1. Ana Sayfa
  2. Kitap Yorumları

KİTAP YORUM: CHRIS GUILLEBEAU – 100 $’LIK BAŞLANGIÇ

KİTAP YORUM: CHRIS GUILLEBEAU – 100 $’LIK BAŞLANGIÇ
0

100 $’lık Başlangıç…

Motivasyon kitaplarını seviyorum. Evet, çoğunda aynı şey var; evet, çoğu aynı konulardan bahsediyor vs vs… Ama ben o kitaplardaki umudu seviyorum. “Hepimiz her şeyi başarabiliriz” algısını, “hadi, kıçını kaldır da bir şeyler yap” mesajını seviyorum. Tanıştığım pek çok kişi kişisel gelişim kitaplarını sevmezken, ben onları okurken keyif alıyorum. Gaz da veriyorlar, evet, bazıları çabuk sönse de, bu kitaplar olmadan şu an olduğum kişi olamayacağıma da inanıyorum.

“100 Dolarlık Başlangıç” da kişisel gelişim kitapları arasında yer alabilir belki de. Finansal bir kitap da olabilir. Ben bu kitabı okuyup bitirdikten sonra, içimde bir şeylerin kıpırdandığını hissettim. Size yol gösteriyor. Bir işi kurmak için neler yapmanız gerektiğini, hangi adımları atmanız gerektiğini anlatırken, reklamınızı yaparken dikkate almanız gereken konulardan ürününüzün ya da hizmetinizin fiyatını belirlemeye ve müşterilerinize karşı nasıl davranmanız gerektiğine kadar pek çok konuda size fikir veriyor.

Ben bu kitabı epub formatıyla kobo ile okudum. Fakat evime alıp kütüphaneme de koymayı düşünüyorum. Bir gün bir iş kurarsanız eğer, tekrar tekrar bu kitaba dönmek isteyeceksiniz.

Kötü yönü yok mu? Elbette var. Mesela çok fazla tekrara girmiş kitap. Yazar aynı şeyleri defalarca söylüyor. Aklımıza sokmak için yapmış da olabilir, bilemeyeceğim. İşlerini bırakıp kendi hayalinin peşinden giden ya da tesadüfen bir iş kurup yüksek miktarda para kazanan örnekler var kitapta. Pek çok örnek var. Bu kadar çok örneği okurken de biraz sıkılabilirsiniz. Yine de eğer bu tür konulara ilgi duyuyorsanız okuduğunuza pişman olmayacağınız bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

Muhteşem bir kitap mı? Hayır değil. Size hayatın sırrını da vermeyecek. 1 ayda zengin olmanızı sağlamayacak ya da hayatınız bir anda değişmeyecek. Belki okurken ilham alabilirsiniz. Bir fikriniz var ama cesaret edemiyorsanız, hayata geçirebilirsiniz. Hayal kurmanıza yardımcı olabilir, hatta belki sizi düşünmeye zorlayabilir. Okursanız, lütfen okuduktan sonra yorumunuzu paylaşın. Okuduysanız, hemen aşağıda yorum bölümümüzü kullanmadan geçmeyiniz. 😊

Kitapla kalın.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz