilgisayar ekranında sunum yapabilirisiniz.

Cloud Push

Telefonunuzda aldığınız ekran görüntülerini artık USB kablosu ile aktarmanıza gerek yok! Hemen push.boox.com adresini ziyaret edin ve tek tıkla ekran görüntülerinizi yollayın!

İkinci Monitör

HDMI kablonuzu kullanarak Max Lumi’yi ikinci monitör olarak kullanabilirsiniz. Yazı yazma görevlerinizi göz yorgunluğuna sebep olmayan E-mürekkep ekranda yapabilirsiniz!

Donanım

 • Ekran: PMMA düz kapak lensli 13,3 “E mürekkep esnek ekran
 • Çözünürlük: 2200×1650 Carta (207dpi)
 • Dokunma: Styluslu Wacom digitzier (4096 seviye basınç hassasiyeti) + kapasitif dokunma
 • CPU : Güncellenmiş Octa çekirdekli
 • RAM: 4GB LPDDR4X bellek
 • ROM: 64 GB (UFS2.1)
 • Bağlantı: Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz) + BT 5.0
 • CTM ile Ön Işık (Sıcak ve Soğuk)

Yazılım

 • İşletim Sistemi: Android 10.0
 • Belge Formatları: PDF ( yeniden akıtılabilir ), PPT , EPUB, TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, MOBI, CHM …
 • Görüntü Biçimleri: PNG, JPG, TIFF, BMP
 • Ses Formatları: WAV, MP3
 • APP Mağazası: BOOX Store
 • DRM’yi destekleyin (3 parti uygulamaları)

Diğerleri

 • Düğmeler: güç, parmak izi tanıma özellikli geri düğmesi
 • Genişletme Arayüzü: USB Type-C (OTG’yi destekler)
 • Monitör Arayüzü: Micro H ** I
 • Hoparlör: Çift hoparlör
 • Mikrofon: evet
 • Kulaklık Jakı: USB-C kulaklık jakı
 • Pil: 4300mAh Polimer Li-on
 • Pil Ömrü: 6 haftaya kadar (bekleme modu)
 • Boyutlar: 310 * 228 * 7.9mm
 • Ağırlık: ≤570g

Sertifikasyon

 • CE, ROHS, FCC, TELEC, CCC

Onyx Boox Max Lumi Satın Al

e-okuyucu rehberi 7 – onyx boox max lumi scaled
e-okuyucu rehberi 30

Onyx Boox Note 3

Note 3 Kutu İçeriği:

 • 2 yıllık Distribütör Garantisi
 • BOOX Note3 x1
 • Stylus kalem x1
 • USB-C kablosu x1
 • Hızlı başlangıç kılavuzu x1
 • Ekran koruyucu x1

Etkili Çoklu Görev İçin A5 Boyutlu Bir Cihaz: Note 3

Note 3 ile İlham Geldiğinde Not Almak

Değişik Formatlarda Yazabilirsiniz.

Notlarınızı orjinal belgelere dönüştürün ve yazdırın.

Çift tıklayarak el yazısı olan notlarınızı dökümana çevirin.

Note 3 Bölünmüş Ekran Modu ile Verimliliğinizi İkiye Katlayın

Sistem genelinde bölünmüş ekran, iki uygulamayı aynı anda çalıştırmanıza olanak tanır. Not alırken okumanın yanı sıra, artık isterseniz sözlük açarak kelime anlamlarına bakabilir, not alabilir, ve internette dolaşabilirsiniz.

Çok Yönlü Bir E Mürekkep Tablet ile Daha Fazlasını Yapın

Güncel ürün yazılımı ile Note 3’ü Windows 10 bilgisayarlara ekran yansıtması yapabilir, uygulamaları hızlıca değiştirmek için el hareketleri özelleştirebilir ve NeoBrowser ile internette sorunsuz bir şekilde gezinebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

 • Ekran: 10,3 ” (249.5 * 177.8 * 7.1mm)
 • Uzun Pil Ömrü: 4300mAh pil kapasitesi, 6 haftaya kadar bekleme süresini destekler.
 • Hız: 4GB RAM (LPDDR4X), 64 GB Hafıza (UFS2.1) ve BT 5.0 ile ultra yüksek hızda veri aktarır ve daha az güç kullanır.
 • Güçlü İşlemci: Geliştirilmiş sekiz çekirdekli CPU farklı komutlara en hızlı şekilde yanıt verir.
 • Çözünürlük: 1872×1404 Carta (227dpi) sahip önden aydınlatmalı geniş ekran, küçükten büyüğe her içeriği her ışıkta keskin bir şekilde gösterebilir.
 • İşletim Sistemi: Android 10, Note 3’ü üçüncü taraf uygulamalarla daha uyumlu hale getirir.

Onyx Boox Note 3 Satın Al

e-okuyucu rehberi 8 – onyx boox note 3 scaled
e-okuyucu rehberi 31

Onyx Boox Note Air

Note Air Kutu İçeriği:

 • Onyx Boox Note Air x1
 • Boox Pen x1
 • USB-C Kablosu x1
 • Ekran Koruyucu x1,
 • Hızlı Başlangıç Kılavuzu x1
 • 2 yıllık Distribütör Garantisi

Ön Işıklı En İnce 10,3 ” E Mürekkepli Tablet

5,8 mm kalınlığındaki gövde, Note Air’i sıkıca ve zahmetsizce kavramanızı sağlar. Ayarlanabilir ön ışık ile 227dpi HD ekranda her ışıkta en rahat görüntüyü elde edebilirsiniz.

Note Air ile Ergonomik Tasarım Alışılmadık Renk Yollarıyla Buluşuyor

Rahat bir tutuş elde etmek için Note Air’i daha geniş çerçeveden tutun. Alüminyum kasada buluşan iki kontrast renk, görevlerinize modern bir hava katacak.

Kalite ve Hassasiyet El İşçiliğinde Üretildi

Düz ekran, birkaç katman ve tek parça alüminyum kasa, sağlam bir yapı sağlamak için birlikte üretildi. Bu nedenle, bu kadar ince bir gövdeye sahip olan Note Air, avuç içi bastırma, tutma ve yazma yoluyla büyük bir baskıya dayanabilir.

Son Derece Açıklık, Esneklik ve Rahatlık

Android 10 OS ile Note Air daha da uyumlu ve esnektir. Verimliliğinizi ikiye katlamak için herhangi bir uygulamayı yükleyebilir ve aynı anda iki uygulama açabilirsiniz.

Sorunsuz Bir Şekilde Geri ve İleri Geçiş Yapmak İçin Hareketleri Kullanın

V3.0 Firmware’in özelleştirilebilir hareketleri, arayüzler arasında geçiş yapmanıza ve kaydırarak ekran görüntüsü almanıza olanak tanır.

Note Air Yerçekimi Sensörü Kullanıma Hazır Deneyim İçin Üretildi

G-sensörü, ekranın otomatik olarak doğru yönde dönmesini sağlar ve tüm kullanıcılar için kullanışlı hale getirir.

Donanım

 • Ekran: AG cam düz kapak lensli 10,3″ E mürekkepli HD Carta ekran
 • Çözünürlük: 1872×1404 Carta (227dpi)
 • Dokunma: BOOX Pen Stylus touch (4096 seviye basınç hassasiyeti) + kapasitif dokunma
 • CPU: Güncellenmiş Octa çekirdekli
 • RAM: 3 GB ( LPDDR4X )
 • ROM: 32 GB (eMMC)
 • Bağlantı: Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz) + BT 5.0
 • CTM ile Ön Işık (Sıcak ve Soğuk)

Yazılım

 • İşletim Sistemi: Android 10.0
 • Belge Formatları: PDF (yeniden akıtılabilir ), PPT, EPUB, TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, MOBI, CHM …
 • Görüntü Biçimleri: PNG, JPG, TIFF, BMP
 • Ses Biçimleri: WAV, MP3
 • APP Mağazası: BOOX Mağazası
 • DRM desteği (3 parti uygulamaları)

Diğerleri

 • Düğmeler: güç düğmesi
 • Genişletme Arayüzü: USB Type-C (OTG’yi destekler)
 • G-sensörü: evet
 • Hoparlör: Dahili hoparlör
 • Mikrofon: evet
 • Kulaklık Jakı: USB-C kulaklık jakı
 • Pil: 3000mAh Polimer Li-on
 • Pil Ömrü: 4 haftaya kadar (bekleme modu)
 • Boyutlar: 229.4 * 195.4 * 5.8mm
 • Ağırlık: ≤420g

Sertifikasyon

 • CE, ROHS, FCC, TELEC, CCC

Onyx Boox Note Air Satın Al

e-okuyucu rehberi 9 – onyx boox note air scaled
e-okuyucu rehberi 32

Onyx Boox Nova 3

Nova 3 Kutu İçeriği:

 • 2 yıllık Distribütör Garantisi
 • BOOX Nova3 x1
 • Stylus kalem x1
 • USB-C kablosu x1
 • Hızlı başlangıç kılavuzu x1
 • Ekran koruyucu x1

Nova 3 ile Okuma Deneyiminizi Optimize Edin

Üst düzey işlevsellik, size en uygun okuma deneyimi sunar. PPT belgeleri de dahil olmak üzere çeşitli e-içerikler üzerinde vurgulamak, yer imi koymak, görünümleri bölmek, el yazısıyla not almak için güçlü araçları kullanabilirsiniz.

A5 boyutlu Nova3, e-kitapları ve dijital dosyaları okumak için hareket halindeyken mükemmel bir arkadaştır. PDF’lerin yeniden akış, gezinme, karalama gibi klasik okuma menüsü, okuma keyfinizi korur.

ENCODE özelliği ile Nova3, herhangi bir dilde e-kitap okumak için harikadır.

Üstün Yazma Deneyiminin Keyfini Çıkarın

4096 seviyeli basınç hassasiyetine sahip kalem, en hafif dokunuşa yanıt verir. En sanatsal eserleri yaratmanız için size üstün kontrol sağlar.

Ürün Özellikleri

 • Ekran: 7,8″ (197.3 * 137 * 7.7mm)
 • Uzun Pil Ömrü: 3150 mAh pil kapasitesi, 4+ haftaya kadar bekleme süresini destekler.
 • Hız: 3GB RAM (LPDDR4X), 32GB Hafıza (eMMC) ve BT 5.0 ile ultra yüksek hızda veri aktarır ve daha az güç kullanır.
 • Güçlü İşlemci: Geliştirilmiş sekiz çekirdekli CPU farklı komutlara en hızlı şekilde yanıt verir.
 • Çözünürlük: 1872×1404 Carta (300dpi) sahip önden aydınlatmalı geniş ekran, küçükten büyüğe her içeriği her ışıkta keskin bir şekilde gösterebilir.
 • İşletim Sistemi: Android 10, Nova 3’ü üçüncü taraf uygulamalarla daha uyumlu hale getirir.

Onyx Boox Nova 3 Satın Al

e-okuyucu rehberi 10 – onyx boox nova 3 scaled
e-okuyucu rehberi 33

Onyx Boox Nova 3 Color

Nova 3 Color Kutu İçeriği:

 • 2 yıllık Distribütör Garantisi
 • BOOX Nova 3 Color x1
 • Stylus kalem x1
 • USB-C kablosu x1
 • Hızlı başlangıç kılavuzu x1
 • Ekran koruyucu x1

Nova 3 Color ile daha canlı ve renkli görüntüleyin!

Resmi adı Kaleido Plus olan yeni Kaleido, en yeni 3. nesil E-Ink’in Renkli E-Mürekkep ekranıdır. Önceki sürümlerine göre 3 kata kadar daha iyi renk performansı gösterir. 7,8 inç Kaleido Plus ekrana sahip BOOX Nova 3 Color, daha iyi canlılık ve daha az renk kayması ile 4.096 renk gösterebilir.

Orjinal BOOX algoritması ile Nova 3 Color daha iyi!

BOOX renk algoritması ile, herhangi bir görevi yerine getirirken renkli E Ink ekranından en iyi şekilde faydalanabilir ve izlemesi kolay ekranı deneyimleyebilirsiniz.

Parmaklarınızın Altındaki Renk Performansı!

BOOX Görüntü Kontrol sistemiyle, renk kontrastı, canlılık ve parlaklığa hassas ayarlamalar yapmak için ayrı araç çubuğunu zahmetsizce kaydırabilirsiniz.

Nova 3 Color ile Harika Fikirleri Renkli İşaretlere Dönüştürün

Renkli not alma sistemi, daha fazla renk ve grafik seçeneği ve yeni özellikler sunar. Not uygulamasını not almak, dersi ve toplantıyı daha sonradan dinlemek için kaydetmek, el yazısı notlarını aramak, doğrudan önemli noktalara atlamak ve tüm metinleri yazılı notlara dönüştürmek gibi şeyler yapabilirsiniz.

Nova 3 Color’ın Esnek Tuvalinde Başyapıtlar Yaratın

BOOX Notes uygulamasında yaratıcılığınızı serbest bırakın. Yatay tuval ve çeşitli renkler ve katmanlar, sanatsal eserler yaratmanıza yardımcı olacak mükemmel araçlardır. Ayrıca çiziminizin boyutunu özelleştirebilir, avuç içi tanımayı devre dışı bırakabilir ve desenleri taşımak için kementi kullanabilirsiniz. Ardından çizimlerinizi 4.096 seviyeli basınç duyarlılığına sahip kalemle titizlikle renklendirin.

Senkronize Edin, Her Uçta Görüntüleyin ve Web’de Düzenleyin

Renkli işler yaratmak sadece bir başlangıç. Notlarınızı ve karalamalarınızı arka planda senkronize edin, ardından bunları mobil cihazda ve bilgisayarda görüntüleyin. En iyisi, onları doğrudan web üzerinde düzenleyebilmeniz ve Nova 3 Color’ınızla tekrar senkronize edebilmenizdir.

Önemli Noktaları Daha Dikkat Çekici Hale Getirin

NeoReader, özellikle ePub dosyaları için yapılmış, yenilenmiş işlemci ile eşleştirildiğinde, orijinal ePub stillerini görüntülemek için en iyi yer haline gelir. Kırmızıyla vurgulanmış şekiller içeren çizelgeleri okuyun, metinleri ve resimleri renklerle işaretleyin ve kilit noktaları daha yaratıcı yollarla açıklayın. Ayrıca bu renkli e-okuyucuda PPT, MOBI, CBR, CBZ, PDF ve daha fazla formatı da NeoReader ile açabilirsiniz.

Daha Büyülü Ayrıntıları Yakalayın

BOOX algoritmasıyla geliştirilmiş 7,8 inç ekran ile daha canlı ayrıntılar görüntüleyin. Ön ışıkları açın ve renkli çizgi romanları, mangaları ve resimli kitapları açın. Gelişmiş CPU ve WIFI 2.4G + 5G, sayfaları yükleyecek ve verileri sorunsuz bir şekilde aktaracaktır. Maceranız bu renkli e-kitap okuyucu ile başlar ve yüksek pil kapasitesi sayesinde günlerce sürer.

Hareket Halindeyken İş İstasyonunuz

Hafif Nova 3 Color’ı yanınızda taşıyın ve ihtiyacınız olan özellikler ve uygulamalarla işinize her yerde ulaşın. Geniş 32G depolama alanı, birçok yerleşik ve üçüncü taraf uygulamaları ve yazma kalemi ile verimli bir güne hazırsınız.

Kitapları, Notları ve Dosyaları Doğrudan Paylaşın

Paylaş düğmesine dokunun ve bir hedef seçin: Bluetooth, E-posta veya diğer üçüncü taraf uygulamaları. Geliştirilmiş sisteme sahip Nova 3 Color, paylaşımı bir esinti kadar kolaylaştırır.

Ürün Özellikleri

 • Ekran: 7,8″ (197.3 * 137 * 7.7mm)
 • Uzun Pil Ömrü: 3150 mAh pil kapasitesi, 4+ haftaya kadar bekleme süresini destekler.
 • Hız: 3GB RAM (LPDDR4X), 32GB Hafıza (eMMC) ve BT 5.0 ile ultra yüksek hızda veri aktarır ve daha az güç kullanır.
 • Güçlü İşlemci: Geliştirilmiş sekiz çekirdekli CPU farklı komutlara en hızlı şekilde yanıt verir.
 • Çözünürlük: 100 Dpi renkli ekran, 300 Dpi siyah-beyaz ekran.
 • İşletim Sistemi: Android 10, Nova 3 Color’ı üçüncü taraf uygulamalarla daha uyumlu hale getirir.

Onyx Boox Nova 3 Color Satın Al

e-okuyucu rehberi 11 – onyx boox nova 3 color scaled
e-okuyucu rehberi 34

Onyx Boox Poke 3

Poke 3 Kutu İçeriği:

 • 2 yıllık Distribütör Garantisi
 • BOOX Poke3 x1
 • USB-C kablosu x1
 • Hızlı başlangıç kılavuzu x1

Küçük Boyut, Hızlı Performans: Poke 3

6 inç ekranlı ve yalnızca 150 gr ağırlığındaki Poke 3, gelişmiş donanımla size en üst düzeyde taşınabilirlik ve harika bir yetenek sunar. E-kitap okuyucunuzu istediğiniz yere götürebilir ve istediğiniz kitabı okuyabilirsiniz.

Poke 3 Ekranı Keskin, Basılı Kitap Görünümü Sağlar.

300dpi’de 1488 x 1072 çözünürlüğe sahip 4. nesil E Ink HD Carta ekranı kullanır ve her türlü özellikle kağıt benzeri bir okuma deneyimi sunar. Bu sayede gözleriniz LCD ekranlarda olduğu gibi yorulmaz.

Poke 3 : Cebinize Sığan Akıllı Dijital Kitaplık

Okuma istatistikleri Kütüphanede ki tüm okuma aktivitelerinizi özetleyerek okuma zamanınızı daha verimli yönetmenize yardımcı olur. Bu sayede her tür e-kitabı rahatça okuyun.

İster Karanlık Olsun İster Aydınlık,  Hangi Ortamda Olduğun Önemli Değil, Sonraki Sayfadan Okumaya Devam Et

Sıcak ve soğuk ışıklar arasında geçiş yapın ve zaman sınırlaması olmaksızın gündüz ve geceleri okuyun. Artık hiçbir şey hikayenizi bölemez.

Açık Bir Sistemde Okuma Eğlencesini Artırın

Android 10, Kindle, Kobo, Tagus, Nook ve daha fazlası gibi çeşitli üçüncü taraf okuma uygulamalarını yüklemenizi sağlar. Farklı içerik havuzlarına dalın ve asla sınırlanmayın.

Kulaklarınızda Hikayelerin ve Seslerin Keyfini Çıkarın

Bluetooth özellikli hoparlörler veya kulaklıklarla bağlamanız yeterlidir. Ardından üçüncü taraf uygulamalarda sesli kitap çalmaya başlayın, Metin Okuma’yı dinleyin veya müzik dinleyin.

Ürün Özellikleri

 • Ekran: 6″ (153 * 107 * 6.8mm)
 • Uzun Pil Ömrü: 1500 mAh pil kapasitesi, 2 haftaya kadar bekleme süresini destekler.
 • Hız: 2GB RAM (LPDDR4X), 32GB Hafıza (eMMC) ve BT 5.0 ile ultra yüksek hızda veri aktarır ve daha az güç kullanır.
 • Güçlü İşlemci: Geliştirilmiş sekiz çekirdekli CPU farklı komutlara en hızlı şekilde yanıt verir.
 • Çözünürlük: 1448×1072 (300 dpi) sahip önden aydınlatmalı geniş ekran, küçükten büyüğe her içeriği her ışıkta keskin bir şekilde gösterebilir.
 • İşletim Sistemi: Android 10, Poke 3’ü üçüncü taraf uygulamalarla daha uyumlu hale getirir.

Onyx Boox Poke 3 Satın Al

e-okuyucu rehberi 12 – onyx boox poke 3 scaled
e-okuyucu rehberi 35

Onys Boox Nova Air

Nova Air Kutu İçeriği:

 • 2 yıllık Distribütör Garantisi
 • BOOX Nova Air x1
 • Stylus kalem x1
 • USB-C kablosu x1
 • Hızlı başlangıç kılavuzu x1
 • Ekran koruyucu x1

7,8 inç ekran boyutu ile Nova Air her yerde yanınızda olmaya hazır. Nova 3’e göre daha hafif ve daha ince tasarlanan Nova Air çantanıza kolayca sığar. Tüm kütüphanenizi, not defterlerinizi yanınızda taşıyın. Nova Air ile hem okumalarınızı yapın hem not alın. Taşınabilir boyutu ve 7,8 inç ekranı ile hep yanınızda olsun.

Hangi Formatta Okuyacağınıza Kendiniz Karar Verin!

BOOX ile dilediğiniz formatı hemen açıp okumaya başlayın. 17 yazı formatında okuma yapmaya hemen başlayın. Mobi, Epub, PDF, Azw, Doc ve daha birçok formatta okuma yapabilirsiniz. Metin çevirme işlemleri ile uğraşmadan hemen okumaya başlamak için tek ihtiyacınız olan bir BOOX sahibi olmak.

Her formatta açtığınız kitaplar üzerine hemen not almaya başlayın. Stylus kalem ile tüm formatların üzerine notlar alabilirsiniz.

Sayfaları Kolayca Çevirin

Fiziksel tuşlara sahip yeni kılıf ile sayfaları değiştirmek çok kolay. Artık ekrana dokunmanıza gerek yok. Sadece tuşlara hafifçe dokunmanız yeterli. Siz okumanıza odaklanın. Cihazınızı mıknatıslı kılıfınıza yerleştirdikten sonra sayfa çevirme işlemini butonlara hafifçe dokunarak yapabilirsiniz.

Nova Air ile kitaplarınızı ister okuyun ister dinleyin!

Nova Air ile kitaplarınızı dinleyebilirsiniz. Alt tarafta yer alan iki adet Hi-Fi hoparlör ile dilerseniz Nova Air kitabınızı seslendirsin, dilerseniz hafif bir fon müziği eşliğinde okumalarınızı yapın. Okuduğunuz metnin seslendirilmesini istiyorsanız cihazınızdan “Seslendir” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Artık arkanıza yaslanıp kitabın tadını çıkartabilirsiniz.

Dış mekanda veya içeride. Farketmez. Dilediğin yerde oku!

Yansıma önleyici ekran (Anti Glare) ekran sayesinde güneş ışığı altında kağıttan okur gibi okuyun. Karanlıkta ise beyaz ve sarı ön ışıkları sayesinde okumanıza göz konforunuz bozulmadan devam edin. Oldukça hafif olan Nova Air yanınızda ise sorun yok. İster tatilde, gün ışığında, ister karanlıkta, kampta olun. Okuma keyfinizi hiçbir ortam bozamaz!

Notlar alın ve bunları dilediğiniz zaman dijital formata çevirin!

Nova Air ile not almak ve bu notları daha sonra dijital formata çevirmek çok kolay. Notlarınızı 5 farklı kalemi kullanarak yazabilirsiniz. Notlarınıza 5 katman ekleyip katmanları birbirlerinden bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Üçgen, kare, daire gibi şekilleri hayallerinizi kaydederken kullanabilirsiniz. El yazınızı tanıyabilen yapay zeka ile notlarınızı iki dokunuşla TXT formatına çevirebilirsiniz.

Mıknatıslı Boox Stylus Kalem

BOOX Stylus kalem artık beyaz! Yeni kalem daha güçlü mıknatısı ve konforlu tutuşu ile birlikte her zamankinden daha harika görünüyor. Cihazınıza kolayca yapışan kaleminizi artık nerede isterseniz yanınızda olacaktır.

Kitapları, Notları ve Dosyaları Doğrudan Paylaşın

Paylaş düğmesine dokunun ve bir hedef seçin: Bluetooth, E-posta veya diğer üçüncü taraf uygulamaları. Geliştirilmiş sisteme sahip Nova Air, paylaşımı bir esinti kadar kolaylaştırır.

Ürün Özellikleri

 • Ekran: 7,8″ (194*136.5*6.3mm)
 • Uzun Pil Ömrü: 2000 mAh pil kapasitesi, 3+ haftaya kadar bekleme süresini destekler.
 • Hız: 3GB RAM (LPDDR4X), 32GB Hafıza ve BT 5.0 ile ultra yüksek hızda veri aktarır ve daha az güç kullanır.
 • Güçlü İşlemci: Geliştirilmiş sekiz çekirdekli CPU farklı komutlara en hızlı şekilde yanıt verir.
 • Çözünürlük: 300 Dpi siyah-beyaz ekran.
 • İşletim Sistemi: Android 10, Nova Air’ı üçüncü taraf uygulamalarla daha uyumlu hale getirir.

Onyx Boox Nova Air Satın Al

e-okuyucu rehberi 13 – onyx boox nova air scaled
e-okuyucu rehberi 36

Onyx Boox Caesar 4

E Ink Carta Plus

E Ink Carta Plus – elektronik kağıt teknolojisi kullanılarak yapılmış son nesil siyah beyaz ekrandır. Sınıfındaki tüm ekranlardan daha hafif bir alt tabakaya ve daha yüksek kontrast ve çözünürlüğe sahiptir. Parlak güneş ışığında okumanızı sağlar ve yeniden çizme hızı yüksektir. Yoğunluk 300 ppi. Böyle bir ekrandan okumak, iyi bir kağıt kitabın sayfasından okumak kadar rahattır. Klasik tablet veya akıllı telefonlara göre okurken gözler üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

SNOW Field

SNOW Field, bir E Ink ekranındaki boyanmamış piksellerin sayısını azaltmaya izin veren bir ekran çalıştırma modudur. Metin ve resimlerin kalitesi gözler için olabildiğince rahattır.

Arka Işık MOON Light 2

Ekran ışığının mavi tonu uyku hormonu üretimini engeller. Bu nedenle, sıradan bir tabletin veya akıllı telefonun parlak ekranından okuduktan sonra uykuya dalmak zordur. Backlight MOON Light 2, LED’lerin parlaklığını soğuk ve sıcak ışık için ayarlamanıza, gün boyunca okumak için daha beyaz ışık seçmenize ve yatmadan önce okumak için daha sarı renk seçmenize olanak tanır.

Flicker-Free sayesinde Titreşimsiz Işık

Flicker-Free teknolojisi, ekran LED’lerinin titremesini tamamen ortadan kaldırır ve ekrandan uzun süreli okumanın neden olduğu rahatsızlık, göz yorgunluğu ve baş ağrılarını önemli ölçüde azaltır.

Ürün Özellikleri: 

Ekran: 6″, E Ink Carta Plus, 16 gri tonu, 1072 × 1448 piksel, piksel yoğunluğu – 300 ppi, SNOW Field fonksiyonu ile (dokunmatik ekran değil/Joy-stick düğme kontrolü)

İşlemci: 4 çekirdekli, 1,2 GHz

Arka ışık: MOON Light 2, Flicker-Free

Ram: 512 MB

Dahili hafıza: 8 Gb

Hafıza Kartı: MicroSD

Desteklenen dosya formatları: TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, FB3, MOBI, CHM, PDB, DOC, DOCX, PRC, EPUB, PDF, DjVu, JPG, PNG, GIF, BMP, CBR, CBZ

Batarya: Lityum iyon, kapasite 3000 mAh

işletim sistemi: Android 4.4

Boyutlar: 170 × 117 × 8,7 mm

Gövde malzemesi: Plastik

Net Ağırlık: 182 g

Kutu İçeriği: ONYX BOOX Caesar 4 e-okuyucu, Kullanım kılavuzu, USB kablosu, Garanti belgesi

Garanti süresi: 1 yıl

Onyx Boox Caesar 4 Satın Al

e-okuyucu rehberi 14 – onyx boox caesar 4 scaled
e-okuyucu rehberi 37

Onyx Boox Darwin 7

E Ink Carta Plus

E Ink Carta Plus – elektronik kağıt teknolojisi kullanılarak yapılmış son nesil siyah beyaz ekrandır. Sınıfındaki tüm ekranlardan daha hafif bir alt tabakaya ve daha yüksek kontrast ve çözünürlüğe sahiptir. Parlak güneş ışığında okumanızı sağlar ve yeniden çizme hızı yüksektir. Yoğunluk 300 ppi. Böyle bir ekrandan okumak, iyi bir kağıt kitabın sayfasından okumak kadar rahattır. Klasik tablet veya akıllı telefonlara göre okurken gözler üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

SNOW Field

SNOW Field, bir E Ink ekranındaki boyanmamış piksellerin sayısını azaltmaya izin veren bir ekran çalıştırma modudur. Metin ve resimlerin kalitesi gözler için olabildiğince rahattır.

Arka Işık MOON Light 2

Ekran ışığının mavi tonu uyku hormonu üretimini engeller. Bu nedenle, sıradan bir tabletin veya akıllı telefonun parlak ekranından okuduktan sonra uykuya dalmak zordur. Backlight MOON Light 2, LED’lerin parlaklığını soğuk ve sıcak ışık için ayarlamanıza, gün boyunca okumak için daha beyaz ışık seçmenize ve yatmadan önce okumak için daha sarı renk seçmenize olanak tanır.

Flicker-Free sayesinde Titreşimsiz Işık

Flicker-Free teknolojisi, ekran LED’lerinin titremesini tamamen ortadan kaldırır ve ekrandan uzun süreli okumanın neden olduğu rahatsızlık, göz yorgunluğu ve baş ağrılarını önemli ölçüde azaltır.

Ekran: 6″, E Ink Carta Plus kapasitif dokunmatik ekran, 16 gri tonu, 1072 × 1448 piksel, Çoklu dokunma işlevi ve SNOW Field ile

Arka ışık: MOON Light 2, Flicker-Free

İşlemci: 4 çekirdekli, 1,2 GHz

Ses: 3,5 mm jak

Ram: 1 Gb

Dahili hafıza: 8 Gb

Hafıza kartı: MicroSD

Desteklenen dosya formatları: TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, FB3, MOBI, CHM, PDB, DOC, DOCX, PRC, EPUB, PDF, DjVu, JPG, PNG, GIF, BMP, CBR, CBZ, MP3, WAV

Bağlantı Seçenekleri: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n

Batarya: Lityum iyon, kapasite 3000 mAh

İşletim sistemi: Android 4.4

Boyutlar: 170 × 117 × 8,7 mm

Gövde malzemesi: Plastik

Net ağırlık: 182 g

Kutu İçeriği: ONYX BOOX Darwin 7 e-okuyucu, Kullanım kılavuzu, Kapak kılıfı, USB kablosu, Garanti belgesi

Garanti süresi: 1 yıl

Onyx Boox Darwin 7 Satın Al

e-okuyucu rehberi 15 – onyx boox darwin 7 scaled
e-okuyucu rehberi 38

Amazon Kindle Modelleri

Amazon Kindle Oasis

GENEL BİLGİLER

 • Ekran Boyutu: 7.0 İnç
 • Ekran Piksel Yoğunluğu: 300 PPI
 • Ekran Özellikleri: E-ink Carta, Yansımasız Yüzey
 • Desteklenen Formatlar: Audible Audio Format (AAX), DOCX, GIF, HTML DOC, JPEG, Kindle (AZW), Kindle Format 8 (AZW3), Korumasız Mobi, PDF, PMP (Dönüştürerek), PNG, PRC (Özgün), TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Dahili Depolama: 8 GB

TASARIM

 • Boy: 159 mm
 • En: 141 mm
 • Kalınlık: 8.3 mm
 • Ağırlık: 188 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Bluetooth, Wi-Fi
 • Diğer Özellikler: Amazon İçerik İçin Ücretsiz Bulut Depolama, Ayarlanabilir Ekran Aydınlatma
 • Pil Özellikleri: 3 Saatte Tam Şarj (USB)6 Hafta (Günde 30 dk.)
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Suya Dayanıklılık Özelliği: IPX8

Amazon Kindle Oasis Satın Al

e-okuyucu rehberi 16 – amazon kindle oasis scaled
e-okuyucu rehberi 39

Amazon Kindle Paperwhite 4

GENEL BİLGİLER

 • Ürün Serisi: Kindle Paperwhite 4

 • Alt Seri: 10.Nesil Kindle
 • Ekran Boyutu: 6.0 İnç
 • Ekran Çözünürlüğü: 1448 x 1072 Piksel
 • Ekran Piksel Yoğunluğu: 300 PPI
 • Ekran Özellikleri: E-ink Carta, Yansımasız Yüzey
 • Desteklenen Formatlar: Audible Audio Format (AAX), DOCX, GIF, HTML DOC (Dönüştürerek), JPEG, Kindle (AZW), Kindle Format 8 (AZW3)Korumasız Mobi, PDF, PMP (Dönüştürerek)PNG, PRC (Özgün), TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Dahili Depolama: 8 GB

TASARIM

 • Boy: 169 mm
 • En: 117 mm
 • Kalınlık: 9.1 mm
 • Ağırlık: 205 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Bluetooth, Wi-Fi
 • Diğer Özellikler: Amazon İçerik İçin Ücretsiz Bulut Depolama
 • Pil Özellikleri: 4 Saatte Şarj (USB İle), 6 Hafta (Günde 30 dk.)
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Suya Dayanıklılık Özelliği: IPX8
e-okuyucu rehberi 17 – amazon kindle paperwhite 4 scaled
e-okuyucu rehberi 40

Amazon Kindle Touch 2019

GENEL BİLGİLER

 • Ürün Serisi: Kindle Touch
 • Ekran Boyutu: 6.0 İnç
 • Ekran Çözünürlüğü: 600 x 800 Piksel
 • Ekran Piksel Yoğunluğu: 167 PPI
 • Ekran Özellikleri: Aydınlatmalı Ekran, Çoklu Dokunmatik, E-ink
 • Desteklenen Formatlar, AZW, AZW3, BMP, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPEG, PDF, PNG, PRC (Mobipocket), TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Dahili Depolama: 4 GB, 8GB

TASARIM

 • Boy: 172 mm
 • En: 120 mm
 • Kalınlık: 10.1 mm
 • Ağırlık: 213 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Mikro USB, Wi-Fi (802.11 b/g/n)
 • Diğer Özellikler: Amazon İçerik İçin Ücretsiz Bulut Depolama
 • Pil Özellikleri: Yaklaşık 1 Ay Kullanım

Amazon Kindle Tocuh 2019 Satın Al

e-okuyucu rehberi 18 – amazon kindle touch 2019 scaled
e-okuyucu rehberi 41

Amazon Kindle Voyage

GENEL BİLGİLER

 • Ürün Serisi: Kindle Voyage
 • Alt Seri: 7.Nesil Kindle
 • Ekran Boyutu: 6.0 İnç
 • Ekran Piksel Yoğunluğu: 300 PPI
 • Ekran Özellikleri: Aydınlatmalı Ekran: E-ink Carta: Otomatik Işık Ayarı
 • Desteklenen Formatlar: BMP, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPEG, Kindle (AZW), Kindle Format 8 (AZW3), Korumasız Mobi, PDF, PNG, PRC (Özgün), TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Dahili Depolama: 4 GB

TASARIM

 • Boy: 162 mm
 • En: 115 mm
 • Kalınlık: 7.6 mm
 • Ağırlık: 188 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
 • Diğer Özellikler: Amazon İçerik İçin Ücretsiz Bulut Depolama
 • Pil Özellikleri: 6 Hafta (Günde 30 dk.)

Amazon Kindle Voyage Satın Al

e-okuyucu rehberi 19 – amazon kindle voyage scaled
e-okuyucu rehberi 42

PocketBook Modelleri

PocketBook Tocuh Lux 5

GENEL BİLGİLER

 • Ürün Serisi: PocketBook Touch Lux
 • Ekran Boyutu: 6.0 İnç
 • Ekran Çözünürlüğü: 758 x 1024 Piksel
 • Ekran Piksel Yoğunluğu: 212 PPI
 • Desteklenen Formatlar: Adobe DRM, BMP, CBR, CBZ, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTML, JPEG, MobiPocket, PDF, PNG, PRC, RTF, TIFF, TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Bellek (RAM): 512 MB
 • Dahili Depolama: 8 GB
 • Arttırılabilir Depolama: Var
 • Depolama Tipi: MicroSD
 • Azami Depolama Desteği: 32 GB

TASARIM

 • Boy: 162 mm
 • En: 108 mm
 • Kalınlık: 8.0 mm
 • Ağırlık: 155 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Mikro USB-B, Wi-Fi (802.11 b/g/n)
 • Diğer Özellikler: Kitap Mağazası
 • Pil Özellikleri: 1500 mAh
 • Suya Dayanıklılık: Yok

PocketBook Touch Lux 5 Satın Al

e-okuyucu rehberi 20 – pocketbook tocuh lux 5 scaled
e-okuyucu rehberi 43

PocketBook InkPad

GENEL BİLGİLER

 • Ekran Boyutu: 8.0 İnç
 • Ekran Çözünürlüğü: 1200 x 1600 Piksel
 • Ekran Piksel Yoğunluğu: 250 PPI
 • Ekran Özellikleri: Aydınlatmalı Ekran (LED), E-Ink Pearl, Kapasitif Ekran (Dokunmatik)
 • Desteklenen Formatlar: BMP, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB (DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, JPEG, MP3, PDF, PDF (DRM), PNG, PRC, RTF, TCR, TIFF, TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Bellek (RAM): 512 MB
 • Dahili Depolama: 4 GB
 • Arttırılabilir Depolama: Var
 • Depolama Tipi: MicroSD
 • Azami Depolama Desteği: 32 GB

TASARIM

 • Boy: 195.5 mm
 • En: 162.8 mm
 • Kalınlık: 7.3 mm
 • Ağırlık: 350 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
 • Pil Özellikleri: Li-Po (Lityum-Polimer), 2500 mAh

PocketBook InkPad Satın Al

e-okuyucu rehberi 21 – pocketbook inkpad scaled
e-okuyucu rehberi 44

PocketBook InkPad X

GENEL BİLGİLER

 • Ürün Serisi: PocketBook InkPad
 • Ekran Boyutu: 10.0 İnç
 • Ekran Çözünürlüğü: 1404 x 1872 Piksel
 • Ekran Özellikleri: E-ink Mobius Carta, Ekran Işığı (SMARTlight), Kapasitif Çoklu Dokunmatik, 16 Seviye Gri Tonlama
 • Desteklenen Formatlar: ACSM, BMP, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, JPEG, MOBI, MP3/OGG/M4B (USB&Bluetooth İle), PDF, PDF (DRM), PNG, PRC, RTF, TIFF, TXT

BELLEK & DEPOLAMA

 • Bellek (RAM): 1 GB
 • Dahili Depolama: 32 GB

TASARIM

 • Boy: 249.2 mm
 • En: 173.4 mm
 • Kalınlık: 7.7 mm
 • Ağırlık: 300 gr

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bağlantılar: Bluetooth, Wi-Fi
 • Diğer Özellikler: Sesli Okuma (İngilizce+15 Dil), USB Tip-C, 2 Çekirdekli 1.0GHz İşlemci
 • Pil Özellikleri: Li-Po (Lityum-Polimer), 2000 mAh

PocketBook InkPad X Satın Al

e-okuyucu rehberi 22 – pocketbook inkpad x scaled
e-okuyucu rehberi 45

PocketBook Color

Bellek & Depolama

Dahili Depolama: 16 GB

Bellek (RAM): 512 MB

Tasarım
En: 108.8 mm

Boy: 161.3 mm

Ağırlık: 155 gr

Genel Bilgiler

Ekran Boyutu: 6.0 İnç

Ekran Çözünürlüğü: 1448 x 1072 Piksel

Ekran Özellikleri: Kapasitif Çoklu Dokunmatik, E Ink Carta

Desteklenen Formatlar: FB2.ZIP, DOC, ACSM, EPUB (DRM), HTM, BMP, PNG, RTF JPEG, DOCX, PRC, TXT, MOBI, TIFF, DJVU, FB2, HTML, PDF, CHM, EPUB, PDF (DRM)

PocketBook Color Satın Al

e-okuyucu rehberi 23 – pocketbook color scaled
e-okuyucu rehberi 46

Sonuç

Biz Kobo Aura Edition 2 (Şu an satışta yok) kullanıyoruz. 6 inç büyüklükte ve sık sık güncelleme alan bir model. Bize yetiyor şu anda fakat ben çizgi roman ve manga okuduğum için renkli bir ekrana geçmeyi düşünüyorum. Tercihim ise Onyx Boox Nova Color 3 olacak.

Nasıl bir e-kitap okuyucu alacağınıza karar verirken:

 1. Tasarım: Elinizde tutarken sizi yormayacak tasarımda ve ağırlıkta olacak bir modeli seçmelisiniz. Eğer çok büyük olmasını istemiyorsanız 6 inç büyüklükteki modeller sizin için yeterli olacaktır.
 2. Pahalılık: Onyx Boox modelleri muadillerine göre oldukça pahalı fakat donanım olarak da bir o kadar yüksek özellikleri bulunuyor. Kobo modelleri herkesin ulaşabileceği bir fiyat skalasında bulunuyor. Yine tasarımda olduğu gibi bu fiyatlandırmaya da kullanım amacınıza göre karar verebilirsiniz. 
 3. Renkli – Renksiz Ekran: Eğer ki çizgi roman okumayacaksanız renksiz ekrana sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz.
 4. Güncelleme Desteği: Kobo bu konuda oldukça iyi. Sık sık güncelleme alıyor. Fakat diğer modelleri kullanmadığımız için de fazla bir yorum yapamıyoruz.
 5. Donanım: Kobo Aura Edition 2 modelini örnek gösterecek olursak bir kelimenin altını çizerken veya not alırken oldukça zorlanıyoruz. Donanımsal özellikleri yüksek olan bir modeli tercih edebilirsiniz.
 6. Batarya: Kobo Aura Edition 2 modelinin bataryası oldukça iyi. Ayda 1 şarj ediyoruz. Alacağınız modele Kobo Aura Edition 2 ile kıyaslayarak karar verebilirsiniz.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz