1. Ana Sayfa
  2. Kitap Yorumları

KİTAP YORUM: CHIARA GAMBERALE – ON DAKİKA

KİTAP YORUM: CHIARA GAMBERALE – ON DAKİKA
0

Her gün on dakika boyunca hayatınızda yapmadığını bir şeyi yapma fikri çok ilginç değil mi? Hergün farklı şeyleri deneyimlemek. Farklı hobiler edinmek…

Chiara Gamberale bu günlük tarzında yazdığı romanda -ki ben çok severim bu tarzı- iyi bir iş çıkarmış.

Kitabın en can alıcı kısmı hayatı deneyimlerken neleri kaçırdığımız. Sevebileceğimiz belki de neler var neler bu hayatta. Biz de bu on dakika kuralını kendi hayatımıza uygulamayı düşünüyoruz eşimle. Siz de okuduktan sonra aynı kanıya varacaksınız eminim.

Kitabın konusu eşinden ayrılan bir kadının yaşadığı bunalım ve terapistinin ona önerdiği on dakikalık farklılıklar. Her gün on dakika boyunca hayatında daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapıyor. Mesela hiç tanımadığı birinin mezuniyetine katılıyor, örgü örüyor, porno izliyor, fuşya oje sürüyor. Hayatında ki bu on dakikalık farklılıklara arkadaşları da ortak oluyor ve ona neler yapması gerektiği hakkında yardımcı oluyorlar. Fena bir konu değil aslında. Sizi alıp uzaklara götürmüyor On Dakika ama yüzünüzde hafif bir gülümseme ve aklınızda farklı fikirlerin belirmesine sebep oluyor.

Kitap kafa dağıtmak için okunabilecek türlerin arasında konumlandırılabilir. Edebi olarak bir katkısı yok fakat yazarın ktiaba aktardığı on dakika fikri gerçekten ilgi çekici. Bir günde bitirebileceğiniz , üzerine fazla düşünmeden hemen kendinize günlük on dakikalık planlar çıkaracağınız bir kitap.

Kitapla kalın.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz