1. Ana Sayfa
  2. Kitap Yorumları

Adam Fawer- Olasılıksız

Adam Fawer- Olasılıksız
0

Olasılıksız…

Olasılık nedir? Bir olayın deneylere dayanarak kesin olmamakla birlikte ortaya çıkması durumudur. Peki bu durumu bir insan ne kadar düşünebilir? Ne kadar detaylı düşünüp aklında tutabilir tüm olasılıkları? Mümkün mü Caine gibi olasılık hesabı yapmak? Hayır ben yapamam.

Kitabımızın ilk 75-100 sayfası neredeyse giriş bölümü gibiydi. Her bölümde farklı karakterleri ve bu karakterlerin bir şekilde birleşmesini okuduk. Karakter akışı ve işlenişi çok güzeldi. Adam Fawer’ın ilk kitabını okuyuşum olmasına rağmen hayran olmamak için bir sebep yok. “Olasılıksız” çok çok iyi kurgulanmış bir bilim kurgu kitabı.

Siz geleceğinizi görmek ister miydiniz? Düşünsenize olasılıkları tahmin edebiliyor ve onları canlı olarak hayal edebiliyorsunuz. Ne kadar sıkıcı olurdu değil mi? Caine o şekilde olasılık hesabı yapabiliyor. Çok garip adam şu Caine.

Kitabı ilk elime aldığımda sıkılacağımı düşünüyordum. Ekonomi olasılıklarıyla dolu, sayılarla ava çıkacağım bir kitap olduğunu düşünüyordum. Fakat beni yanıltmayı başardı Fawer.

Deja-vu olmanın sebebini hiç düşündünüz mü? İşte onun sebebi olabilecek fikri bu kitapta bulacaksınız. Tercihlerle alakalı olabilirmiş. Hiç mantıksız gelmiyor aslında. Biz de o kadar güçlü müyüz?

“Olasılıksız” bir çırpıda okuyup bitireceğiniz ve üzerine düşünebileceğiniz, araştırma yapacağınız bir kitap. Çok satmasının ve ödül almasının hakkını fazlasıyla veriyor. Pişman olmayacaksınız.

İyi okumalar.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz