1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

“WESTWORLD” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ

“WESTWORLD” HAYRANLARINA DİZİ ÖNERİLERİ
0

The Night Of

New York’ta yaşanan, karmaşık bir hikayeye sahip hayali bir cinayet davasının derinlemesine araştırıldığı sekiz bölümden oluşacak bir mini dizidir. Bir kızı öldürmekle suçlanan Nasir Khan (Riz Ahmed) isimli Pakistanlı bir vatandaşın soruşturma ve dava süreci işlenecektir.

IMDB: 8,6/10

Sezon Sayısı: 1 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 8

Platform: HBO

Oyuncular: Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp
Tür: Dram, Polisiye
Süre: 60 Dakika

American Gods

Neil Gaiman’ın aynı isimli romanından uyarlanan ‘American Gods’ Starz kanalının yaklaşan fantezi, drama dizilerinden biri olup genel özeti şöyledir; Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

IMDB: 8/10

Sezon Sayısı: 2 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 16

Platform: Starz!

Oyuncular: Ricky Whittle, Emily Browning, Crispin Glover
Tür: Dram, Fantastik, Gizem
Süre: 60 Dakika

The Oa

Başrollerinde Brit Marling ve Zal Batmanglij’i buluşturan The OA, yedi sene önce kaybolduğunda gözleri görmeyen, kör bir kadın olan Prairie Johnson’ın, yıllar sonra gözleri düzelmiş bir şekilde ortaya çıkışının gizemli hikayesini anlatıyor.

IMDB: 7,8/10

Sezon Sayısı: 2 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 16

Platform: Netflix

Oyuncular: Brit Marling, Jason Isaacs, Scott Wilson
Tür: Dram, Fantastik, Gizem
Süre: 60 Dakika

Preacher

Modern çizgi romanlar arasında başyapıt olarak kabul edilen Preacher; Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisinin yazarlığında, AMC kanalında ekranlara gelecek. Dizide; Genesis isimli Tanrı kadar güçlü bir varlıkla birleşen, Texas’lı Vaiz Jesse Custer’ın hikayesi anlatılacak. Jesse, tüm cemaatinin ölümüne sebep olacak ve kilisesi de yerle bir olacak.

IMDB: 8,1/10

Sezon Sayısı: 4 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 34

Platform: AMC

Oyuncular: Dominic Cooper, Joseph Gilgun, Ruth Negga
Tür: Dram, Fantastik, Macera
Süre: 60 Dakika

Colony

Yakın gelecekte geçecek ve uzaylı saldırısına karşı işgal altında olan Los Angeles’ı mesken tutacak dizide Holloway; şehirde büyüyen direniş hareketi sonucu işgal hükümetiyle işbirliği yapmak zorunda kalan, Will Bowman isimli eski bir FBI ajanına hayat verecek.

IMDB: 7,4/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 36

Platform: USA Network, Netflix

Oyuncular: Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson
Tür: Dram, Aksiyon, Macera
Süre: 42 Dakika

Travelers

Günümüzden yüzlerce yıl sonrası insan nüfusu azalmıştır. Hayatta kalan son insanlar bir zaman makinesi keşfederler ve 21. yüzyıla geri dönerek insanoğlunu korkunç bir gelecekten kurtarmak isterler. Rastgele insanlardan oluşmuş küçük bir grup “Travelers” isimli gizlice bir takım oluşturururlar ve insanoğlunun kaderini değiştirmeyi kendilerine misyon edinirler. Bu takım; aynı zamanda takımın lideri olan FBI özel ajanı Grant MacLaren (Eric McCormack), Marcy (Mackenzie Porter) isimli engelli fakat zeki bir genç kadın, onun sosyal çalışanı David (Patrick Gilmore), Trevor (Jared Paul Abrahamson) isimli liseli bir takım kurucu, şiddete maruz kalmış Carly (Nesta Marlee Cooper) isimli bir anne ve eroin bağımlısı üniversite öğrencisi Philip’den (Reilly Dolman) oluşmaktadır.

IMDB: 8,2/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 34

Platform: Showcase (CA), Netflix

Oyuncular: Eric McCormack, MacKenzie Porter, Nesta Cooper
Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Süre: 45 Dakika

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency

Sıradan bir hayatı olan Todd Brotzman için artık her şey çok farklı olacaktır. Bir otelde belboy olarak çalışan Todd, otelin çatı katındaki odada kalan milyoner Patrick Spring’in cesedini bulur. İş adamı öldürülmüştür ve bu korkunç olay Todd’un hayatını tahmin edemeyeceği kadar çok değiştirecektir. O artık bir işsiz aynı zamanda da cinayetin çözümüyle ilgilenen bir adamdır. Cinayet hakkında soruşturma başlatan amatör dedektif Dirk Gently, Todd ile tanıştığında onun bu cinayeti çözmekle sorumlu olduğunu inanır. Todd pek gönüllü olmasa da dedektif ile birlikte çalışmaya ikna olur. İkili artık karmaşık ve tehlikeli bir dünya ile karşı karşıyadır.

IMDB: 8,3/10

Sezon Sayısı: 2 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 18

Platform: BBC America, Netflix

Oyuncular: Samuel Barnett, Elijah Wood, Hannah Marks
Tür: Komedi, Polisiye
Süre: 60 Dakika

12 Monkeys

Tüm insanlığı yok edecek kadar tehlikeli olan bir virüs nedeniyle, 2035’te dünya nüfusunun çok küçük bir kısmı hayatta kalabilmiştir. Salgının etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlamıştır. Virüsün yok olması için bir çözüm yolu arayan bilim adamları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar. İlk test sürüşü içinse eski bir mahkum olan James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine, ne de bir salgının yaklaştığına kimse inanmayacaktır.

IMDB: 7,7/10

Sezon Sayısı: 4 (Bitti)
Bölüm Sayısı: 49

Platform: Syfy

Oyuncular: Aaron Stanford, Amanda Schull, Noah Bean
Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Süre: 42 Dakika

The Expanse

Günümüzden 200 yıl sonrası… Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

IMDB: 8,4/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 36

Platform: Syfy

Oyuncular: Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper
Tür: Dram, Bilimkurgu, Gerilim
Süre: 60 Dakika

The Man In The High Castle

Phillip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanan The Man In The High Castle, Nazi’lerin İkinci Dünya Savaşı’nı kazandıkları distopyasından yola çıkarak, bu durumda Kuzey Amerika’nın ne halde olacağını ekranlara yansıtıyor. Almanya ve Japonya’nın hükmettiği bu düzende insanlığın bir bölümü baskılara karşı direnmeye çalışırken, diğer bölümü bu işleyişi kabullenir.

IMDB: 8,1/10

Sezon Sayısı: 3 (Devam Ediyor)
Bölüm Sayısı: 30

Platform: Amazon

Oyuncular: Alexa Davalos, Luke Kleintank, Rufus Sewell
Tür: Dram, Bilimkurgu
Süre: 60 Dakika

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

2017 yılının Aralık ayında kurulan ve farkındalık yaratmak amacıyla gönüllülerin oluşturduğu bir topluluk.

Yorumunuzu Bekliyoruz