1. Ana Sayfa
  2. Kitap Yorumları

Kitap Yorumu: Gillian Flynn – Yetişkin

Kitap Yorumu: Gillian Flynn – Yetişkin
0
10.0
Puanlama

Okunmayı kesinlikle hak eden bir kitap!

  • Kurgu 10
  • Karakter Yapısı 10
  • Çeviri 10
  • Okuma 10

Yetişkin, okuduğum en güzel kısa hikayelerden birisiydi.

Muameleci seni!

İlk paragrafından +18 bir kitap olacağını sanmıştım. Klişe bir konu olacağını düşünüyordum ama beni öyle bir ters köşeye yatırdı ki Gillian Flynn kitabı bitirdiğimde tekrar okumak istedim. O kadar güzeldi.

Gillian Flynn’i ben “Gone Girl” filmiyle tanıdım. O ne güzel bir filmdi. O filmi izledikten sonra ve bir kitabı olduğunu öğrendikten sonra ne kadar kitabı çıktıysa almaya başladık ve işte böylelikle kitaplığımızda yer buldu kendisine “Yetişkin”

Gillian Flynn karakter yaratmakta çok usta bir isim. Yetişkin’in ana karakterinin üzerindeki baskıyı ve korkuyu gerçekten siz de hissediyorsunuz. Karakterler sanki kalemle yaratılmamış da yanı başınızda kanlı canlı duruyormuş gibi geliyor.

Kitap topu topu 56 sayfa. Ne yazılabilir? Ne anlatılabilir?

Bu 56 sayfaya birçok sürpriz yerleştiriyor Gillian Flynn. En sonda ki sürpriz zaten beni şoka soktu. Hiç beklemiyordum böyle bir şey. Çünkü dediğim gibi kitabı +18 olarak okumaya başlıyorsunuz sonra gerilim türüne dönüyor. Harika bir geçiş sağlıyor bize Gillian Flynn.

Kitabı bölümleri şu şekilde: giriş bölümünde karakterin ne işler yaptığını okuyor annesini tanıyorsunuz. Gelişme bölümünde karakterimizin para kazanmak ve hayatta kalmak için deneyimlerine şahit oluyorsunuz. Sonuç bölümünde ise giriştiği işten nasıl bir tehlikeye düştüğünü okuyacaksınız.

Muamele yollarından nereye geldi diyeceksiniz. Kesinlikle bu cümleyi kurup soluksuz bir şekilde kitabın son sayfasına kadar geldiğinizi fark edeceksiniz.

Yetişkin severek okuduğum bir kitap oldu. Hiç beklemediğim şekilde sizi içine esir edecek bir kitap. Bu kadar kısa bir kitapta bu kadar sürprizin olması da ayrıca bir alkışı hak ediyor. George R. R. Martin‘e de teşekkür etmeyi unutmayalım.

Kitapla Kalın.

 

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz